Hovadiny VI

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Zruč u Plzně, několikrát jsem tam byl, pan Tarantík je opravdu milý člověk. Teď jsem někde viděl inzeráty. Prodává MiG-21 a IL-14 v barvách ČSA (za 650 000)
Veverka

Příspěvek od Veverka »

No,Tarantík a syn,to bude asi ono,je to moc daleko.
Radši zkusím to mezi brnem a olomoucí.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Ty 144 je i v muzeu v německém Sinsheimu. Dokonce je hned vedle Concordu, takže je tam jedinečná příležitost si oba stroje bezprostředně porovnat. :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jedna 144 dokonce ještě předloni a možná i loni létala. Byla použita pro experimentální účely Rusko-Amerického výzkumného projektu a tak si Tůčko zalétalo i nad USA. :D Co je s ním nyní, netuším.

Vloni také došlo v Rusku k zahájení příprav na renovaci jedné 144 do zcela původního a letuschopného stavu. V této otázce se angažují hlavně profesionálové z letectví, kteří založili sbírku, do níž přispělo i mnoho pilotů Aeroflotu, pilotní svaz, atd. Uvidíme, zda se jim to podaří. V Rusku by snad i mohlo.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Já se chystám na renovaci oldtimeru Z-126, sice to neni IL-14, ale taky je to hezké letadlo. Tak mě napadlo, Tarantík říkal v televizi, že 80% letadel z jeho parku je schopno létat. Co takhle zakoupit jednu letuschopnou IL-14, já se na ní přeškolím a můžem letět do Samary, podívat se do muzea :-D
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

pojdte už se bavit o nečem normalnim.. :)
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

No hledal jsem info o IL14 (není těžké uhodnout proč) a na ten inzerát za 650tKč jsem narazil, ale :lol: :lol: :lol: nemám místo ani na další žigulévníky natož na tohle a navíc, bych už nemohl doma říkat: "Podívej se jak je to krásnej koníček, letadlo stojí třistahadrů (ULL), hangárování k tomu, zatímco Bílej nestojí skoro nic a papíry už na něj mám".
Saša píše:Kde je zpátečka (tedy reverz vrtulí) ? Tudy jet nemůžem .
No už si nepamatuju, která páka byla na co, ale popisky tam byly, takže bych s tím uletěl znovu jak nic. :wink: :lol:

Fotek za to poetické a vydařené odpoledne vzniklo samozřejmě více, včetně leteckých snímků rodné hroudy, ale jsou doma, tak jedině až večer.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

A teď tu mám něco speciálního pro Koko Loka :)
Snad se ti to bude líbit :)
http://www.rathergood.com/christmas
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Povšimněte si u Tu-144 přídavných ploch "navíc",to je jasná indicie lepších schopností konstruktérů z východu :D .
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Našel sem doma pár fotek pěkné 01, 16v s turbem a zajímavě upravené řadičky :)
Přílohy
rally_lada2101_ai65.jpg
lada2105_T16.jpg
1219502352_kulisa_2109_1.jpg
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jelen, nic moc, musíš najít něco hodnotnějšího abys ukojil mé rudé choutky :wink: .

Jinak již na první pohled je vidět, že Tu-144 je výrazně lepší než jeho "soupeř". Podniknout let na palubě tohoto stroje a sát při tom Vítr z hor podávaný v kalíšku FENOX by byl jistě životním zážitkem.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

peet2101, tu upravenu radicku som videl ako origo vyrobok na nivashope - to vzadu je zo samary paka aj s kulisov a na vrch je tam taky bazmek za strasnu sumu, kazdopadne nikde tam nevidim driftovaciu rucku :mrgreen:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Nepravidelně pravidelná návštěva Tuzexu (kovošrot) zase přinesla ovoce . Úplně nový chladič na 01 , novou lamelu a dva kousky plechu , tedy pravý a levý zadní blatník na 06 také nový . Pak ještě něco ale to dám do "Co je to" protože to nevím ani já . Zas jsem o 50 kč chudší .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Saso, na to se da rict jenom jedno: NESER :D
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

Teepee píše:
radek mb píše:Jen bych rád podotkl,že pomalu ne vždy znamená bezpečně.

Pro příklad dnes:Vracel jsem se kamionem ze Žiliny.Trasa Olomouc-Hradec Králové to je dost používaná silnice.Zhruba ve Vysokém Mýtě jsem dojel kolonu vozidel.V obci necelých 40,mimo obec 65,taková byla rychlost toho prvního člověka ve žluté Ibize,SPZ s Ečkem.On si jistě připadal bezpečně,ale že zdržoval provoz mu zřejmě nevadilo.Navíc právě v těchto situacích začíná mnoho lidí nervóznět,rádi by předjeli,není kde,neustálé vyčuhování čumáku do středu vozovky.Auta na sobě nalepená na metr.Takto až do Hradce.A když jsem myslel,že ho v HK na dvouproudovce předjedu ,tento idiot si v klidu najel do levého pruhu az táhnul se 45,ačkoliv se tam může 60.
Není takový řidič pro své okolí nebezpečný,i když jel pomalu?
To je neřešitelná věc.
Takový řidič je z pohledu těch za ním nebezpečný, nicméně rychlostní limit je rychlostní limit a jeho překročení je porušení zákona, zatímco jeho nedosažení není nic. A z pohledu toho řidiče, jedou všichni okolo jako blázni.
To není tak docela pravda, protože řidič, který se chová na silnici uvedeným způsobem se dopuští přestupku dle §22/1 l) z.č. 200/1990 Sb. pro porušení povinnosti vyplývající z § 18/2 b) z.č. 361/2000 Sb. :bigsmurf: :bigsmurf: :bigsmurf:
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Zamčeno

Zpět na „Poklábosme“