Alarm, centrál, DO

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ARMAN
Příspěvky: 196
Registrován: pon srp 22, 2005 11:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ARMAN »

Jo zamky jedou fakt jako nove :shock: Ten konkor si musim koupit, chapu že WDčko je jen na uvolněni spojů/drhnuti :wink:
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

No ono staci poradne zamky profouknout od prachu a poradne nastrikat a ejhle... Vony ti dvere jdou zavirat i jednim prstem a ne slehou ze zbudis pul sidliste kdyz se vratis v noci z tahu. Nejdriv sprej a pak az sroubovak... :wink:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Šuky

Příspěvek od Šuky »

Tiež som mal v úmysle tam fúknuť centrál,nakoniec som od tejto myšlienky upustil,nakoľko zadné zámky sa zatvárajú so značnou námahou a vpredu mám na jednej kľučke utrhnutý štift a na druhej zas rozsypanú vložku..myslím, že pre bezproblémovú funkčnosť centrálu, treba minimálne novú mechaniku zámkov a dokonale dosadajúce dvere...
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Někdy stačí i preventivně nastříkat zámky olejem (Silkal,Kon

Příspěvek od utia »

Nee!! Kdyz budes mit v zamku olej nebo jinou mastnotu tak se ti na to bude lepit prach a jiny humus a bez rozebrani zamku se toho nezbaviis... Nejlepsi je jej ofouknout, nastrikat WD40 a kdyz to trochu "oschne" nasypat tam grafitovy prasek-prodava se v zamecnictvi... ten je dostatecne mastny za odpuzuje vodui (pak to v zime nezamrza) a nechyta na sebe zadne jine primesi... Snad jedina nevyhoda je, ze se musi obcas doplnit... :D
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Central neresim, prijde mi to trochu vyhazovani penez kvuli Samare, prece jen si radsi koupim nove pneumatiky, letni uz mam uplne zhuntovane... Asi si budu muset koupit i disky, zajimal by me vas nazor-je lepe investovat do hlinikovych nebo koupit plechace? Maji hlinikove (krome mensi hmotnosti) jeste jine prednosti, nebo je to spis esteticka zalezitost?
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Lity disky by meli mit lepsi jizdni vlastnosti, prave kvuli nizky hmotnosti a taky proto, ze se pri zatezi tolik nedeformujou (nepruzi). Jinymi slovy auto by melo lip sedet. Ale ten rozdil nebude moc velkej. Hlavne je to esteticka zalezitost. Kola delaj 30% designu auta. Jinak nemyslim si, ze central je vyhazovani penez. Je to pohodlnejsi a trosku ti to usnadni zivot a je jedno jestli mas Ladu nebo Mercedes. Ja mam 21061 a o centralu uz delsi dobu uvazuju. Je ale fakt, ze nejdriv chci taky investovat do tech veci, co se mi zdaj dulezitejsi. Ted treba vymena blatniku.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

utia píše:Central neresim, prijde mi to trochu vyhazovani penez kvuli Samare, prece jen si radsi koupim nove pneumatiky, letni uz mam uplne zhuntovane... Asi si budu muset koupit i disky, zajimal by me vas nazor-je lepe investovat do hlinikovych nebo koupit plechace? Maji hlinikove (krome mensi hmotnosti) jeste jine prednosti, nebo je to spis esteticka zalezitost?
No bez centralu bych třeba teď v zimě asi dost špatně otvíral dveře resp zámky takhle to neřeším. a Centrál považuju za dobrou věc v případě že auto je dobrý. jestli je tam na hovno motor tak je to vyhazování peněz například. add disky doporučuji proběhnout tímata v hnací soustavě. Je tam už kvantum materiálu o těchto věcech. :wink:
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

tam uz jsem se samozrejme dival ale porovnani jsem tam nenasel 8)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdy stačí i preventivně nastříkat zámky olejem (Silkal

