Nepravidelný chod motoru, motor nemá výkon

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

A svíčky byly měněný kdy? A ventilová vůle? Náhradní zapalovací blok ti můžu pučit, ale nevím jestli je funkční, už ani nevím kde sem k němu přišel.

Ale občas mě to právě cukne taky a onehdá jeden den mě to blbě startovalo vlažný, až napodruhý (ano, stavoval jsem ten den u Plavce :-P ) a nejde to moc dobře do vyšších otáček, to se to jakoby zakuckává. Ale řj bez chyb, a právě tam mám svíčky jak dlouho.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Svíčky se dávaly před zimou,takže víc jak 10 tisíc km nemají.Všechny jsem je vyšrouboval,na 4 válci měla horší barvu a taky velkou mezeru mezi kontakty.Zkusil jsem dát jinou,ale žádná změna.Zkoušel jsem nové káble a nic.Tak jsem zas vyndal všechny svíčky,pořádně je očistil,nastavil mezery mezi kontakty a je to o něco lepší,v nízkých otáčkách to už jde normálně.Ale stejně se mi to zdá strašně líné,začíná to "tahat" až od 3000 otáček.
Dále při prudkém sešlápnutí plynu se ty ventily ozvou( v nízkých otáčkách cca 1600).
Tak nevím,jestli to auto jen nemá slabší chvilku nebo mu nesvědčí ta vedra nebo snad dokonce vycítilo,že jsme doma probírali jeho prodej...
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

zelvotron píše:(ano, stavoval jsem ten den u Plavce )
Jen tak pro pořádek na ten motor jsem ani okem nepohlédl pokud si pamatuju, takže se už mírněte všichni tím že jsem příčina všeho zla..
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

plavec píše: takže se už mírněte všichni tím že jsem příčina všeho zla..
:goodman:
uvidíme,co bude dál....každopádně to bude chtít zřejmě obměnit vozový park...
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Čtu, že jednoduché rady nepomohly. Asi bych ještě zkusil ten jiný zapalovací blok od Zelvotrona.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Radku, a jiné svíčky jsi dát zkoušel? Psals, že jsi vyměnil kabely - bez výsledku a že jsi očistil svíčky - nastalo drobnéí zlepšení. Zkus tam dát jinou celou sadu svíček a uvidíš.

To zaškubávání při přidání by mohla čistě teoreticky dělat i odcházející λ sonda anebo přicpané vstřiky. Vařím z vody, ale kamarádovi dělalo jeho auto něco podobného jako Tobě a nakonec to bylo něco z tohodle.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Hurikán píše: ...To zaškubávání při přidání by mohla čistě teoreticky dělat i odcházející λ sonda anebo přicpané vstřiky. Vařím z vody, ale kamarádovi dělalo jeho auto něco podobného jako Tobě a nakonec to bylo něco z tohodle.
Mně se začal motor podobně chovat asi před měsícem, Zjistil jsem, že se "zadrhává" servomotorek volnoběhu, vyndal jsem ho , na hřídelku kápl "hodinářský" olej, nechal ve svislé poloze zatéci, dal zpět a vše je v pořádku. Také to může dělat "přicpaný" palivový filtr nebo klesající výkon palivového čerpadla.Chtělo by to podívat se na chyby v ŘJ, poněvadž např. chudou směs- což může být důsledek těchto závad neindikuje rozsvícením CHE, ale v paměti si ji poznamená a ve výčtu proměnných se to projeví prodloužením délky vstřiku.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

a co takto neco s vyfukem? treba se odporoucel kat. muze to byt nekde pricpany
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

plavec píše:
zelvotron píše:(ano, stavoval jsem ten den u Plavce )
Jen tak pro pořádek na ten motor jsem ani okem nepohlédl pokud si pamatuju, takže se už mírněte všichni tím že jsem příčina všeho zla..
Ale tak se nezlob :wink: , ale je fakt, že ten den to takhle blbě startovalo pokaždý, už předtím. A jindy už to neudělalo, ona taky to byla první dlouhá cesta po jaký době.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

zelvotron píše:Ale tak se nezlob
Však já se nezlobím jen myslím, že už to někteří s těma srandičkama přeháníte. A čeho je moc toho je příliš. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Takže problém je vyřešen:
Situace se horšila a horšila,motor už skoro na volnoběh chcípal,vůbec to netáhlo a drnčely ventily.Zavolal jsem do Sadské p.Nedbalovi,jestli má čas,aby mi napíchnul diagnostiku.Jel jsem tam a obvolával Raduze,potom Želvotrona kvůli zapalovacímu modulu.
Pan Nedbal auto napíchnul,ale žádná chyba.Kontroloval všechno možné,modul,kabely,váhu vzduchu,jestli nepřeskočily rozvody.Nakonec,že se změří tlaky.První válec 9,5 atm.,druhý 3,třetí 3,čtvrtý 9.A bylo jasno Propálené těsnění pod hlavou mezi druhým a třetím válcem.
Poprosil jsem pana Nedbala,zda by mi to neopravil na počkání,že v pátek jedu do Černé Hory na dovolenou a šestkou by to asi nebylo to pravé ořechové.Pan Nedbal nebyl proti,zavolal ještě známého na pomoc a hlava putovala dolu.Podezření se potvrdilo.
Takže jsem si na opravu počkal,mezitím si skočil na jídlo,pobavil se o Ladách s paní Nedbalovou(velmi příjemná paní,jíž osud Lady v Čechách není lhostejný),prolezl jsem si fungl novou Kalinu v salóně.
Když bylo hotovo,auto jsem si ozkoušel.Nebe a dudy.Teď zas Laděna letí jako šíp,jsem spokojen.Vysolil jsem 2500 korun,čekal jsem to horší.
Takže pan Nedbal nezklamal,takhle se má chovat profík.Díky Bohu,že to do Sadské mám asi jen 30 km.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ta cena a časová flexibilita toho servisu je přímo úžasná :!: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Paráda, to sem rád, že to dobře dopadlo, zněl si dost posmutněle (aby ne). Tak hlavně ať to vydrží, min. do Černý Hory a zpět :) Nechceš s sebou pro jistotu ten blok?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Tak paráda, ale tu hlavu Ti nerovnali ne? Aby se to nemuselo za čas dělat zase. Mě tenkrát hlavu srovnal, vyměnili těsnění pod sání a těsnění pod hlavou.Ale stejně to bylo ani ne na tejden a mohlo se to dělat zas. Měl jsem to asi tenkrát nechat i natlakovat, ale panu Nedbalovi to přišlo zbytečné, tak se to nedělalo. :(
radek mb píše:mezitím si skočil na jídlo
Radku, poraď nám dobrou hospodu, která je tam nejblíž a dá se tam najíst. (i pro mě pokud možno)
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

plavec píše:Tak paráda, ale tu hlavu Ti nerovnali ne?
Nerovnali,dá se říci,že kdyby to nebylo tak na kvalt,tak by to udělali.Ale hlava křivá nebyla.Přesto jsem byl upozorněn,že to není na věčné časy a že se závada může prijevit znovu.Jen p.Nedbal neví po kolika kilometrech.
plavec píše:Radku, poraď nám dobrou hospodu, která je tam nejblíž a dá se tam najíst. (i pro mě pokud možno)
Já šel do té pizzerie,co je od servisu asi 50 metrů.Ale nemohu říci,že by ta pizza byla nějak vyloženě super,spíš bych řekl slabej průměr.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“