Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od dvk »

Bohužel jsem to četl hned ráno a zkazil si den hned pěkně zkraje :puke:

Nechal bych se překvapit finální podobou, určitě se tam může spousta věcí ještě změnit, ale trend je myslím celkem jasný. Osobně se budu snažit si během půl roku doladit ohledně vozového parku všechny záležitosti a papíry.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Laďuša »

OTP přece neni osvědčení o technickej způsobilosti, ale o registraci, tak proč by to mělo bejt vázaný na absolvování TK?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Hurikán »

Vy jste snad analfabeti. :lol: Proč, proč??? No protože je to v zákoně napsané. A zákon žádná "logika" nikdy nezajímala. Důležité a platné je pouze to, co je v zákoně napsané.

Jestliže v jednom § stojí, že na základě neexistence platného PR bude vozidlo převedeno do režimu dlouhodobého vyřazení, potom dané vozidlo lze z tohoto režimu dostat ven pouze na základě §, který tento postup řeší, což je § 14, odst. 6
Obecní úřad obce s rozšířenou působností ukončí režim dlouhodobého vyřazení silničního vozidla z registru silničních vozidel na žádost vlastníka silničního vozidla. Vlastník silničního vozidla je povinen k žádosti přiložit protokol o technické prohlídce silničního vozidla dlouhodobě vyřazeného z registru silničních vozidel, který potvrzuje splnění podmínek pro provoz vozidla na pozemních komunikacích a který není starší než 1 měsíc. Obecní úřad obce s rozšířenou působností současně s rozhodnutím o ukončení režimu dlouhodobého vyřazení silničního vozidla vrátí vlastníkovi vozidla osvědčení o registraci silničního vozidla a tabulku s přidělenou registrační značkou a vyznačí ukončení režimu dlouhodobého vyřazení v technickém průkazu silničního vozidla a v registru silničních vozidel.
Zákon nezajímá, na základě čeho se dané vozidlo do onoho režimu dostalo, neboť těch způsobů je hned několik. Takže tak. A jak už jsem tady myslím jednou napsal, doporučuju každému, aby si udělal čas a CELOU novelu si přečetl sám, tak jak jsem to udělal já.

Jako podívej se, já nově zaváděný postup rozhodně neobhajuju. Naopak, mně se taky nelíbí. Jenom jsem tady na základě dotazu rozvedl postup, který je v současně navrhovaném znění uveden. Je dost možné, že do okamžiku definitivního schválení dojde k nějakým změnám, takže je úplně zbytečné se tady a teď dohadovat, když je to vlastně jenom návrh. ;) :angel10:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

Hurikán píše:Obecní úřad obce s rozšířenou působností současně s rozhodnutím o ukončení režimu dlouhodobého vyřazení silničního vozidla vrátí vlastníkovi vozidla osvědčení o registraci silničního vozidla a tabulku s přidělenou registrační značkou
Hurikáne, ano, číst umíme. Jen by mě fakt zajímalo, co se opravdu bude dít, když na třeba dva dny nezaplatím PR, viz mnou zvýrazněná část v citaci. Podle mě jste to všichni jen špatně pochopili, protože dle jakéhosi jiného zákona (a smlouvy o pov.ruč.) smlouva o povinném ručení nezaniká v případě nezaplacení složenky na dejme tomu další půl rok, protože smlouva o pov.ruč. je na dobu neurčitou (krátkodobé smlouvy nepočítám). Smlouva o pov.ruč. je pojišťovnou zrušena až po několikero urgencích.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

To asi bude pravda, jak píše Vašátor. Na druhou stranu, tohle mi nevadí. Ono to sice asi zní teď drsně, ale nakonec to tak hrozný nebude. Mě opravdu vadí ten přepis do 10ti dnů, jinak pokuta. A když není technická, není přepis = pokuta = nekoupim si veterána s papírama k renovaci, kterej nebude mít platnou technickou = svinstvo. Leda to převést v depositu, tak jak si v sobotu pojedu pro to MBčko.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Těch 10 dnů bych viděl jako klad, třeba to lidi povede v těchto věcech k pořádku. Více mi vadí to, že mě někdo nutí co mám udělat se svým majetkem, až přestane plnit svojí základní funkci.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

