Snímače tlaku pneu (Vesta)

Elektrická soustava kromě autorádia/MMS

Moderátor: Moderátoři

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Majo » úte lis 21, 2017 12:40

Tu maju vsetci prilis konvenčné zmýšlanie, preto to musia tiešit Rusi a potom to tu iba odkukame....
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Liftback » úte lis 21, 2017 13:02

Presne tak, do troch rokov to ruský zákazníci 100% poriešia, ak nie skôr o to sa nebojím 8)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » ned lis 26, 2017 13:29

Dusan píše:12r baterky nevydrzia ani keby co. Realne uvazujte s zivotnostou 5rokov. Aj ked budes mat 2 sady, to neznamena ze vydrzia 5+5r. Vydrzia mozno spolu 6 rokov.


Ja som to nemyslel doslovne, že tie batérie vydržia 12 rokov. Však ja viem, že keď ten snímač aj nevysiela, tak predsa sa minimum energie spotrebováva a ešte keď k tomu pripočítame samovybíjanie, čiže životnosť batérie, tak tých 12 rokov asi ťažko dosiahneme. Ja som s tým myslel hlavne to, že keď niekto veľa jazdí, tak vtedy mu môžu dve sady vydržať aj raz toľko ako jedna sada, lebo najviac energie z batérie sa míňa pri pohybe vozidla(vtedy snímač pravidelne vysiela svoje hodnoty do auta). Keď niekto najazdí 5000 km ročne tak určite nemôže čakať výdrž snímačov až 12 rokov, však aj pneumatiky by mal aj pri tak málo km vymeniť po cca 4-6 rokoch. Však na snímačoch väčšinou uvádzajú životnosť batérie 4-7 rokov(závisí od najazdených km). Čiže keď jazdíš na jedných snímačoch tak veľa, že batériu "minieš" za cca 3,5 roka, tak v tom prípade sa ti aj oplatí kúpiť dve sady a tie by aj reálne mohli vydržať tých cca 7 rokov. Ja viem, že tieto prepočty sú len teoretické, a prax je iná. Ja si myslím, že snímače vydržia cca toľko ako pneumatiky, takže sa treba asi pripraviť nato že s novými pneumatikámi budeme musieť riešiť aj snímače... Ale ja som chcel hlavne poukázať na to, že ak máš druhú sadu pneumatík bez snímačov, tak ti hrozia aj dosť vysoké finančné postihy.... A keď prezúvaš stále na originál disky so snímačmi, tak ťa to tiež niečo stojí a ničíš si aj disky aj pneumatiky a môžeš pri tom poškodiť aj samotný snímač... A to už nehovorím o tom aké "fronty " bývajú tesne pred sezónou v pneuservisoch a že je väčší problém skladovať "čisté" pneumatiky, ako tie na diskoch, ktoré jednoducho uložíš do stojanu a pred sezónou len vyberieš a ak nie je voľné v pneuservise, alebo nemáš na to čas, alebo ťa náhle prekvapilo počasie,... chytíš a vymeníš si ich aj sám na ceste... Proste nám EU vymyslela blbosť, ktorú si vyrába každý výrobca po svojom... , tak už musíme s tým nejako žiť keď sa chceme legálne podľa všelijakých legislatív atď. voziť na autách... To je už teraz na každom, či bude mať dve komplet sady, alebo bude prezúvať..... Komu čo lepšie vyhovuje je na ňom, len každý a vždy musí jazdiť so snímačmi(funkčnými), lebo inak sa považuje vozidlo za technicky nespôsobilé a môžu byť problémy...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Cory » ned lis 26, 2017 13:43

Pozor, urcite je vozidlo technicky nesposobile? Nepatri to medzi lahke zavady? Len sa pytam.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Snímače tlaku pneu (Vesta)

Příspěvekod Jajo » ned lis 26, 2017 21:56

Cory píše:Pozor, urcite je vozidlo technicky nesposobile? Nepatri to medzi lahke zavady? Len sa pytam.


Presné znenie zákona... sa mi do teraz nepodarilo nájsť. Ale našiel som článok v ktorom sa píše:
"Předpisy a přestupky
V případě kontroly dopravní policií je nefunkční systém TPMS zatím tzv. malým přestupkem, který není pokutovaný ani trestaný odebráním bodu. Mělo by dojít pouze k upozornění řidiče na nutnost opravy.

Pokud TPMS patří do základní výbavy auta, musí být při kontrole na STK funkční. Jinak není vozidlo způsobilé provozu. Nefunkční monitorovací systém může být v případě nehody důvodem pro krácení platby pojišťovnou z důvodu špatného technického stavu automobilu."

