Stěrače

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problém

Příspěvek od Hurikán »

axn píše:když přepnu do polohy cyklovače, tak to stírá o něco pomaleji než při normálním sepnutí stěračů, bez žádného časového intervalu. A ještě v tom divně bzučí, ale jen v poloze cyklovače a ten jsem tam dal nový, nevíte někdo co stím??? diky
Viděl bych to na nějaký problém v cyklovači. Nejspíš špatný kontakt bimetalového spínače, nebo špatný kontakt v připojení cyklovače. Zkus prohlédnout fast-onky (někdy zaoxidují, nebo se částečně vysunou z plastového konektoru) a ev. vyměnit cyklovač na zkoušku za jiný. To že jsi tam dal nový ještě není zárukou toho, že je dobrý. Jednou se mi to stalo u regleru v altecu.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
axn
Příspěvky: 15
Registrován: pon črc 11, 2005 11:24
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: problém

Příspěvek od axn »

Hurikán píše:
axn píše:když přepnu do polohy cyklovače, tak to stírá o něco pomaleji než při normálním sepnutí stěračů, bez žádného časového intervalu. A ještě v tom divně bzučí, ale jen v poloze cyklovače a ten jsem tam dal nový, nevíte někdo co stím??? diky
Viděl bych to na nějaký problém v cyklovači. Nejspíš špatný kontakt bimetalového spínače, nebo špatný kontakt v připojení cyklovače. Zkus prohlédnout fast-onky (někdy zaoxidují, nebo se částečně vysunou z plastového konektoru) a ev. vyměnit cyklovač na zkoušku za jiný. To že jsi tam dal nový ještě není zárukou toho, že je dobrý. Jednou se mi to stalo u regleru v altecu.
diky problém vyřešen. nějakej maňas to zapojil a v palubce přeházel dráty. :roll:
Lada 2103
Spide
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2005 07:33
Kontaktovat uživatele:

Motorek na sterace ?

Příspěvek od Spide »

kdyz mam zaplej pomaly rezim na steracich tak sterace se pohnou pak chvilku nic a rozjedou se a potom zase to sami cim to muze byt ?
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek na sterace ?

Příspěvek od Luděk Musil »

Spide píše:kdyz mam zaplej pomaly rezim na steracich tak sterace se pohnou pak chvilku nic a rozjedou se a potom zase to sami cim to muze byt ?
To není pomalý režim (pokud máš na mysli 1. polohu na páčce stěračů). Jedná se o cyklovač. A pokud se v této poloze stěrače zvednou, zastaví rozjedou, vrátí se zpět a takto se to opakuje, jsou poruchy možné dvě a to doběhový spínač v motoru (nepravděpodobné) resp. závada cyklovače (reálné). Oprava: výměna. L.
Spide
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2005 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek na sterace ?

Příspěvek od Spide »

Luděk Musil píše:
Spide píše:kdyz mam zaplej pomaly rezim na steracich tak sterace se pohnou pak chvilku nic a rozjedou se a potom zase to sami cim to muze byt ?
To není pomalý režim (pokud máš na mysli 1. polohu na páčce stěračů). Jedná se o cyklovač. A pokud se v této poloze stěrače zvednou, zastaví rozjedou, vrátí se zpět a takto se to opakuje, jsou poruchy možné dvě a to doběhový spínač v motoru (nepravděpodobné) resp. závada cyklovače (reálné). Oprava: výměna. L.
vymena ale ceho ? toho cyklovace ? kde ho najdu ?
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1502
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Cyklovač je přišroubovanej na levý straně pod palubkou na boku na kastli.
Spide
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2005 07:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spide »

kolik tak stoji novej kde ho sezenu?
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Spide píše:kolik tak stoji novej kde ho sezenu?
V každý prodejně náhradních dílů na Ladu popřípadě www.Pop-art.cz nebo v Bechyni za měsíc :lol: jinak cca 200 kč
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mohu potvrdit opravdu to dělá cyklovač, zkusil bych vyčistit kontakt na bimetalu, ještě že je tak rafinovaně umístěn, tu a tam je totiž třeba ho nakopnout. :flak:
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Spide
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2005 07:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spide »

Koko Loko píše:Mohu potvrdit opravdu to dělá cyklovač, zkusil bych vyčistit kontakt na bimetalu, ještě že je tak rafinovaně umístěn, tu a tam je totiž třeba ho nakopnout. :flak:
takze je to ta krabicka na levo od volantu ? Zas tolik se v tom nevyznam na aute si dokazu opravit leda tak rezla mista elektronika mi jeste moc nejde :)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Spide píše:
Koko Loko píše:Mohu potvrdit opravdu to dělá cyklovač, zkusil bych vyčistit kontakt na bimetalu, ještě že je tak rafinovaně umístěn, tu a tam je totiž třeba ho nakopnout. :flak:
takze je to ta krabicka na levo od volantu ? Zas tolik se v tom nevyznam na aute si dokazu opravit leda tak rezla mista elektronika mi jeste moc nejde :)
Ano. Nalézá se pod/vedle páčky otvírání kapoty. L.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To Spide, prostě ten bimetalový kontakt co tam máš stojí za h...o, je asi opálenej a má mizerný dotek, ta vlhká izolační nesmyslnost je věcí podružnou.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
jirik
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 09, 2005 10:57
Bydliště: Brno-Zidenice
Kontaktovat uživatele:

Motorek steracu

Příspěvek od jirik »

Potreboval bych vymenit motorek od steracu,ale nevim,jak ho sundat z tahla.Je tam nejaka zavlacka nebo matka? :roll:
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Je tam matka, tu musíš sundat. Pak je na kuželu nasazený táhlo, možná půjde blbě dolů - nesnaž se s ním točit, na kuželu jsou jemný zoubky (aby se to neprotáčelo) a táhlo na nich drží.

Mě se to kdysi protáčelo, zoubky se sjely a poslední, co mě napadlo, byla "tekutá guma" - chemopren. Od tý doby jsem to nesundaval, ale taky nebyl problém.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

dmatej: nepsal si náhodou o uchycení stěračů na těch osách??.. nebo mi to tak jen připadlo.. :roll: ty táhla sou k sobě daný šloubama a segrovkama (aspoň myslim- viděl sem to naposled o prázdnínách) každopádně je to jedno vem myslim 13 klíčč a nějaký obratný kleště a běž an to.. nějak ty vyřešíš. to je pohoda.. spíš je problém tytáhnout levej stěrač (ten s tim motorkem) z díry v kastli (aspoň mě to nešlo..).. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“