Expanzka z Priory

Moderátor: Moderátoři

Expanzka z Priory

Příspěvekod zelvotron » úte říj 10, 2017 18:45

S ohledem na zoufalou kvalitu expanzních nádobek na desítku jsem se rozhodl implantovat nádobku z priory, která přecijen už vypadá poněkud kulturněji. Nehledě na to, že momentálně kvůli sabotáži západních agentů nejsou na našem trhu desítkové nádobky k dostání a dovozce očekává závoz až v další pětiletce.

Desítkový nádobky novějšího typu obvykle praskají ve spodní hraně, kde to bez demontáže není vidět, u mě navíc je tam nějak křivěji navařenej plech kornoutu k podběhu a nádobka se o jeho ostrou hranu v kritickým místě opírá, dal sem tam sice molitan ale moc to asi nepomohlo.

WP_20171010_19_08_26_Pro.jpg
Typické místo poruchy desítkové expanzní nádobky novějšího typu.


Samotná montáž je poměně snadná, nicméně přeci jen trochu komplikovanější než u originálu, kde se jen sundaj hadice a vyhákne guma. Priorácká nádbka je delší a je nutno demontovat stěrače a plast pod oknem, není potřeba jej demontovat zcela, ale stačilo povolit jen levou stranu a plast o nějaký ten centimetr nadzvednout, ale plast už mám v půlce naprasklej, u nepoškozenýho bych to radši neriskoval a sundal jej celej, zas tolik práce navíc to už není.

Nádobku jsem přichytil původní gumou, která je ale krátká, a tak jsem ji provizorně prodloužil stahovací páskou. Navíc je nevýhoda, že guma ztěžuje kontrolu hladiny na rysky MAX/MIN, ono by se to asi obešlo i úplně bez tý gumy, nádobka nemá z tý kapsy kam vypadnout. Mmch jak je ta nádobka vůbec originálně chycená na prioře?

WP_20171010_18_26_08_Pro.jpg
Priorácká expanzní nádobka v desítce.


Na závěr jen ještě podotknu, že jsou dva typy nádobek na priory, lišící se počtem vývodů na odvzdušňovací hadičky, na desítku je tedy nutno koupit tu se dvěma nátrubky, druhý typ má jen jeden a to by byla naprosto zbytečená komplikace.

Tak doufám, že mě čeká s tím pertinaxem mnoho šťastných kilometrů.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Expanzka z Priory

Příspěvekod Tommel » úte říj 10, 2017 19:07

Nádobka je tam zacvakla, je tam kovovej bazmek do ktereho nádobku zacvakneš, určitě by šel taky sehnat a přidělat na desítku :)
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Tommel
 
Příspěvky: 3252
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK

Re: Expanzka z Priory

Příspěvekod zelvotron » úte říj 10, 2017 19:10

Aha na to budou asi ty dvě šikmý lišty po delších stranách nádobky?

edit: koukám do KND, ten držák vypadá hezky, ovšem v desítkový kastli nebudou pro něj potřebný štefty a díry, tudíž by to znamenalo vrtání... korozi ...atd...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Expanzka z Priory

Příspěvekod Majo » úte říj 10, 2017 20:30

zelvotron píše:....m v desítkový kastli nebudou pro něj potřebný štefty a díry, tudíž by to znamenalo vrtání... korozi ...atd...

:lol: :lol: :lol:
To bolo myslené vážne? :lol:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Expanzka z Priory

Příspěvekod zelvotron » úte říj 10, 2017 20:37

:mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha


Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků