Výměna předních blatníků

Moderátor: Moderátoři

zigulman
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2005 09:03
Bydliště: Prerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigulman »

Dvere drzi prekvapive dobre,jen na dvou mistech se mi obevily rezave dubky,ale to bude spis nedostatecnym lakem.Neni to v mistech pajeni,jen to tam bylo obrousene.Takze to hodnotim jako uspesne :-) Ale me auti pres zimu moc nejezdi a tedka spokojene odpociva v garazi :-)
Lada neni jen auto,je to zivotni styl.
2103 model 77 Bila pani :-)
2105 model 83 Milašek
2105 model 85 otrok
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

No ja se patm protoze jsem na to pajeni na aute slysel hroznou kritiku.A ze z fyzikalniho i chemickyho hlediska to nemuze fungovat... No ale praxe je praxe ze... :wink:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
zigulman
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2005 09:03
Bydliště: Prerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigulman »

Ja uz nemel co ztratit,mel jsem v rozkach diry jak pest a ten tmel co tam byl byl popraskanej,nabobtnalej a hnusnej.Tedka je to temer dokonale :-)
No ta kritika je nejspis opravnena,ale kdyz to dobre ocistis od te kyseliny tak neni co resit.Ona zas takovou koncentraci nema aby neco sama rozezrala a pak staci ji prinejhorsim polit vodou a ona se naredi tak ze je neskodna.Ale je to silena prace.Kazdopadne shanim nahradni dvere.
Navic kdyz si vezmes ze klempiri cin pouzivaji bezne tak to fungovat muze docela hodne dobre :-)
Lada neni jen auto,je to zivotni styl.
2103 model 77 Bila pani :-)
2105 model 83 Milašek
2105 model 85 otrok
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Dival jsem se v jednom kramu na ceny toho cinu a podle procent obsahu to dost harpuje,jakej jsi kupoval ty? Ten prut na tak 30-40cm a cena od 250-400,- :shock:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

zigulman píše:Ja uz nemel co ztratit,mel jsem v rozkach diry jak pest a ten tmel co tam byl byl popraskanej,nabobtnalej a hnusnej.Tedka je to temer dokonale :-)
No ta kritika je nejspis opravnena,ale kdyz to dobre ocistis od te kyseliny tak neni co resit.Ona zas takovou koncentraci nema aby neco sama rozezrala a pak staci ji prinejhorsim polit vodou a ona se naredi tak ze je neskodna.Ale je to silena prace.Kazdopadne shanim nahradni dvere.
Navic kdyz si vezmes ze klempiri cin pouzivaji bezne tak to fungovat muze docela hodne dobre :-)
Zjistil jsem že dveře se nevyplatí dávat ze starého auta. Osobně budu kupovat nové a to všechny čtyři kusy. Zadní stojej kolem 600 a přední od 1250-2000 podle typu a podle toho jestli L nebo P... dokonale očistit od přepravní barvy a pak na lak. S největší pravděpodobností mi z bezpečnostního hlediska nezbude nic jiného než dveře a kapoty stříkat samostatně a vlastní kastli potom taky samostatně. Protože po letošní zimě mám spolujezdcovi dveře total K.O. prostě se doslova rozpadly na dva díly....Jezdit s tím dál nepřipadá v úvahu.A to že sou v takovým stavu v jakým sou děkuji předchouzímu majiteli. Vše poctivě vystříkal voskem na dutiny a pak nepropích odtokové otvory.... kupovat provizorní dveře za 500 je zbytečná investice takže asi nové dveře a když je budu dávat na auto tak už jedině s lakem.. ach jo. Trochu mi to dělá čáru přez rozpočet. V první fázi měly jít blatníky a spol co je na autě přivařeno. Demontovatelný součásti měly být až jako druhá fáze..
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
zigulman
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2005 09:03
Bydliště: Prerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zigulman »

No ja cin nekupoval,ale nafasoval od znamych takze ani nevim jak je na tom cenove,ale tou castkou jsi me docela vydesil.Pri predstave ze jsem spotreboval 1m cinu tak :oops:
No dvere mam slibene od Cmelaka,ale jen dvoje z auta z roku snad 96 a prej v perfektnim stavu a kdyz ne tak mu je omlatim o hlavu :twisted: za 500 jedny coz si myslim ze je docela prijatelne cena. Dival jsem se u nas v prodejne ND a jedny dvere na 01 - 03 900Kc a na 04,05,07 cena 3900Kc.Takze moje volba je jasna navic uz na svym aute nechci nic co je z polska viz dvere za 1200.Nejak tomu neverim ale mozna se mylim a budou sedet perfektne.
Kazdopadne koroze sveho auticka se nebojim neb na jezdeni kupuju neco jineho a Lejdi si nechavam na nedelni a svatecni jizdy za svitu hrejiveho slunicka :P :P :P
Lada neni jen auto,je to zivotni styl.
2103 model 77 Bila pani :-)
2105 model 83 Milašek
2105 model 85 otrok
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

