Mix otázek a odpovědí III

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Veverka

Příspěvek od Veverka »

postavim pouze jedno zadni kolo na zvedak a rukou silne roztocim.nedokonci ale ani jednu otacku.je to spatne?
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Pravá příčina proč se nesmí 4-taktní sekačky naklánět tu byla již nastíněna (olej ve spalovacím prostoru , nebo výfuku) . Nenateče tam ale přes kroužky , nýbrž ventilovým rozvodem + odvětráním skříně .
Když nateče do výfuku , jen to zakouří . Do spalovacího prostoru je to jiné , jak bylo řečeno "olej je nestlačitelný" a při pokusu poté nastartovat "stlačíte" nebo přelomíte hliníkovou ojnici a je vymalováno ... A věřte ta parodie na ojnici opravdu nic nevydrží .
Některé "travní" 4-takty nemají ani olejové čerpadlo a místo něj mažou rozstřikem (kousek plíšku na vačce) který "hrabe" do oleje s stříká kolem . Tyto motory jsou háklivé na hladinu oleje a když je ho tam méně tak stačí mírný náklon na špatnou stranu při sekání a malér je tu .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Veverka píše:postavim pouze jedno zadni kolo na zvedak a rukou silne roztocim.nedokonci ale ani jednu otacku.je to spatne?
Pokud to nejsou brzdy tak že by hustý olej v difu :P
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Veverka

Příspěvek od Veverka »

vzhledem k selestu a velmi divnemu chovani brzd nevim,ano olej je tam predepsany,ten velmi husty ale na druhou stranu to auto dneska najelo uz 40 km.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

sekačka na trávu

Příspěvek od plavec »

dvk píše: u čtyřtaktu je to hádám proto, aby nenatekl olej z klikové skříně přes pístní kroužky do spalovacího prostoru. Nejenže to pak kouří, ale olej je jak známo neztlačitelný
Tak to se mi asi stalo.Pak jsem nenastartoval, svíčka pořád mokrá jednou za deset zatažení šňůry to "žbleptlo" jako by to chtělo naskočit, ale z vejfuku se jen kouřilo víc než obvykle.Jednou se taky ozvalo prasknutí, (Rána jak když vystřelí z kanónu) :shock:
Jo je to šílenej 4takt od Brigs Stratton ,ale sekačka je jinak Husquarna.
Co by sem s tím měl udělat? Jen pro zajímavost, protože jsem to dal do servisu.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

Dalšia inteligentna otazka,
Kde ma 2106 osvetlenie kufra ??? neska som cital ze to ma poistku, ale nenasiel som kde to tam je a ani na mna nic nesvieti ked otvorim kufer, volaco je zle :roll:
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

ger007 píše:Dalšia inteligentna otazka,
Kde ma 2106 osvetlenie kufra ??? neska som cital ze to ma poistku, ale nenasiel som kde to tam je a ani na mna nic nesvieti ked otvorim kufer, volaco je zle :roll:
Všechny sedany mají světýlko (malá bílá krychlička) na přepážce kufr/kabina těsně pod platem v cca 1/3 přepážky zleva. Obvykle k tomu vedou dva spojené žluté káblíky. Osvětlení svítí pouze při zapnutém vnějším osvětlení. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Luděk Musil píše:Osvětlení svítí pouze při zapnutém vnějším osvětlení. L.
Ale zato furt. Nebo případně vůbec... :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

tak dva kable tam vedu ale svetielko tam neni :(
Be better, not second best
if not better, be different
LADA !

