Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Luděk Musil »

O tom (slušně řečeno) nepořádku v pojišťovnách:
Včera večer (cca 19:30) mi přišla SMS od ČPP, že mám uhradit "růčo" za (u nich pojištěné) 2 motorky.
Vzhledem k tomu, že všechny složenky platím bezhotovostně/převodem z účtu, stačilo se mi podívat na výpis, abych zjistil, že všechny údaje odpovídají, tedy pojištění mám zaplaceno.
Mám jim tam zavolat a nechat je, ať si to dohledají nebo se na to mám vykašlat a spustit to "Vašátorovo kolečko" ?
Pravdou je, že se mi nechce lítat po soudech, exekutorech atp. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od dvk »

Asi bych zašel na pobočku osobně, vyzbrojen výpisem z účtu, ať zkusí platby ještě jednou dohledat a prověřit a ať Ti zkontrolují údaje (jestli není chyba ve VS, SS atp.). V nejhorším, částka za dvě motorky bude hádám někde okolo dvou třech stovek ... kvůli tomu se určitě nevyplatí něco špekulovat.

A s ČKP mám jen ty nejhorší zkušenosti. Státem posvěcené svinstvo.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Teepee »

Luděk Musil píše:O tom (slušně řečeno) nepořádku v pojišťovnách:
Včera večer (cca 19:30) mi přišla SMS od ČPP, že mám uhradit "růčo" za (u nich pojištěné) 2 motorky.
Vzhledem k tomu, že všechny složenky platím bezhotovostně/převodem z účtu, stačilo se mi podívat na výpis, abych zjistil, že všechny údaje odpovídají, tedy pojištění mám zaplaceno.
Mám jim tam zavolat a nechat je, ať si to dohledají nebo se na to mám vykašlat a spustit to "Vašátorovo kolečko" ?
Pravdou je, že se mi nechce lítat po soudech, exekutorech atp. L.
Vašátorovo kolečko bude třeba ve chvíli, kdy nenajdeš své povozy tady: https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1 a začnou to u Tebe urgovat.
A dovedou tam být jako nepojištěné, i když smlouvu řádně mají, jen to pojišťovna jaksi do ČKP nepředá. To už jsem jednou úspěšně urgoval já u pojišťovny, dřív než oni u mě.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

Průser prostě je, že oni chtějí po tobě dokazovat něco, v čem mají bordel... a nikoho už nezajímá kolik času s tím dotyčný stráví a nikdo ten čas nezaplatí. V případě bratránka to je najetých 70km a 3hodiny v tahu (trvalé bydliště jinde než přebývá). V případě, že se pošťa nedozovní, protože normální člověk není doma a pracuje, je to zase letět na poštu atd atd. Chtělo by to nějakýho drsňáka, kterej by ČKP vyškolil.

Laďušo, přijeď do Brna, proberem to v hospodě :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Teepee »

Vašátor píše:Průser prostě je, že oni chtějí po tobě dokazovat něco, v čem mají bordel... a nikoho už nezajímá kolik času s tím dotyčný stráví a nikdo ten čas nezaplatí. V případě bratránka to je najetých 70km a 3hodiny v tahu (trvalé bydliště jinde než přebývá). V případě, že se pošťa nedozovní, protože normální člověk není doma a pracuje, je to zase letět na poštu atd atd. Chtělo by to nějakýho drsňáka, kterej by ČKP vyškolil.
Ale to je přeci normální praxe, já jsem kvůli spletenému variabilnímu symbolu na složence kdysi o ručení dokonce přišel, protože i když jsem po opakované urgenci ze strany pojišťovny vždy opakovaně doložil útržek složenky, platbu nedohledali, a nakonec mi PR zrušili. Načež jsem zvnovu doložil řádné placení, tak jí zase obnovili. Jenže 3 týdny jsem vlastně jezdil s nepojištěným autem!!! A to jsem se dozvěděl dopisem, který mi oznámil, že mi před třemi týdny zrušili pojistnou smlouvu.

