Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Já mám také nový poznatek. A to , jak jinak, z roudnického nádraží. Patrně už jim došlo, že při rekonstrukci 2.nástupiště udělali někde chybu - a to v osvětlení.
Přesto že již při začátku prací bylo toto kritizováno, že je tam toho moc , aby se to stáhlo na polovinu, tak se to udělalo podle projektu.
A to tak, že původně druhé nástupiště osvětlovalo 9 ks výbojek, dnes je zde 54 ks zářivkových těles. Tudíž světla jako v Las Vegas a na prd. A patrně už přišli na to, že takovéto osvětlení poněkud leze do peněz.
Zrovna začátkem týdne jsem se zdržel v restauraci až do zavíračky a pozoroval jsem jak později večer funguje osvětlení 2. nástupiště. Odpoledne až večer to svítí normálně, ale jak večer pokročí v začínající noc tak to zhasínají. Každou hodinu jezdí v cca ve tři čtvrtě rychlík a v cca celou osobák. V půl byla na nástupišti ještě tma, něco mezi půl a tři čtvtě se rozsvítilo a svítilo to až do celé. Po odjezdu osobáku to opět zhaslo. A za hodinu to samé.
Stále svítí pouze nápisy "Roudnice nad Labem" :roll:
Naposledy upravil(a) Michal Pokorný dne ned led 04, 2009 06:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Fakt někdy nechápu význam novot. Jako by tuto nebylo po desetiletí jasný... Obrázek
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, to máš pravdu. Stejně je to zbytečné, někteří jedinci to nepochopí ani kdyby to nosil průvodčí napsané na čele.
Ale jinak ty průvodčí jsou ale šlendrián :lol: Jel jsem dnes do Roudnice a zpět a moje zpáteční jízdenka nebyla ani jednou označena, průvodčí patrně vymrzli :wink:
A jak jsem zjistil v hospodě, tak trochu přimrzlo a už jim ty potvory Elefantí nejezdí. Chudák kolega alkoholik v té zimě čekal na vlak 50 minut. Osobák nejel vůbec, jel pouze zpožděný rychlík, který ovšem všude zastavoval jako osobák.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Venezia

Příspěvek od Raduz »

Pár vláčků cestou do, v a zpět.

