demise?

Všetko okolo organizácie oficiálnej časti Ladaklubu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

demise?

Příspěvek od Patrac »

Vážení.
Táhnu tuhle káru už nějaký čas a poslední dobou mi přijde že toho je na mne nějak moc. Sám pociťuji že nemám tolik času kolik bych si představoval na práci v klubu. Nestíhám řešit věci okolo nových členů tisknout samolepky chystat věci okolo srazů a přitom se věnovat i jiným věcem a při tom především nezanedbávat svoje zaměstnání kde to je poslední dopbou o hubu a hlavně svoji rodinu. o nějakém koníčku nemůže být ani řeč.
Tak jsem se rozhodl že onen "danajský dar" někomu předám. Jsou dvě resp tři možnosti.
Buď si někdo část agendy odebere. Finance okolo klubu a třeba věci okolo propagačních předmětů tak abych se moh defakto starat jen o vytváření průkazů a evidenci členů.
Nebo prostě se domluvíme kdo si to převezme celé.
Nebo pokud se nikdo nenajde se udělá druhé kolo voleb s tím že já tam už ale nebudu.
Takže prosím o podnětné nápady.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Taky na tom nejsem s casem zrovna nejlip, ale v nejhorsim bych snad neco zvladl M.
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ja sem casove taky v riti. 2 roky stehuju web na jiny hosting. jsem v pasti. do jiste miry bych to klidne take nekomu predal, komu bych mohl rikat co a jak ma delat a on by to delal ;-)) nekdo mlady, studijici, sikovny IT Crowd... ;-))

ale to sem moc nepatri, tim se nevzrusujte. to ja jen tak, ze si taky trochu postezuju ;-))
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

pro zatím jsme se včera domluvili takto:
účetnictví si komplet převezme Luděk já se dál budu starat o evidenci členů ( nových) peníze klubu se převedou na nějakou jinou banku která má internet banking. Dneska napíšu Salwovi a domluvím se s ním co a jak protože jeho místopředsednictví by si mohl vzít Hurikán. je potřeba jeden člověk, který bude urgovat lidi kvůli nezaplaceným příspěvkům.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Patrac píše:pro zatím jsme se včera domluvili takto:
účetnictví si komplet převezme Luděk já se dál budu starat o evidenci členů ( nových) peníze klubu se převedou na nějakou jinou banku která má internet banking. Dneska napíšu Salwovi a domluvím se s ním co a jak protože jeho místopředsednictví by si mohl vzít Hurikán. je potřeba jeden člověk, který bude urgovat lidi kvůli nezaplaceným příspěvkům.
Na urgování členských příspěvků se klidně hlásím. Topic jsem zaregistroval dnes, není to že bych se najednou probudil.
Pokud je to ale spojené s funkcí místopředsedy, pak by byl lepší místopředseda z Brna, neb členská základna v Brně se pravidelně schází, což je pro sehrané vedení klubu dobré, ne-li podmínkou. Jestli z nějakých ortodoxních LADIstů povstane pražská sekce je zatím ve hvězdách.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Teepee píše:
Patrac píše:pro zatím jsme se včera domluvili takto:
účetnictví si komplet převezme Luděk já se dál budu starat o evidenci členů ( nových) peníze klubu se převedou na nějakou jinou banku která má internet banking. Dneska napíšu Salwovi a domluvím se s ním co a jak protože jeho místopředsednictví by si mohl vzít Hurikán. je potřeba jeden člověk, který bude urgovat lidi kvůli nezaplaceným příspěvkům.
Na urgování členských příspěvků se klidně hlásím. Topic jsem zaregistroval dnes, není to že bych se najednou probudil.
Pokud je to ale spojené s funkcí místopředsedy, pak by byl lepší místopředseda z Brna, neb členská základna v Brně se pravidelně schází, což je pro sehrané vedení klubu dobré, ne-li podmínkou. Jestli z nějakých ortodoxních LADIstů povstane pražská sekce je zatím ve hvězdách.
No chci udělat elektronickou verzi přihlášky resp prostě někde tu dát seznam členů s tím kdo má nemá zaplaceno. Téma si dřív vidět nemohl protože jsem ho dnes přesunul ze skece vedení klubu. Teepee opatrně aby si si nenadělal problémy doma.. U mne je to jedne důvod proč se věcí okolo klubu chci tak nějak zbavit. nezbývá čas. Ty už toho taky děláš dost okolo webu. :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Patrac píše: No chci udělat elektronickou verzi přihlášky resp prostě někde tu dát seznam členů s tím kdo má nemá zaplaceno. Téma si dřív vidět nemohl protože jsem ho dnes přesunul ze skece vedení klubu. Teepee opatrně aby si si nenadělal problémy doma.. U mne je to jedne důvod proč se věcí okolo klubu chci tak nějak zbavit. nezbývá čas. Ty už toho taky děláš dost okolo webu. :wink:
Okolo webu je to vždy přechodné, když se tam něco mění. Otázkou je, jak dál web vyvíjet, jestli takhle vyhovuje, nebo tam něco zásadního chybí.
Mám pocit (teď), že při členské základně cca 100lidí to není až taková práce, jednou za čas aktualizovat seznam členů a kolonku zaplatil x nezaplatil. Následně ty nezaplatil obeslat mailem. Následně nulové reakce sankcionovat podle jasných pravidel, která myslím už někde máme. (nejdřív BANán z fora, pak ukončení členství). Seznam by mohl stačit v XLS a PDF ať se všichni pokochají, kolik nás vlastně je, kdo mezi námi je a jak je kdo s příspěvky svědomitý (nebo je to citlivý neveřejný údaj?).
Není to žádný exekutorství a výroba nepřátel, jen připomínání pravidel hry a následně při nerespektování uplatnění pravidel následných.
Koneckonců na členech a jejich příspěvcích klub stojí.
Otázkou je jestli takovému exekutorovi náleží i distribuce členských známek a dalších souvisejících věcí. To je zase spíš na někoho z Brna, když se tam vedení klubu pravidelně schází.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