já sem nafasoval všechny 4 dveře na 01 za nějakých 400czk.. :wink:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Niekedy sa dal kupit aj samostatny plech dveri, na Slovensku sa pohybovala cena od 500 do 900sk.Vymena si sice vyzaduje mensie prace zvaranim, ale ak je na starych dverach zdravy vnutorny plech tak by sa to mohlo oplatit.
Roman
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

zigulman píše:No ja cin nekupoval,ale nafasoval od znamych takze ani nevim jak je na tom cenove,ale tou castkou jsi me docela vydesil.Pri predstave ze jsem spotreboval 1m cinu tak :oops:
No dvere mam slibene od Cmelaka,ale jen dvoje z auta z roku snad 96 a prej v perfektnim stavu a kdyz ne tak mu je omlatim o hlavu :twisted: za 500 jedny coz si myslim ze je docela prijatelne cena. Dival jsem se u nas v prodejne ND a jedny dvere na 01 - 03 900Kc a na 04,05,07 cena 3900Kc.Takze moje volba je jasna navic uz na svym aute nechci nic co je z polska viz dvere za 1200.Nejak tomu neverim ale mozna se mylim a budou sedet perfektne.
Kazdopadne koroze sveho auticka se nebojim neb na jezdeni kupuju neco jineho a Lejdi si nechavam na nedelni a svatecni jizdy za svitu hrejiveho slunicka :P :P :P
řekl bych že ty dveře co zmiňuje Pátrač nejsou Polský za 1200.-..ale ty za těch 3900,-..on si je určitě nechá dovert z Togliati takže to budou origo cca.za 1200,-..ten rozdíl v ceně je bohužel přirážka našich obchodníků :evil:
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Tomáš píše:
zigulman píše:No ja cin nekupoval,ale nafasoval od znamych takze ani nevim jak je na tom cenove,ale tou castkou jsi me docela vydesil.Pri predstave ze jsem spotreboval 1m cinu tak :oops:
No dvere mam slibene od Cmelaka,ale jen dvoje z auta z roku snad 96 a prej v perfektnim stavu a kdyz ne tak mu je omlatim o hlavu :twisted: za 500 jedny coz si myslim ze je docela prijatelne cena. Dival jsem se u nas v prodejne ND a jedny dvere na 01 - 03 900Kc a na 04,05,07 cena 3900Kc.Takze moje volba je jasna navic uz na svym aute nechci nic co je z polska viz dvere za 1200.Nejak tomu neverim ale mozna se mylim a budou sedet perfektne.
Kazdopadne koroze sveho auticka se nebojim neb na jezdeni kupuju neco jineho a Lejdi si nechavam na nedelni a svatecni jizdy za svitu hrejiveho slunicka :P :P :P
řekl bych že ty dveře co zmiňuje Pátrač nejsou Polský za 1200.-..ale ty za těch 3900,-..on si je určitě nechá dovert z Togliati takže to budou origo cca.za 1200,-..ten rozdíl v ceně je bohužel přirážka našich obchodníků :evil:
Pánové soráčš omlouvám se ty ceny co jsem dával byly za blatníky :oops: :oops: :oops: ceny za dveře jsou tady:
dveře PP 1606kč
dveře PL 2284kč
dveře ZP 1140 kč
dveře ZL 1495 kč
Viz v sekci prodám ( origo díly z ruska)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Dave
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 07, 2006 07:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

Rád bych se připojil s jedním dotazem. Dají se blatníky nebo i jiné části karoserie vařit elektrikou nebo je potřeba CO či autogen???
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Dave píše:Rád bych se připojil s jedním dotazem. Dají se blatníky nebo i jiné části karoserie vařit elektrikou nebo je potřeba CO či autogen???
no nejsu sice odborník,ale všici tvrdí že vařit elektrikou se nedá..prej to propálí plechy...je fakt že dneska všici vaří Cočkem blatníky jen boduješ...i když někteří tomu taky říkaj že vaří elektrikou
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Elektrikou nebo autogenem????? autogenem se ti to do dvou let rozpadne a elektrikou teda vaři 08mm plech si frajer. já doma občas boduju 1,2 a celkem problém. takže CO2 tig wig.....
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

CO je na tohle nejlepší.. ale když si u elektriky dáš malej proud a tenký elektrody, tak s trochou zručnosti by si tam pár bodu udělal.. ale nedoporučuju to. :wink:
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Tak se po dlouhy dobe konecne dostavam k vymene tech blatniku. Jeste bych potreboval nejakej typ, jak co nejsetrnejsim zpusobem odstranit ty stare. Odvrtat, odbrousit flexou, odsekat?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“