To mi vadí taky. Auto zrušit a ponechat by měla být regulérní možnost. 10 dnů je docela málo, kdyby to byl měsíc, tak taky neřeknu ani slovo. A samozřejmě, určitě to donutí spoustu lidí si to dát do pořádku. To je asi i trochu klad, ale je tam furt moc ALE. Navíc 10 dnů už je tam teď, ale nebyly uvedeny sankce.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

Koko Loko píše:Těch 10 dnů bych viděl jako klad, třeba to lidi povede v těchto věcech k pořádku.
Hlavně aby už ty ku* konečně napsali prováděcí vyhlášku pro veteránisty. Sám bych velice rád na sebe měl napsanou 2103, nicméně není prováděcí vyhláška = není přepis. Navíc radu čekat s přepisem mi dali přímo na magistrátu ... co ale až zavedou povinost přepsat do 10ti dnů???
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Jelen »

Tak si zacvakáš ekosviňárnu deset tyček, nebo dostaneš jako bonus pokutu, že se z toho vyhnědíš. Tohle mě osobně taky vadí, ale mám takovej dojem, že zavedou všechno v jeden den, včetně prováděcí vyhlášky. Mám to samý s 1203kou. Musíme doufat.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Laďuša »

Prodam auto a na jaře už nezaseju...

Jinak, jestli to donutí spoustu lidí, to nevim, to by musela bejt ňáká masová osvěta a to asi pochybuju... A hlavně to určitě nebude moct platit zpětně, takže pro vašátorovský případy by to bylo 10 dnů od vejití v platnost.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Chester
Příspěvky: 849
Registrován: čtv dub 24, 2008 12:19
Bydliště: Chotěboř

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Chester »

Laďuša píše:A hlavně to určitě nebude moct platit zpětně, takže pro vašátorovský případy by to bylo 10 dnů od vejití v platnost.
Jenže těch deset dní je v žákoně už teď...
2103 1.5. r.v.1977
2111 1.5 16V r.v.2001 (JMJ´s EX)
2112 1.5 16V r.v.2005 +9.12.2022
105SP - kukačka:)
R. Scenic 2005 1.6 16V
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Marťas »

Vašátor píše:Hlavně aby už ty ku* konečně napsali prováděcí vyhlášku pro veteránisty. Sám bych velice rád na sebe měl napsanou 2103, nicméně není prováděcí vyhláška = není přepis. ... co ale až zavedou povinost přepsat do 10ti dnů???
Tak přesně s tímhle se potýkám taky.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Laďuša »

Aha... No nic, budu holt Ladnou udržovat furt přihlášenou a s technickou a až to jednou neprojde, šup do pece, páč začít větší opravu takhle.... Kdopa by na to měl náladu hlídat a absolvovat takový věci :D
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Luděk Musil »

Když tak na to koukám, tak ten zákon v podstatě nevyřeší to, o čem si zákonodárce myslil že vyřeší.
Naopak tento zákon povede k totální likvidaci veteránismu.
K tomuto názoru mě vede již několik takovýchto paskvilů v zákonech, kdy primární věc se nevyřeší, ale úder (= zánik něčeho) přijde někam úplně jinam. Jeden z případů, který se týká přímo automobilismu je zákon o odpadech (příspěvek na sběr a likvidaci autovraků). Kolik vozidel (a mnohdy krásných vozidel) skončilo v huti jen díky tomuto zákonu? A to už vůbec nemluvím o tom, že výběr této ekologické daně nekončí tam, kde by měl končit (prostě na to není kapitola ve státním rozpočtu).
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona č. 56/2001 Sb.

Příspěvek od Vašátor »

Na vozidla v odhlášce se nový zákona dle mého názoru vztahovat nemůže. Pokud bylo vozidlo v polopřevodu již před zavedením tohoto zákona, zákon by se na to vztahivat neměl, ne? To stejné viz třeba depozit ... kdysi dávno byl na dobu neomezenou a pro vozidla daná do depozitu v té době platí stále doba neomezená. Teda tak mi to bylo kdysi dávno řečeno.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“