okolo distribuce známek. Jde o to že peníze klubu se převedou na " průhledný" účet s E bankovnictvím, takže defakto do něj budem moct pravidelně nahlížet. Já i Luděk. Kdo zaplatil neaplatil bych řešil jen formou e.č. člena jméno příjmení a město. "exekutor" ale potřebuje i ostatní data tzn emaily, telefony či adresy.
V neposlední řadě bych oživil i téma vizitky klubu. ty staré jsou naprosto nevyhovující. poslední dobou u mne bylo pár lidí (na adrese klubu) a chtěli nějaké info a tak..
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

S nahlížením do hospodaření klubu je to taky k úvaze, jestli by se neměly dělat nějaké "zprávy" (na to není čas) a nebo pouhé přehledy příjmů a výdajů hospodaření klubu, aby platící členové měli přehled jak klub hospodaří. A kdyby se s tím snad náhodou neztotožnili tak by třeba z klubu vystoupili. Teoreticky. Ale to je asi na vrchního pana účetního, to těžko z bezpečnostních důvodů může dělat řadový člen. A to stejné je s tím nahlížením správce členských příspěvků do účtu LKCS. Jakmile dostane přístup do bankovnictví a nebylo by možné určit, že jen k nahlížení, mohl by být problém (prachy fuč).

Ale to už odbočuju od původního smyslu tématu, kterým jest ulehčit Pátračovi v agendě okolo LADAklubuCS.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Ohledně členských příspěvků, stanovit pevné datum každoroční platby (např. 31.května), poté jednu upomínku s tím, že pokud nebude provedena platba, bude dotyčný muset vrátit členskou kartu a členské nálepky (jasně, nikdo to nevrátí, ale jako strašák by to mohlo pomoci) a poté vyškrknutí z oficiálních členů.


Co se týče vizitek, soused dělá grafiku, je velice šikovný (v mezinárodní soutěži průmyslového designu v TOP 11) a výrobu vizitek mi nabídnul. Vizitky co dělal pro mě dopadly výborně. Odkaz na jeho portfolilo:
http://www.kubikdesign.cz/
Ovšem zadarmo by to nebylo. Jelikož je to ze známosti, odhadovaná cena 3-5ti variant vizitek = 8h. práce * 200kč , což dělá 1600kč. Je to s 50% slevou na práci.

Takže v případě, že by se tu dlouho nenašel nikdo, kdo by zpracoval vizitky, je tu i tato možnost.

Trošku jsem odbočil, nicméně nějaké ty starosti by to ušetřit mohlo.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Jestli je potřeba, tak klidně něco převezmu.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Jen podotýkám, že

- i plzeňská část se celkem pravidelně setkává. Pražskou se k tomu snažíme přimět aspoň jednou do roka :mrgreen: (brnocentrismus? :) )
- mám dojem, že letos jsem příspěvek neplatil a nevím ani o žádné upomínce
- známku nemám ani za loňský rok, kdy jsem platil (to už je pasé)

Suma sumárum, chtělo by to trošku "standardizovat", chápu, že toho máte všichni nad hlavu (i já), ale tím spíš by tyhle věci měly fungovat nějak "mechanicky primitivně" .
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Stahovat všechno do Brna mi nepřijde jako úplně nejlepší nápad.Na druhou stranu je pravda,že třeba pražská sekce jakoby vymřela.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Což mi připomíná - co Slováci?
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Oficiálny klub“