1x2104X 16V, 1x 21044, 2 x 1111, 1xB210, 1xJawa550, 1x Toyota Avensis T25

Obrázek
детские игрушки
Štěpán

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od Štěpán »

plavec píše:
dvk píše: u čtyřtaktu je to hádám proto, aby nenatekl olej z klikové skříně přes pístní kroužky do spalovacího prostoru. Nejenže to pak kouří, ale olej je jak známo neztlačitelný
Tak to se mi asi stalo.Pak jsem nenastartoval, svíčka pořád mokrá jednou za deset zatažení šňůry to "žbleptlo" jako by to chtělo naskočit, ale z vejfuku se jen kouřilo víc než obvykle.Jednou se taky ozvalo prasknutí, (Rána jak když vystřelí z kanónu) :shock:
Jo je to šílenej 4takt od Brigs Stratton ,ale sekačka je jinak Husquarna.
Co by sem s tím měl udělat? Jen pro zajímavost, protože jsem to dal do servisu.
Zkus vyšroubovat svíčku a do válce nalejt pár ml. benzínu, pak párkrát bez svíčky zatahat za šňůru a zašroubovat svíčku zpátky a nakopnout to. Svíčku před tím vyčisti a vysuš.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: sekačka na trávu

Příspěvek od plavec »

Štěpán Getsko píše:
plavec píše:
dvk píše: u čtyřtaktu je to hádám proto, aby nenatekl olej z klikové skříně přes pístní kroužky do spalovacího prostoru. Nejenže to pak kouří, ale olej je jak známo neztlačitelný
Tak to se mi asi stalo.Pak jsem nenastartoval, svíčka pořád mokrá jednou za deset zatažení šňůry to "žbleptlo" jako by to chtělo naskočit, ale z vejfuku se jen kouřilo víc než obvykle.Jednou se taky ozvalo prasknutí, (Rána jak když vystřelí z kanónu) :shock:
Jo je to šílenej 4takt od Brigs Stratton ,ale sekačka je jinak Husquarna.
Co by sem s tím měl udělat? Jen pro zajímavost, protože jsem to dal do servisu.
Zkus vyšroubovat svíčku a do válce nalejt pár ml. benzínu, pak párkrát bez svíčky zatahat za šňůru a zašroubovat svíčku zpátky a nakopnout to. Svíčku před tím vyčisti a vysuš.
Jsem laik a proto se ptám, proč zrovna tento postup? Co se v tom motoru stane? To vylítá ten "přebytečnej olej" ven? No ale proč tam dávat ten benzín?Já jen vytočil svíčku a několikrát zatahal za šňůru, něco černýho vylítalo, očistil ji a dal zpátky.Zatím je to v servise, zkusil jsem to tam dát na záruku, ale nevěřím že by mi ji uznali.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Protože předpokládám, že s pomocí toho benzínu nejlépe vypláchneš válec od oleje a co já vím jakého sajrajtu a pak když zašroubuješ zpátky čistou svíčku, tak by to mělo blafnout. Nejdřív to asi z výfuku hodně začoudí, ale pak by se to mělo srovnat do normálu.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Ahaa, "výplach motoru" No a ta rána, jak to prsklo- bouchlo jako při vystřelení z kanonu, to se mohla přerazit ta ojnice, či tak něco? Mě je divný, že i přesto šlo s tím pořád "startovat" a někdy to i blaflo.To kdyby rupla ojnice tak bych cítil jinej odpor při tahání za šňůru a ani by to neflaflo, nebo bych s tím vůbec nemohl točit.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Kdyby rupla ojnice tak by s tím nejpravděpodobněji šlo točit zlehka díky absence komprese když by se nehýbal píst . Mohla se ale jen ohnout .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

AZD 500/501

Příspěvek od EMI »

tak kdyby někdo náhodou neznal, ale myslim, že to bude zbytečný. tak toto je azd 500 popř 501, seznamte se :lol:

Obrázek

a teď o co mi jde: Chtěl bych oživit todle pekelné zařízení, ale mam pouze ovládací skříňku. Takže to chci vyzkoušet a nevim čim to vhodně zatížit. Výkon je (nebo měl by bejt) 45W, ale dočet jsem se někde i hodnot 80 nebo 100 W pro tendle typ. (to bude ale patrně špičkovej výkon). Takže mi napadlo napojit na to žárovku z auta-třeba starej asymetr. Nojo ale na žárovce jaksi nepoznam "jak houká" a tak silnej reprák nemam. takže menší k tomu do série nebo co myslíte? mít osciloskop, je to sranda 8)
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“