Brzdy

Moderátor: Moderátoři

Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Ještě jsem si vzpomněl:na obložení byl nalepený takový sajrajt,snad směs prachu z obložení a brzdovky.Odřezával jsem to z toho i nožem,šlo to dolů v plátkách a bylo to i lehce gumózní.Hlavně to obložení perfektně odmasti a ošmirgluj,buben taky.Křivý buben to asi nebude,kdyžtak se nechá stočit,autodílny to dělají.Jak se jednou dostane brzdovka na obložení,jediný řešení je ho vyhodit.S tím mám vlastní zkušenosti.Jako vynikající odmašťovadlo používám perchloretylén (v drogeriích).Hodně štěstí!Tohle odmaštění pomůže tak na tři neděle.Mě to při dobržďování drnčelo ale nikdy se to nekouslo,vždycky jsem povolil brzdový pedál a znovu přibrzdil a většinou si to sedlo(do příštího brzdění).
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hloupý dotaz, dostaly se ke mě tři páry brzdových destiček a protože je mi jich líto je nepoužít (neb je jeden pár dokonce z roku 1987, což by mohla být záruka kvality), problém ale je, že nejsou tak nějak ve správném množství. Myslíte, že kdybych dal jeden typ na vnitřní a druhy typ na vnější stranu, mohlo by to nějak komplikovat situaci? Hlavně mi neříkejte, že nové a čtyři stojí 150 Kč, to vím taky :headbang: . Ještě jsem dostal dvě nové svíčky L7Y nebo tak nějak, ale to neřeším, je mi jasné, že jim musím sehnat kamarádky :laughing6: . Jo, taky jsem dostal půlku Ozóna na 15ctku, ale to mi nevadí, neb zrovna se mi hodí naštěstí jen ta půlka. Tak to vypadá, když někdo vyklízí garáž, má v podstatě všechno, ale tak nějak v nesprávném množství :laughing6: :happy3: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Pool

Příspěvek od Pool »

Little Red Riding Hood píše:poole držim place ať to dobře dopadne.. a at to není bubnen (je drahej) za 800 kus.. každopádně kdyby náhodou tak nějakej buben se najde tu v olmíku..

každopádně to zhoď a podivej se na to obložení a jestli něco není uvolněního v bubnu.. :happy1:
Díky o víkendu to rozeberu a uvidím, musím to dát do cajku. Celkem mě to děsí.. třeba představa, že pojedu a zasekne se to při 90 km/h.. to je na průser jak dělaný. :Hangman:

KokoLoko & Richard Novotný: Taky díky ;)
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

To Pool:Už jsi něco zjistil?
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Pool

Příspěvek od Pool »

Richard Novotný píše:To Pool:Už jsi něco zjistil?
Je to celý pochcaný brzdovkou... :Hangman: Asi koupím novej válec, podle toho jak dlouho to vydží nezlobit.
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Pool píše:
Richard Novotný píše:To Pool:Už jsi něco zjistil?
Je to celý pochcaný brzdovkou... :Hangman: Asi koupím novej válec, podle toho jak dlouho to vydží nezlobit.
No alespon vis kde je problem. Kup nove prase a pakny a sup tam s tim :)
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Pool

Příspěvek od Pool »

VaSek píše:No alespon vis kde je problem. Kup nove prase a pakny a sup tam s tim :)
Když já už do toho nasypal peněz... :-? Koupím jenom prase, pakny vykoupu v perchloru (trychloru) a doufám že budou o.k.
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Myslím že těm paknám to nepomůže,jak to tam jednou je,tak se toho asi nezbavíš.Zeptej se kamarádů kolik je stojí prasátka a pakny na VW,Piškoty,Opely,Renaulty a hned tě bude líp u srdce.Nemysli si že jsou to nějak extra zázračný auta.Za mnou přijel na STK Nissan Micra,krásný naleštěný autíčko,vypadalo že zrovna sjel z výrobní linky.Letěl tam odsud s nebezpečnou závadou-brzdilo si jak který kolo chtělo.To jsem zíral!!!
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Pool

Příspěvek od Pool »

Richard Novotný: A máš recht! Na brzdách se vlastně šetřit nemá, koupím raději i pakny... :!:

Ještě otázka: Není náhodou rozdíl mezi zadním prasátkem na kulatej a hranatej model? Nebo jsou stejné?
Uživatelský avatar
VaSek
Příspěvky: 227
Registrován: pát čer 04, 2004 11:53
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VaSek »

Nevim jestli se to lisi dle hranatosti ci kulatosti modelu, ale delaji se prasata obyc a se samostavem.
S pozdravem
VaSek (ex Vaz 2107,ex Fiat Bravo GT, Fiat 124 Spider, Fiat Coupé 2.0 16VT, Subaru Outback 3.0 H6)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Pool píše:
Richard Novotný píše:To Pool:Už jsi něco zjistil?
Je to celý pochcaný brzdovkou... :Hangman: Asi koupím novej válec, podle toho jak dlouho to vydží nezlobit.
Pokud se náhodou potkáme v sobotu u KSB, tak ti nějaké starší pakny dotlačím, snad si vybereš. Jinak to čištění je nutno opakovat tak 3x po sobě a pak je to v pohodě, nejdříve mi protekl buben brzdovkou, to stačilo čistit 2x a pak v zápětí pro změnu olejem, to stačilo také pročistit na dvakrát, každopádně, než se brzdy prohřejí, je slyšet, že ty pakny nejsou ono, pak v pohodě, ale jsem líný je vyměnit.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Pool

Příspěvek od Pool »

Koko Loko píše:Pokud se náhodou potkáme v sobotu u KSB, tak ti nějaké starší pakny dotlačím, snad si vybereš.
:notworthy: Dobrá.. uvidíme jak se to vyvine u KSB.
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Pool píše:
VaSek píše:No alespon vis kde je problem. Kup nove prase a pakny a sup tam s tim :)
Když já už do toho nasypal peněz... :-? Koupím jenom prase, pakny vykoupu v perchloru (trychloru) a doufám že budou o.k.
Nic neper a kup nové-já s tím válčil, drnčelo to a dělalo bordel. JInak abych tě s tou cenou trochu uklidnil-mám Mit. Colt a pakny mě budou stát 1500kč-taky 19let starý model ale holt japonec-buď rád, že máš ladu. ;-)
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

4 ks paken na Ladu vyjde bratru na 260 kč.. to si myslím není nic co by někoho položilo v porování s tím že jezdit může ale brzdit musíš.. Jak kdo chce ale tohle je bezpečnost a nikdy bych to nezanedbával.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

Tak tady fakt není co řešit-já čekal že to stojí tak 800kč. Za 260kč to stojí zato vyměnit bez váhání. Já jezdím se 3 brzdícími koly-levé zadní kolo nebrzdí a je to znát-ale moje auto má 850kg, zatímco Lada je trošku těžší a brzdy jsou třeba.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“