Našiel som aj zoznam čo sa všetko kontroluje na STK(http://www.stkcontrol.sk/index.php?sub=62#Z4) a tam priamo nie je kontrola TPMS. Ale konkrétne tam nie je ani písane, že kontrolujú či máte zimné gumy, ale majú to zahrnuté v položke " Pneumatiky – konštrukcia, typ dezénu, rozmer".
Takže ťažko povedať. Ale niekde som čítal, že keď sa pri nehode dokáže, že príčina nehody bola v pneumatike(nízky, vysoký tlak, vysoká teplota,...) tak poisťovňa má právo nevyplatiť ani cent, a ver že to každá využije za každú cenu.
Ale vieš, ja by som sa bol tiež na tie senzory tiež vybodol. Ale za prvé mi tam vadila tá svietiaca(po naštartovaní 1 minútu blikajúca) kontrolka. A za druhé, už keď mám ten systém, tak nech viem, že sa mi niečo deje s pneumatikami... Pár krát som už zažil, že som prešiel aj 40 km na defekte(fučiacom kolese) a zistil som to až keď som zastavil a po určitom čase keď som išiel do auta som zistil, že auto je "na zemi"... Takže tak, ako som už viac krát písal, ja som za to že čo je v aute, hlavne v novom, nech to aj funguje ako má. No a potom aspoň nemusím riešiť, čo ak mi niekto príde na to že mi niečo nefunguje. Vieš, sú ľudia(ako ja) ktorí riešia ako niečo sfunkčniť čím rýchlejšie a jednoduchšie. A sú ľudia ktorí budú vydávať spústu námahy na to ako sa vyhnúť sankciám keď im niečo nefunguje a kto a za čo ich môže sankciovať.... a pri tom často ohrozujú aj svoju bezpečnosť, ale hlavne našu bezpečnosť.
Na záver trochu na odľahčenie. Niektorí to berú tak ako v tom vtipe: Ide rapidka za nadupaným zahraničným autom(LADA VESTA :finga: ), zrazu skočí červená na semafore a to nadupané auto šľapne na brzdy, všetky systémy zareagujú a zastaví presne na čiare. A v tom zo zadu šmyky fleky rana a rapidka je v ňom. Vodič rapidky vystúpi a hovorí: no vidíš, načo sú ti tie systémy keď ja ich nemám... :lol:
Takže každý si musí uvedomiť, že môže v prvom rade ohrozovať poctivých ľudí ktorí sa vzorne starajú o svoje autá a nevinných okolo idúcich..., ak mu už nezáleží na svojej bezpečnosti a bezpečnosti ľudí ktorí sú s ním v jeho aute :rolleyes: ...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » úte lis 28, 2017 14:18

Jajo píše:Netvrdím, že vám to dokážu spraviť v hociktorom pneuservise, ale v lepšom a väčšom, alebo v servise Renault by to mohli dokázať. Čiže to tajomstvo je v tom,že keď vám idú načítavať snímače do RJ, musia na čítačke nastaviť namiesto Lada Vesta, že idú nahrávať Renault Trafik :twisted: Ak by náhodou Trafik nefungoval nech skúsia iný model Renaultu, však ako píše aj Cory, tak Vesta má elektropaket od Renaultu, takže keď sa zvolí Renault tak ich to tam pustí inak nie!


Takže u mne už také došlo ke konečnému řešení TPMS otázky - Alcar Plug&Drive S2A123 + Renault Clio 4. generace. Alcaři v Nupakách byli velmi vstřícní, volali, snažili se, tak jsem jim nakonec řekl, co mají udělat. Zkoušeli jsme ještě Renault Fluence, ale s tím to nešlo. A mám slíbeno (zadarmo) nakódování na jaře resp. naklonování Vestích ventilků na ty Alcary a nahrání do auta, což bude už úplně konečně konečné řešení ;-).
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Jajo » ned dub 15, 2018 15:30

Čaute chalani. Takže včera som sa odhodlal vymeniť gumy na mojej Veste, a tak Vám chcem zvestovať novinky z tejto akcie. Čiže v prvom rade začnem s tým úžasným zdvihákom čo nám menili. Zo "starým" som v pohode vymenil všetky kolesá na jeseň. No a s týmto som sa neodvážil ani jedno, lebo keď som ho dal na miesto na to určené(vylisované šípky) ako mi odporúčal predajca, tak po nadvihnutí autá asi o 3 cm(čiže gumy ešte ani nesnívali o tom že by sa začali zdvíhať) som už videl ako sa začína ohýbať ta hrana prahu a "ničiť" farba v tom mieste.... No proste väčšiu hovadinu nám nevedeli dať. :( Ja si osobne myslím, že možno raz za život auta na núdzové vymenenie kolesa by sa dal použiť, ale počítajte s istým poškodením prahu :evil: Čiže potom som auto zdvihol za nápravy radšej klasickým pojazdným hydraulickým. Čiže po mojej skúsenosti odporúčam tento krám radšej hodiť do zberných surovín a kúpiť si radšej ten pojazdný hydraulický. No a potom prišiel ďalší problém, čiže blbé TPMS! :evil: Čiže tie pôvodné čo tam boli už auto nepozná, čiže zasa sa začína behanie po servisoch kde mi to zasa naprogramujú. Vyzerá to tak, že tento blbí systém TPMS čo tam "narval" blbí Renault, si pamätá iba jednu sadu snímačov. Čiže, buď musíme pri každej výmene aj programovať "nové" snímače, alebo zistiť v Lade, kde majú ten úžasný originál PC, či sa tam aspoň cez ten dá naprogramovať dve sady... No nič, tento týždeň ešte okolo toho niečo pozisťujem a dám potom vedieť....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Cory » ned dub 15, 2018 17:28