A v případě ČKP to nefunguje tak, že když mi přijde dopis s výzvou k zaplacení pro nepojištění, že jim obratem buď doporučeným dopisem pošlu, nebo osobně donesu kopii pojistné smlouvy s tím, že ať si to dle čísla pojistky u příslušné pojišťovny ověří? A souběžně s tím bych zbombardoval pojišťovnu, ať urychleně vykomunikuje s ČKP tento omyl.
Vždyť tehdy, kdy mi motorka zmizela v ČKP z pojištěných jsem jen zavolal na zákaznickou linku pojišťovny a přislíbili, že to prověří a napraví a tak za 14 dní to bylo OK. ???

Koukám na návod a tam je to napasné:
Vašátor píše:ČKP jsou pěkní parchanti. Nyní pro změnu chtěli peníze od bratránka. Nejlepší je hláška "dle registru vozidel" do kterýho nemají přístup. Po bratránkovi chtěli penále za 4 měsíce, přitom už auto bylo dávno prodané...

Pro tvrďáky posílám návod, jak s nima zatočit ... ale je to na dlouhé lokty a kdo má na to čas, že. Navíc jezdit do Opavy...

1) Pošlou výzvu s částkou, tuto lze vyrušit jen prokázáním, že jsem vozidlo nevlastnil či že bylo řádně pojištěno, jiné důvody neberou.
.....
Prostě je třeba prokázat, že v databázích ČKP, Pojišťovny a Registru vozidel vznikl nesoulad jejich asynchronní aktualizací. Když budu mít vše v pořádku, tak se taky může něco stát?

Jednou po mě vlastně chtěli z pojišťovny na Sierru nějaký nedoplatek, tak jsem jim e-mailem poslal výčet kdy mi přišla výzva k zaplacení pojistného a kdy a kolik jsem zaplatil a že se tudíž dobírám k doplatku 0Kč. Samozřejmě se nakonec omluvili, že měli někde nějakou chybu.

Podle mého stačí mít vše archivováno, mít ve věcech pořádek a tímto pořádkem je pak nachytat na švestkách.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Teepee píše: Podle mého stačí mít vše archivováno, mít ve věcech pořádek a tímto pořádkem je pak nachytat na švestkách.
Ano, ale i to chytání na švestkách člověku zbytečně krade čas a nervy.
Naposledy upravil(a) Křečík Barbuška dne stř led 18, 2012 22:30, celkem upraveno 1 x.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

ČKP je soukromá firma, která NEMÁ přístup do registru vozidel. Ovšem když ti od nich přijde složenka, právě registrem vozidel se ohání.... Ano, stačí vyplnit formulář na internetu a je hotovo. Pojistku si ověří.
Ze zákona nejsem povinen jakékoli nestátní firmě poskytovat své osobní údaje. Proto nevidím důvod, proč je poskytovat ČKP, obzvláště když se ohání něčím, na co ze zákona nemají nárok. Prostě tuto organizaci nemám rád, hledají jen kde by urvali co nejvíc peněz...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Teepee »

Vašátor píše:ČKP je soukromá firma, která NEMÁ přístup do registru vozidel. Ovšem když ti od nich přijde složenka, právě registrem vozidel se ohání.... Ano, stačí vyplnit formulář na internetu a je hotovo. Pojistku si ověří.
Ze zákona nejsem povinen jakékoli nestátní firmě poskytovat své osobní údaje. Proto nevidím důvod, proč je poskytovat ČKP, obzvláště když se ohání něčím, na co ze zákona nemají nárok. Prostě tuto organizaci nemám rád, hledají jen kde by urvali co nejvíc peněz...
A úhrada plnění při nehodě s nepojištěným vozidlem, kterou se ohánějí, to nefunguje? (myslím tím z pohledu poškozeného, z pohledu viníka je to horší v tom, že se ČKP na zprosředkování asi napakuje).
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Kopr »

Jo tak mě napadlo , když dám vůz na veteránskou testaci ?? bude to pořád bez ekoterorismu ??výpalného??
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

