Martinova samovolně konvergující nulajednička

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

tam se může křížit chod plovoucího třmenu, měli jsme to u megana. jedna ochranná guma byla KO a bordel pod ní a druhá strana přirezlá. Nový silný kotouč a destičky způsobily chod třmenu v jiných místech, kde se nebyl zvyklý a takzv. se mu nechtělo.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Nojo jenže mě tam dali nový pístky, manžety a celý třmeny jsou "údajně" udělaný.
Když ten třmen sundám odpojím hadici tak bych si s tím plovoucím třmenem měl hejbat krásně rukou?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

no a rozmerovo ti to sedi..lebo mm sem tam a potom je problem hod tu udaj kolko mm maju nove dostick y co si tam dal...mozno ma snejake vecsie a vtom by mohol byt problem.....
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

vintera píše:je mi právě divný, že jsi nemohl nasadit volně obě destičky, .
ano tohle jsi pochopil správně. Nepiloval jsem obložení ale to "želízko jak je na něm obložení" resp. jen trošku jsem líznul roh. Jestli to nebude tím že destičky jsou polský...
ale mezi kotoučem a brzdovým válečkem vůle tedy byla
Ano vůle tam byla, protože pístek byl stlačen dole a celou brzdu jsem na kotouč nasadil volně.
Pojezdi a pobrzdi, někdy to trvá déle v závislosti na měkkosti destiček
Tak mám ten třmen ještě sundat nebo to mám pojezdit? Bojím se že když budu jezdit v takovým stavu že se bude hřát takhle kolo, zkroutí se kotouč.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Pochopil jsem to správně že destičky nešly nasadit do samotného třmenu a nechtěj v něm chodit?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

MartasBrno:ano desticky se mě do třmenu nevešly,takže jsem je líznul pilníkem.Dvě desky šly pak takřka volně a dvě až po větším zatlačení se hnuly.
Teď jsem koukal na kotouč a neháže.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

bez brždění se nic hřát nesmí, zkus tedy destičky ještě trochu líznout kde drhnou ve třmenu, musí být zcela volné.
zrovna tak musí chodit zcela volně třmen ve svém uložení. Jinak mě se jednopístkový plovoucí třmeny vůbec nelíbí, vždycky ta jedna strana je víc obržděná, jsou to takový brzdy jako na starejch dětskech kolech. I proto mám lady.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

vintera píše:bez brždění se nic hřát nesmí
tak mám ještě provest zkušební jízdu bez brždění?
A lada má jako dva pístky? :shock: Proti sobě?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

plavec píše:A lada má jako dva pístky? Proti sobě?
Jasně, desítka snad ne?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

provedl jsem zkušební jízdu (téměř)bez brždění.A nehřeje se to, ale když jsem pak brzdil tak se to zas hřálo, už ne tolik, ale pořád to není ono.
Destičky v třmenu teď chodí pěkně volně, tak to jsem blázen...
Laďuša píše:plavec napsal:
A lada má jako dva pístky? Proti sobě?

Jasně, desítka snad ne?
Nevím, to jsem nezkoumal, mrknu do katalogu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

tak nevím, studené brzdy po brždění jsem ještě neměl. Je otázkou, jaká míra teploty je už to :?: "ono".
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

:-D a já ty brzdy teďka proklínal že jsou složitý, že dvakrát tolik hydrauliky = dvakrát tolik poruch a on to někdo i cíleně pochválí :) . jsem hned optimista. Měl bych si teda vážit starých dvoupístkových Bendixů pokud nejsou zatuhlé? Asi jo. :idea:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

No abych měl horkej disk kola to asi není přímo "IN" . Zkusím to ještě opatrně pojezdit a pobrzdit. Díky za tipy. :)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Stara rada ma oproti sebe 2 valceky a od samary hore uz len jeden+plavajuci trmen
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Tak, po necelém roce je to tu zas, tentokrát z opačné strany :D. Divím se, že toto téma nezmizelo.

Auto už nemá polohu "rovně" na volantu posunutou, ale vrátila se zpět do nulové polohy. Jak se to stalo? Za celý rok jsem neprohodil přední kola, protože mne to nenapadlo, nebo se mi to nehodilo zkoušet. Letos, oproti loňsku, mám zimáky na všech 4 kolech a auto jede rovně.
Příčina byla v nepatrně nesouměrném sjetí předních gum, rozdíl nebyl na patrný až do prohlédnutí po výměně kol. Takže v tomto směru jsem již spokojen.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“