Co je lepší? Nacouvat nebo vycouvat?

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Který způsob parkování upřednostňujete?

Nacouvat
21
88%
Vycouvat
1
4%
Bokem (ála František Vaněrka ze Srdečného pozdravu ze zeměkoule)
1
4%
Úplně speciálně (uvedu v komentáři, páč to musíte slyšet!)
1
4%
 
Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Veverka píše:ve městech podélně parkuje nárazník na nárazník
jistá taktika je nechat půl metru před a půl za. Ono, když se zaparkuje natěsno z jedné strany a z druhé se nechá metr, tak ten s metrovou mezerou odjede, místo něj se postaví někdo jinej, udělá mezeru malou a je problém vyjet. Když se nechá dvakrát menší mezera, tak je podle mne vyšší šance na vyjetí. A je dobrý být zarovnanej stejně jako ti ostatní. Dojalo mne, jak přede mne přijel někdo a postavil to tak, že obrys přečuhoval tak ten třičtvrtěmetr ven. To je tak na vynadání, kdo to má vymanévrovat...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
rezna
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rezna »

Teepee píše:V autoškole, jsem byl kdysi dávno (1995) upozorněn, že je lepší popředu a pak vycouvat, a zvyklý z domova, že do garáže se vždycky couvá, jsem to nechápal.
no nas to teda ucili presne naopak - hlavnim duvodem jsou kolma parkoviste u frekventovanych silnic (v olomouci o takova neni nouze) - z techto parkovist vycouvavat je temer sebevrazda

nikdy nevis co tam jede
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

ja do každé garaže couvam, je to pro mně pohodlnějši a po předku bych nevylezl ani v jedne :lol: :lol: :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Hele, já nad tim tak dumam, ale jak to děláte, že popředu vylezete a pozadu ne? Popředu je to auto jako užší? :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Laďuša píše:že popředu vylezete a pozadu ne?
Jestli to třeba není zaskládáním větší poloviny garáže kompletně do posledního místečka ... ale mimo vnější obrys auta :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

To musí bejt bohatě vyskládaná garáž, že tam neni žádná ulička a ten kousek rozdílu dveří odpředu a odzadu je tak markantní :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Pokud parkuju jenom jedno auto tak je to jedno, ale pokud chci dat do garáže dvě, musím couvat. V opačném případě bych se budto nepohl u ponku, nebo bych nevystoupil :mrgreen: .
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

dvk píše:Když jsem dělal Cčko, tak mi instruktor říkal, že řidič profík se pozná tak, že nechá auto připravené na odjezd (i s kolama natočenýma k výjezdu). Tak to tak dělám, kdo by nechtěl být profík, že : ) Hlavně je to praktické. Takže nacouvat.
Nepozná se profík spíš tak, že točí kola k obrubníku, aby nehonil náklaďák po ulici, kdyby náhodou vypadl kvalt? To se prý komusi kdysi podařilo s vejtřeskou v Tachově.

Já jak kdy. S 2101 se couvá parádně. S Kalinou to chce už cvik a u FII potřebuju 2x vylézt z auta, protože zrcátko přibližiuje a pomatenej asistent nadává už metr před překážkou (a někdy zase vůbec).

Do řady s 2101 bez problémů, i když je to trošku dřina. S Kalinou už mám cvik, inu dojíždění do Prahy i parkování v centru Plzně je tvrdá praxe.

Luděk: U Kaliny B sloupek na C sloupek, má větší rejd ;)
rezna píše:v 99 % nacouvat - a kdyz ja debil v rychlosti najedu predkem tak se pak tlucu do hlavy
To je přesný :lol:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

Cory píše:mam 7 garazi, ale iba do jednej musim cuvat, pretoze by som nevyliezol a potom ked startujem,tak je v garazi plno smradu a uspinena stena.Takze do garaze radsej popredku.
tý jo sedm garáží-milionář :lol:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

To se nediv, když ho tady lidi dotujou na jeho přeshraniční obchody :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Jednoznačně volím nacouvání . Bezpečnější při vyjíždění i zajíždění a lepší manévrovatelnost .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

rosta píše:tý jo sedm garáží-milionář :lol:
Zlaté dedičství :mrgreen: To sme podedili po starych rodicoch.
Laďuša píše:To se nediv, když ho tady lidi dotujou na jeho přeshraniční obchody :mrgreen:
Neklam,ja neobchodujem! :lol: Ale keby si chcel plecharinu na Ladnu, staci povedat :lol:
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Take v 90ti % nacouvam a pak vyjizdim normalne. Az na parkoviste u supermarketu v odpolednich hodinach, nebo o vikendech, kde parkuji zasadne cumakem napred. Totiz malokde se objevi nejake mistecko v predni casti parkoviste, a kdyz uz se najde, tak je treba to tam okamzite zapichnout. Vycouvani z rady je naopak velice jednoduche, zamnou uz jezdi dalsi zajemci o misto a jakmile zahlidnou rozle zpatecky, udelaji mi krasne mistecko, zacnou blikat, troubit, mavat, rvat, div ze mi tam nedaji cerveny koberecek :-D
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Laďuša píše:Hele, já nad tim tak dumam, ale jak to děláte, že popředu vylezete a pozadu ne? Popředu je to auto jako užší? :P
Hele: http://lada1600.rajce.idnes.cz/000_Bily ... _11234.jpg Na pravé straně musí zůstat volný prostor pro průchod pana domácího k přípojce 380V.
dmatej píše:Nepozná se profík spíš tak, že točí kola k obrubníku, aby nehonil náklaďák po ulici, kdyby náhodou vypadl kvalt?
Když není obrubník, dá se v okolí sebrat šutrák. Když není ani ten, tak "to snad bude dobrý". Ale řeším to fakt jen na krpálech, na rovině ne.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše:Hele:
No, zrovna tady je toho místa dost, tady je to v poho z oboch stran, ne? Taková dálnice napravo. A když už, tak zrovna tady nechápu, proč to auto je popředu.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“