http://raduz.wgz.cz/venezia
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Michal Pokorný píše:Já mám také nový poznatek. A to , jak jinak, z roudnického nádraží. Patrně už jim došlo, že při rekonstrukci 2.nástupiště udělali někde chybu - a to v osvětlení.
Přesto že již při začátku prací bylo toto kritizováno, že je tam toho moc , aby se to stáhlo na polovinu, tak se to udělalo podle projektu.
A to tak, že původně druhé nástupiště osvětlovalo 9 ks výbojek, dnes je zde 54 ks zářivkových těles. Tudíž světla jako v Las Vegas a na prd. A patrně už přišli na to, že takovéto osvětlení poněkud leze do peněz.
Zrovna začátkem týdne jsem se zdržel v restauraci až do zavíračky a pozoroval jsem jak později večer funguje osvětlení 2. nástupiště. Odpoledne až večer to svítí normálně, ale jak večer pokročí v začínající noc tak to zhasínají. Každou hodinu jezdí v cca ve tři čtvrtě rychlík a v cca celou osobák. V půl byla na nástupišti ještě tma, něco mezi půl a tři čtvtě se rozsvítilo a svítilo to až do celé. Po odjezdu osobáku to opět zhaslo. A za hodinu to samé.
Stále svítí pouze nápisy "Roudnice nad Labem" :roll:
V Řevnicích, kde je: nádražní budova, první kolej bez elektriky po které se vyjímečně posunuje, pak úzké nástupiště+el.kolej, další úzké nástupitě+el.kolej, pak el.kolej širokánské kryté 2. nástupiště a zadní el.kolej. Budova nádraží je opravena, krytí 2. nástupiště také. Vlaky jezdí ve špičce 3 za hodinu, každý druhý ve stanici obrací. Prostor stanice je po REKO dobře osvětlen, druhé nástupiště taky.
http://trat171.ic.cz/index.php?pg=usek09&useky=1
http://trat171.ic.cz/foto09_04.jpg
Jenže, žába dojede k úzkému 1. nástupišti, zastaví čumákem zhruba v polovině délky výpravní budovy (aby výpravčí mohl běhat ke druhému nástupišti). A lidi musí ven. Protože žába křižuje dráty tak dojede se staženými smetáky=svítí uvnitř zažloutlé žárovky. Nástupiště je opravdu úzké, dva lidi se tam vyhnou jen tak tak, když neseš zavazadlo, musí se uhýbat, nebo šoupat ramenem vlak.
A protože 1/3 lidí jde na konec vlaku a 2/3 na začátek vlaku, tak na úzkém nástupišti nastane kličkování v úplné tmě, protože jen předek vlaku je pod světly ze stanice. A do toho kličkování se musí vystoupit z vlaku...
Staniční stožáry, kterých jsem napočítal ve stanici 10 svítí trvale jen dva, a dva se občas rozsvítí, aby zase za minutu zhasli. (celkem jich bude daleko víc, ale těch 10 by ovlivnilo osvícení nástupišť), ten na snímku vpravo zrovna myslím svítí, ale předek žáby někdy zůstává před vstupem do kolejiště na fotce vlevo, takže tam možná zrovna stojí :wink: !
Kdo má na starosti údržbu staničního osvětlení a není náhodou něco špatně, že se z panťáku leze do tmy? Není nějaký předpis o technickém stavu prostoru pro cestující nebo tak něco?
Nechci domýšlet, jak se tam vystupuje babce s taškou jablek a francouzskou holí a už vůbec bych jí tam v té tmě nechtěl potkat...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Řekl bych, že je to jistě nějak papírově ošéfované, ale nejlepší by bylo pro tebe zkontaktovat nějakého přednosty co mu to tam patří. Můžeš zkusit nejdříve i dotaz u výpravčího.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Tak včera motoráček 810+010 Postoloprty - Česká Lípa ( http://vlak.cz/Route.asp?cl=C&tt=3&i=12 ... =8665&p=CD ) opět nezklamal.
Trochu jsem totiž po delší době cestoval hromadnou dopravou a měl jsem možnost porovnat autobus a vlak.

Autobus (Libochovice - Lovosice): zima jak v pr...i polárního medvěda, pan řidič dělal zároveň vrátného, protože mu patrně nešel vzduch do předních dveří nebo co a otevíral je ručně, hned na první zástávce už nešly ani ty zadní. Na podlaze nehorázná vrstva humusu - takový ten zimní sajrajt, spousta vody v tom písek a bláto.

Vlak (již zmiňovaná trasa, jel jsem jen část) : seděl jsem ve vagonku 010, vytopen na příjemnou teplotu, dokonce i bez zápachu nafty a VYTŘENO ! 8)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Vzhledem k tomu, že železniční mapu mam už aktuálnější, tak do starý jsem si vyznačil (snad) všechny tratě, po kterých jsem v ČR kdy jel ... No, docela jsem čekal, že toho bude víc... Nj, nikam holt denně nedojíždim. Ale i tak mam už víc než obvod Země na rovníku od doby, co si vedu evidenci...
Obrázek
Je to naprd vidět, no, ale tak něco z toho poznat je :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, to je tedy ostuda, 087+114 nic :?
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak se obávam, že remotorizace řady 830 tutim lodním motorem by byla komplikovaná. A proč? No protože by se musel dovážet za devizy, takže ČKD Hořovice byla jasná volba :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Laďuša píše:by byla komplikovaná. A proč?
Já vidím problém spíše v tunelech! :lol:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommel »

Obrázek
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No vidíšto. Tak tam eště naběhni a pofoť u toho vlaky ;)

Zážitek, kterej mile překvapil - jedu vlakem z KT do Plzně (R969 Železná Ruda-Alžbětín - Praha hl. n.) a po vlaku chodil chlápek s vozíkem (minibarem) a prodával pití, bagety... :shock: Napadlo mě, jestli to neni kvůli vyšší obsazenosti vlaku lyžařema, ale kámoš mi tvrdil, že to v tom vlaku už zažil i v době, kdy o sněhu nemohla bejt řeč.
Nápad dobrej, ale vlaku bez příplatku bych to teda nečekal.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“