Příspěvek od Brandy »

utia píše:Nee!! Kdyz budes mit v zamku olej nebo jinou mastnotu tak se ti na to bude lepit prach a jiny humus a bez rozebrani zamku se toho nezbaviis... Nejlepsi je jej ofouknout, nastrikat WD40 a kdyz to trochu "oschne" nasypat tam grafitovy prasek-prodava se v zamecnictvi... ten je dostatecne mastny za odpuzuje vodui (pak to v zime nezamrza) a nechyta na sebe zadne jine primesi... Snad jedina nevyhoda je, ze se musi obcas doplnit... :D
Kolik stoji ten prasek a jak se aplikuje? Nedovedu si predstavit jak neco sypu do zamku na aute. :?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

nastříkaž na mechaniku tzn otevřít dveře jako sejmout tapecír očisti vevnitř nastříkat a na to nastříkané nasypat prášek grafitu. Takto asi myšleno. Přijde mi ale jednodušší koupit spray tzv MOLYBDENFUSILEN. je to v podstatě to stejné jen olej rovnou s grafitem.. :D
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Normalne, koupis to v zamecnictvi je to takova plastova "lahvicka" vypada to jako byly driv takove ty male olejnicky, konec hrdla proste namiris(strcis) na zamek kam davas klic a parkrat zmacknes tu lahvicku, ono se to tam vyprasi... a parkrat tam projedes klicem at se to dostane vsude, je to jednoduchy... a hlavne ti tak pry delaji profesionalni zamecnici, me to doporucili prave tam a funguje to.. ten prasek me vysel asi na 70 korun, ale je to na roky... hlavni je ze mas pak v zamku sucho a nic se ti tam nechyta
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Dik :D
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

tak som montoval central do 06ky. Nedopadlo to moc slavne. Zadne dvere neodomkynaju :( Az teraz citam tuto temu ake pouzivate figle, to s vybratim pruzinky mi tiez napadlo ked som to rozobral, akurat som si nemyslel, ze to pomoze. Zajtra to skusim.
Sranda je, ze som ten central mal na 04ke a tam to fungovalo bezproblemovo - a to dokonca az tak paradne, ze ked sa mi podarilo stratit jedno to hlinikove "cudo", ktore spaja tiahlo od motorceka s tiahlom vo dverach a zlepeni dokopy len izolackou, co drzalo ako pes jezka, fungovalo to nadalej bez problemu. Tu to nejde ani o milimeter motorcek proste nevladze :cry:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3740
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Majo píše:tak som montoval central do 06ky. Nedopadlo to moc slavne. Zadne dvere neodomkynaju :( Az teraz citam tuto temu ake pouzivate figle, to s vybratim pruzinky mi tiez napadlo ked som to rozobral, akurat som si nemyslel, ze to pomoze. Zajtra to skusim.
Sranda je, ze som ten central mal na 04ke a tam to fungovalo bezproblemovo - a to dokonca az tak paradne, ze ked sa mi podarilo stratit jedno to hlinikove "cudo", ktore spaja tiahlo od motorceka s tiahlom vo dverach a zlepeni dokopy len izolackou, co drzalo ako pes jezka, fungovalo to nadalej bez problemu. Tu to nejde ani o milimeter motorcek proste nevladze :cry:
Nezoufej. Já včera měnil kliky a při té příležitosti jsem kompletně pročistil veškerý mechanizmus ve dveřích a promazal ho. Ouha ono skoro 13 let je 13 let. no teď to chodí všechno jako po másle. centrál cvaká dveře zavřu jedním prstem žádné mlácení prostě paráda. I okna jdou stahovat o hromadu lehčeji akorát spolujezdcovo okno se někde kouše. Hrál jsem si s tím skoro hodinu a stejně na vytažení by člověk potřeboval sílu bizona... :( ale co se týče těch pružinek tak já je v zadu mám a chodí to stejně v pohodě.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Pátrač píše:centrál cvaká dveře zavřu jedním prstem žádné mlácení prostě paráda
Tak o tom v Trnave pokecame protoze ja jeste nemel cas to seridit a musim s tim mlatit jak blazen... A stve me to.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“