Nenadavaj na TPMS, ked nevies ako funguje. Do Vesty sa da nacitat az 8 snimacov. Ak ti to tak nespravili, tak nadavaj na servis.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Vašátor » ned dub 15, 2018 19:17

A navíc to není výmysl Renaultu, ale předpis pro všechny automobilky.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Cory » ned dub 15, 2018 19:25

A naviac Lada pouziva system od Nissanu :mrgreen:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvekod JmJ » ned dub 15, 2018 21:08

Tak jako tak je to cele na kokot. Netreba to nijak okecavat ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Jan Vaníček » pon dub 16, 2018 06:56

Ještě štěstí, že koncern to má řešeno přes čidla ABS. Sice to není úplně přesné, ale zase o tom v podstatě nevím a hodnoty si nacvakám na rádiu. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Jajo » pon dub 16, 2018 19:31

Vašátor píše:A navíc to není výmysl Renaultu, ale předpis pro všechny automobilky.


Ja netvrdím, že je to výmysel Renaultu, ja viem že to vymyslela debilna EÚ! Niečo vymyslia a nezjednotia a nedotiahnu veci do konca... Ja nadávam aj na Ladu, že z x možností TPMS si vybrali zrovna tu najväčšiu debilinu(pravdepodobne od Renaultu-podľa mojich doterajších informácii) aká existuje a do RJ nepustia nikoho "cudzieho", takže nikto sa nedostane do RJ aby tam mohol zapísať/prepísať tie snímače... No a mne sa dostali do RJ len cez Renault a tým pravdepodobne dokázali len prepísať aktuálne snímače za nové, takže teraz potrebujem zasa zapísať tie pôvodné.... Proste ak s takýmto prístupom(kým nebude každý servis Lada schopný vyriešiť všetko okolo Vesty) nespraví Lada nič, tak predám Vestu a kúpim Daciu a ešte aj odhovorím od Lady všetkých potenciálnych záujemcov. Však ja mám, už za ten rok čo mám Vestu, nervy na prášky. Však v Lade mi nevedia nič spraviť okrem výmeny oleja a iné servisy keď len vidia, že prichádzam s Vestou, tak už utekajú a nikto sa nechce so mnou baviť.... Však keď Lada vymyslela takýto blbí prístup do RJ, tak mali potom aj PRIKÁZAŤ všetkým predajcom mať ten program... Však keď som sa pýtal v Žiline, že čo keď budem potrebovať opravu na ktorú budú potrebovať ten PC, tak čo potom, tak ich odpoveď bola, že ma pošlú tam kde ho majú. A to si mám akože čo zaplatiť odťahovku do Košíc, alebo do Blavy??????? Proste všetko zle. :evil: Keby som bol toto všetko vedel, tak už sa rok vozím na Dacii.... Vesta je podľa mňa dobré, spoľahlivé a relatívne lacné auto, ale s takýmto prístupom Lada všetko len kazí perspektívnemu autu. Alebo v tomto všetkom má hlavne prsty Renault????? Však keď budú ľudia nespokojný s prístupom Lady, tak prejdu ku Dacii, čiže o to ide Renaultu..... Však? Či?
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Georgius » pon dub 16, 2018 19:57

Problém je, že TPMS v Rusku není ani v nabídce, takže ani výrobci alternativní MMS neumí zobrazit třeba tlaky v pneumatikách :-/ Ale jak jsem psal v mém vláknu, tak to není tak velký problém, na podzim nechám naklonovat originály do Alcaru a bude po žížalkách ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 3997
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvekod Cory » pon dub 16, 2018 20:27

TPMS v Rusku uz je.

Ze sa neda do RJ Lady dostat? Dostava sa tam normalne cez CAN. Ja sa do nej dostat viem.

Lada v Rusku PRIKAZALA vsetkym predajcom mat origo diagnostiku. Kto ju nema, nemoze predavat Vesty a X-raye. Bola to podmienka. To, ze na SK ju nemaju, je len to, ze predajcom je vlastne Slovlada a ostatne firmicky su len dileri. Mozno o tom Rusi ani nevedia.

A skusal si uz nastavit snimace cez palubak? Dostan sa do rezimu nulovania spotreby a nastav sa na "Set TP" a spusti to.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků