Co je lepší? Nacouvat nebo vycouvat?

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Který způsob parkování upřednostňujete?

Nacouvat
21
88%
Vycouvat
1
4%
Bokem (ála František Vaněrka ze Srdečného pozdravu ze zeměkoule)
1
4%
Úplně speciálně (uvedu v komentáři, páč to musíte slyšet!)
1
4%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Teda to je zase téma tohleto. :roll: :D Nad čím vším vy uvažujete, to by jeden nevěřil. :lol:

Já parkuju pokaždé jinak. Prostě podle situace a podle toho, jak se mě zrovna chce. Nemám žádný vyhraněný styl. S žádným typem parkování nemám problém. Ať je to popředu, pozadu, do řady vlevo nebo vpravo. Dokonce ani nemám problém vycouvávat z kolmého stání nebo z průjezdů domů na tak rušných ulicích jako Veveří, Lidická, Koliště atp. A to prosím bez asistence "poučené osoby"! :lol: Jen to někdy chce "trošku" pevnější nervy. :mrgreen: Po těch 12 letech každodenního více než dvacetinásobného parkování v samém středu města už mě z míry jen tak něco nevyvede. Rozhodně si v parkování nepřipadám jako mistr světa a stále cítím, že je co zlepšovat, ale opravdu nemám vůbec čas tohle nějak řešit.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Laďuša píše:No, zrovna tady je toho místa dost, tady je to v poho z oboch stran, ne? Taková dálnice napravo. A když už, tak zrovna tady nechápu, proč to auto je popředu.
Ne není to v pohodě. Jak to na obrázku stojí, tak nalevo se dá kolem auta sotva projít bokem (kolem zrcátka je to pak na chlupy a v hospodě sodu) a napravo je to tak akorát na otevření dveří auta a jejich těsné obejití při neúplném otevření. Navíc napravo visí žebřík a majitel garáže má podmínku, že pravý prostor zůstane průchozí kvůli el. zásuvce v zadním pravém rohu a potřebě žebříku. Majiteli je přes 75 let, tak nemám důvod, nutit ho k těsnému prolézání kolem auta a riskovat, že mi to něčím opere. Vzhledem k ceně za pronájem, vyjdu majiteli docela rád vstříc a jsem rád že tu garáž mám k dispozici.
Hurikán píše:Teda to je zase téma tohleto. :roll: :D Nad čím vším vy uvažujete, to by jeden nevěřil. :lol:
Na parkovišti bych to samo řešil podle aktuálních podmínek, ale když si zajedeš při chvilce nepozornosti a světelných podmínkách v garáži (couvání do šera až tmy) takhle šikovně, tak se zamyslíš, jestli by to fakt nebylo popředu lepší. 10x se trefiš jak fík a pak najednou, když už je to v paži, je málem po nárazníku. A proč by nemohlo být něco, co mi v tom dilematu uniklo (třeba na zplodiny jsem ani nepomyslel, černý fleky P406 nedělá).
No a Laďa vzniku tématu pěkně nahrál, parkovištěm v KT.
Přílohy
406a.JPG
406b.JPG
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Konkrétně parkování před supermárkety u některých jedinců nechápu. Strašně se snaží do řady aut zacouvat a když přijedou s nákupem v plném vozíku, tak se do toho kufru nemůžou dostat a různě se cpou i s vozíkama mezi auta.

Do garáže, to je jiné. Tam asi záleží na více věcech. Třeba kdo jezdil za mnou do Vratimova a chtěl jsem po něm, aby do garáže zacouval, tak ví, že s tím byly problémy. Já jsem se to za ty roky naučil, ale stejně jsem zajížděl předkem a ven couval.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

jo u toho supermarketu to znám-stál jsem v řadě, najížděl s košíkem ke kufru protože jsem stál kufrem dozadu a při najíždění mezi auta s plným košíkem jsem si urval zrcátko.... :oops: :oops: a rovnou dvakrát... :oops: :oops: :mrgreen:
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

do garáže běžně popředu, ven couvám. Jenom když je něco potřeba dělat na autě, tak podle toho odkud jde světlo, aby mi nesvítilo do očí třeba slunce. Protože se od mala obtížněji pohybuju, tak zásadně a cíleně vyhledávám taková místa k parkování, kde nemusím couvat ani jinak kroutit volantem lady, u jiných s posilovačem už tak místo nehlídám. Za ta leta omezenosti v pohybu jsem si zvyknul jezdit na zrcátka, ale raději se couvání vždy vyhýbám, byl jsem kdysi svědkem málem tragické nehody při couvání z řady, kdy malý synek majitele ukazoval a ukazoval, až ho táta porazil a málem přejel. A z dnešních moderních aut už není dozadu oknem vidět nic než nebe.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Dneska jsem si všimnul další parkovací zajímavosti. Včera jsem zajel na parkoviště (popředu zezadu, takže vyject můžu jako když je nacouváno), ale nechal jsem to stát tak, že koule byla na čáře, takže vepředu eště snad metr místa. Dneska ráno jsem koukal, že vedle stojí už další 3 auta a světe div se, všechny stojí jako já, před nima zrovna takovýho placu. Tak teda nevim, jestli lidi zastavujou podle sebe a místa a nebo radši koukají, kde ten vedle má volant :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Laďuša píše:Tak teda nevim, jestli lidi zastavujou podle sebe a místa a nebo radši koukají, kde ten vedle má volant
Jo - to je taky možný ... ale když jako první zaparkuje Úňo nebo Mates tak potom má řidič plnohodnotně dlouhého vozu (jak Pípa správně pojmenoval Tourist, Karavan či Weekend) celkem problém :lol:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Luděk Musil píše:když jako první zaparkuje Úňo nebo Mates
Tedy pár vteřin jsem popřemýšlel, než mi došlo, který vůz je myšlen tím Matesem 8)
Z bývalé práce mám zafixováno Mates = Š 706 MTS
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak takto se u nás parkuje na ulici. Může te mi říct, proč všichni (kromě mne) stojí čumákem z kopce? To je to vyjetí o tolik lepší? Všimněte si tvaru místa...
Přílohy
IMG_0526b.jpg
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

MartasBrno píše:To je to vyjetí o tolik lepší?
Jj pak se nemusi otačet, jako tenkrat ja u Tebe :mrgreen:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

MartasBrno píše:Tak takto se u nás parkuje na ulici. Může te mi říct, proč všichni (kromě mne) stojí čumákem z kopce? To je to vyjetí o tolik lepší? Všimněte si tvaru místa...
Taky moc nechápu, asi bych to nerval proti kopci stejně jako ty a zaplul tam s pomocí gravitace. Navíc, když přijedeš zespoda, jsi u parkovacího místa, když zezhora, musíš ještě přejet pomyslný "protisměrný jízdní pruh". Divný. No jedině že by snad rozjezd se studeným motorem do kopce by mohl být "nepohodlný".
Bílý LADA a okřídlená spol.
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

vintera píše:Protože se od mala obtížněji pohybuju, tak zásadně a cíleně vyhledávám taková místa k parkování, kde nemusím couvat ani jinak kroutit volantem lady, u jiných s posilovačem už tak místo nehlídám. Za ta leta omezenosti v pohybu jsem si zvyknul jezdit na zrcátka, ale raději se couvání vždy vyhýbám, byl jsem kdysi svědkem málem tragické nehody při couvání z řady, kdy malý synek majitele ukazoval a ukazoval, až ho táta porazil a málem přejel. A z dnešních moderních aut už není dozadu oknem vidět nic než nebe.
nvm, ale prijde mi to divne - prave s tvym omezeni bych radeji do parkovacich mist couval, protoze u toho neni treba se otacet

zato pri najeti popredu a naslednem vycouvani z kolmeho mista je potreba se vzdy otacet...
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Předevšim je parkování v protisměru v rozporu s předpisama.

Ad kolmý stání, no pokud člověk čeká že bude potřebovat rychle odjet :D , tak je lepší zacouvat.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

prevazne si zacouvam, at pak vyjedu rovnou pryc. u obchodaku zalezi, pro jakej nakup jedu. vetsinou si jedu jen pro par veci, kvuli kterym si ani vozik neberu. kdyz stojim v rade aut u silnice, tak si nechavam cca 0,5m pred i za autem, dle situace. takhle pakuju doma i u prace, doma navic kola zatocim k obrubniku, protoze to mam z kopce. ale nikdy to auto o nej neopru, jako jini clenove rodiny, kterym za to porad nadavam :axe:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Tak teda nevim, jestli lidi zastavujou podle sebe a místa a nebo radši koukají, kde ten vedle má volant
Takhle parkuju na firemnim parkovišti, jedna polovička jsou FaII, druhá FaI, takže stejný auta ve dvou řadách proti sobě a vypadá to líp když jsou v zákrytu...
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“