Jak pořát? Ještě to nefunguje. To má začít fungovat s prováděcí vyhláškou a ta má začít fungovat Bůh ví kdy...
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od veliz »

Vašátor píše:ČKP je soukromá firma, která NEMÁ přístup do registru vozidel.
Blog: Sprostý podezřelý

4. 10. 2010 08:56 , autor: Přemysl Čech

Tak jsem se stal dlužníkem. Česká kancelář pojistitelů zjistila, že jsem v období asi jednoho měsíce neplatil povinné ručení. Obeslala mě doporučenou zásilkou, ve které svoji pohledávku vyčíslila na něco přes dva tisíce korun. Výši částky zdůvodnila, přiložila složenku a sdělila termín, do kterého musím sumu uhradit.

Problém je v tom, že v uvedeném období jsem ono auto nevlastnil, neřídil, ba ani nevěděl, že existuje. Tato situace pro Českou kancelář pojistitelů asi není nijak mimořádná, protože v doprovodném dopise píše, že pokud jsem v uvedeném období nebyl vlastníkem onoho vozidla, mám vyplnit přiložený formulář a přiložit další dokument, dokazující moji nevinu, vložit vše do přiložené obálky a odeslat České kanceláři pojistitelů. Všechny tyto činnosti (včetně vyzvednutí doporučené zásilky a odeslání obálky) mi zaberou asi půldruhé hodiny, problém je zdárně vyřešen, jsem opět nevinný, bez dluhů.

Nicméně s touto praxí České kanceláře pojistitelů mám problém – jestliže totiž přistoupím na jejich pravidla a začnu dokazovat svoji nevinu, tak se v tu chvíli stávám – řečeno s Cimrmany – přinejmenším sprostým podezřelým. Nepodezřelý přece svoji vinu vůbec prokazovat nemusí. A tak jsem se na kancelář obrátil s dotazy, jak je možné, že jsem podezřelý, a co se stane, když na jejich upomínku a žádost o očištění nebudu jako nevinný reagovat. Ptal jsem se, kolik takových případů mají, kolik se jich dostalo k soudu a jak dopadly. Na osm dotazů, které jsem v této souvislosti položil, mi Česká kancelář pojistitelů prostřednictvím Mgr. Vladimíra Krejzara z právního oddělení odpověděla v podstatě na jediný: To, že jsem byl v daném období majitelem vozidla, jim nahlásil Centrální registr vozidel, patřící pod ministerstvo dopravy. Tiskový mluvčí tohoto úřadu mi následně sdělil, že mé výhrady předal k prošetření příslušnému odboru.

Co dál? Vzhledem k tomu, že mi Česká kancelář pojistitelů nesdělila své know how dalšího postupu, mohl jsem se jen domnívat, co se bude dít, pokud na jejich výzvu nebudu reagovat. Pohledávku zřejmě dál povedou jako oprávněnou, když nebude uhrazena nebo nepošlu omilostňující formulář, bude pohledávka asi předána vymahačské firmě. Ta na mě bude požadovat částku i se sankcí, pak nejspíš vše předá exekutorovi. V té době se může vymáhaná částka vyšplhat na desetitisíce, dostaví se ke mně exekutor a vystěhuje mi půlku bytu. Tak jsem jako správný sprostý podezřelý sedl k formuláři a začal s dokazováním své neviny.

Tak si to shrňme: Stát, na jehož fungování se podílím svými daněmi, ze mne prostřednictvím Centrálního registru vozidel vyrobí neoprávněně dlužníka a společně se soukromou firmou (kterou Česká kancelář pojistitelů je a na jejíž provoz přispívám placením pojistného) ze mne vymáhají úhradu neexistujícího dluhu. Jako alternativu mi nabízejí, abych prokázal svoji nevinu.

Oč jednodušší to má takový sprostý vrah. Ten – na rozdíl ode mne – má právo na presumpci neviny a nemusí ji dokazovat. Vinu mu totiž musí jednoznačně a správně prokázat stát.
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Veteranista
Příspěvky: 526
Registrován: sob led 14, 2012 13:33

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Veteranista »

Pokud myslíš testaci jako krajskou, tj auto je zcela bez dokladů a budeš mět značky s V tak je to bez výpalného, pokud myslíš jen klubovku, tak ta by snad měla být letos, snad v březnu, údajně chybí jen formulář dodělat, ale jak to dopadne, to se uvidí
Záškodník od škodovek

Škoda Octavia 1961 & Škoda 1000mb 1967 & Škoda 110LS 1975 & Škoda 100L 1975& Škoda 120L 1977 & Škoda 125L(136L) 1989 & Mercedes-Benz 200D 1976 & Mercedes Sprinter 212D 1998 & Opel Corsa B & Fiat 127 1976 & Fiat 126p 1986 & Fiat 126p 1987 & 20x motocykl
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

Pokud nehodu spáchá nepojištěné auto, vše zaplatí ČKP (respektive garanční fond, do kterého jdou od ČKP peníze) a ta následně celou částku vymáhá po viníkovi nehody. Takže ano, peníze které ČKP vybere by měli být použity na nehody způsobené nepojištěnými vozy.
ČKP by ze zákona neměla mít přístup do registru vozidel, nicméně praxe prý jiná (jak jsem se teď dočetl): ČKP - je soukromá společnost která má přístup do centrálního registru vozidel - informace jim v souborech předává MDČR, ale pouze vozidla která mají v registru vozidel uveden statut PROVOZOVANÉ. Takže vozidla ve statutu v převodu (nedokončené převody MDČR ČKP neposkytuje) - to ale neznamená, že se ČKP na tyto vozidla nedostane. Dostane se na ně tak, že pošle výzvu k zaplacení reg. poplatku poslednímu pojistníkovi a ten samozřejmě nabonzuje, že už není vlastník, že vozidlo prodal panu XY.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od dvk »

Na ČKP a celém tom systému vymáhání škody je nejhorší, že viník nemá šanci jakkoli celý proces ovlivnit. Např. servis je schopen i lehce poškozené vozidlo označit za totálku, pojišťovna vyplatí poškozenému cenu totálky, ČKP to vyplatí pojišťovně a následně to vymáhá po viníkovi. Jedna věc je, že po cestě se napakují úplně všichni (servis, pojišťovna, ČKP - konkrétně jen tyto výlohy "navrch" přijdou na cca 16 tis.) a druhá věc je, že viníkovi už přijde jen účet, se kterým nemůže dělat nic jiného než zaplatit. Peníze už jsou mezitím proplacené na dvou místech a ty s tím neuděláš vůbec nic. Hnus.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Teepee »

dvk píše:Na ČKP a celém tom systému vymáhání škody je nejhorší, že viník nemá šanci jakkoli celý proces ovlivnit. Např. servis je schopen i lehce poškozené vozidlo označit za totálku, pojišťovna vyplatí poškozenému cenu totálky, ČKP to vyplatí pojišťovně a následně to vymáhá po viníkovi. Jedna věc je, že po cestě se napakují úplně všichni (servis, pojišťovna, ČKP - konkrétně jen tyto výlohy "navrch" přijdou na cca 16 tis.) a druhá věc je, že viníkovi už přijde jen účet, se kterým nemůže dělat nic jiného než zaplatit. Peníze už jsou mezitím proplacené na dvou místech a ty s tím neuděláš vůbec nic. Hnus.
Ano je to hnus, a je to dobře, že je to hnus. Protože s nepojištěným autem nemáš na silnici co dělat.
Spíš bych si posteskl, že jsou pryč doby, kdy se člověk mohl prohánět vesnicí a jejím okolím s kdejakým podomáckým malotraktorem a nijak zvlášť se to neřešilo. I když i tehdy se mohla stát nehoda a kdo by to a jak zaplatil, to nevím.
Dnes se opravdu pečlivě musí vážit každý krok i s jeho dopady.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“