Jdeme do nového

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Jimmi » pát čer 10, 2016 19:45

Zapalovací cívky u svíček odchází snad u všeho, napříč světem i výrobci.
Nevím, jak je na tom to "velké" Clio, které zmiňoval Marek, ale před časem jsem byl šokován faktem, že když chci vyměnit cokoliv na zadních brzdách normálního Clia, musím stahovat buben i s ložiskem. Jestli to má podobných výmyslů víc (a u Francouzů je to dost pravděpodobné), tak nikdy 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod JmJ » pát čer 10, 2016 20:16

Jimmi píše:Zapalovací cívky u svíček odchází snad u všeho, napříč světem i výrobci.
Nevím, jak je na tom to "velké" Clio, které zmiňoval Marek, ale před časem jsem byl šokován faktem, že když chci vyměnit cokoliv na zadních brzdách normálního Clia, musím stahovat buben i s ložiskem. Jestli to má podobných výmyslů víc (a u Francouzů je to dost pravděpodobné), tak nikdy 8)


Buben jde dolu i s loziskem u feldy i u prvni oktavky. Nic sloziteho na tom neni, jen to dotazeni sem delal jakp informatik teoretik asi na 3x ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Jimmi » pát čer 10, 2016 21:30

Tak to je přesně seznam aut, která bych si nikdy nepořídil 8)
Ale překvapuje mě to, já znám jenom normální buben na náboji.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod dusin » pát čer 10, 2016 22:29

Já vám nevim.Renaulty jsem měl tři,všechno Laguna Grand tour 2.0 dci,jednu dvojkovou,dvě trojkový a po těch zkušenostech bych si to domů nikdy nekoupil.Ale byli to všechno nafty.Na každý se něco rozsypalo,co návštěva servisu,to nový zadní desky(maj všechny automatickou ručku).Teď už delší dobu sedlám firemně fordku a nemůžu si jí vynachválit.Měl jsem dvě monde(hranatý a kulatý-teď už ten předposlední model) a celou dobu bez problému.Momentáně mám S-max 2.0 tdci ,najeto 130 k a zatím taky šlape jak švícary.Za mě rozhodně radši forda neš renaulta.Ale jak praví klasik:
Všechny auta od F jsou špatný,tedy Fiat,Ford a Fšechny Francouzský.
No a po těhle zkušenostech se nabídla možnost koupit Focus II 1.6 benzín,66 kW.Prodaný servisem kam jezdíme servisovat i firemně,jasný celý púvod,najeto 98k km,stáří 8 let.i se servisem po 8mi letech a těch km sme se vešli pod 120 k kč a to se na tom dělali i rozvody(na ten motor 5000 kč včetně práce a to prosím v autorizovaném servisu v praze)
Řešil jsem s nimi před koupí i motorizaci.Auto je pro paní,máme malýho caparta a tak těch 66 kW celkem stačí Le na to auto už je ten motor slabej a po dálnici už si veme i 8 l/100, a pán v servisu mne trochu zrazoval od motoru 1.6 74kw.sice maj stejnej základ ale ten silnější motor má variabilní časování ventilů= je tam víc hejblátek co se můžou po..rat
Za mně rozhodně z předchozích příspěvků klidně focus.je v něm habaděj místa(pojme to s klidem 4 dospělý jedince,díťe ve vajíčku a do kufru kočár i s příslušenstvím a ještě se tam vejdou dva jezevčíci)
Pouze jsem byl varován velice důrazně před fordíma naftama 1.6 t(se slovy si to kup,alespoň se budem vídat častěji)
Sorry za přklepy , píšu to na mobilu ve vaně.
Ať se rozhodneš pro cokoli,hlavně ať to slouží.
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
dusin
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Marek » sob čer 11, 2016 06:43

zelvotron píše:
Marek píše:
zelvotron píše:... snad jedině 1,6 16v MPI 77kw, ale ta je dost raritní bohužel a dávala se do pár modelů, který zase nekorelují s tvým výběrem.

Tohle byl snad ten úplně nejhorší motor, co koncern vůbec vyprodukoval. Měl jsem tu čest - v Golfu IV Variant.


Vím, že tenhle motor se tehdy dost kritizoval, na druhou stranu pak v roomstru a hurvajzovi to docela chválili.

To už jsou úplně jiné motory. Liší se úplně od základu. A jsou velmi dobré. Dokonce i rozvodové řetězy tam překvapivě drží. Zatímco ten původní motor VW 1,6/16V měl kompresní poměr 12,5:1, tento nový si v pohodě vystačí s 10,5:1, tudíž mu stačí v klidu 95 oktanů. Zatímco ten původní motor měl dva rozvodové řemeny a čtyři kladky, tento má řetěz. Jsou to úplně jiné agregáty.



Jinak Focus je jakoby třetí v pořadí zájmu - po Méganu a Astře. Jenže já to beru i ze stránky servisu, protože auta dělám. Focus má dost blbou zadní nápravu, kde v případě jejího servisu to stojí mraky peněz. Navíc oproti třeba Méganu nemá zdaleka takovou výbavu. Nicméně i na Focus padla volba.....
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod zelvotron » sob čer 11, 2016 08:07

Jenom škoda že se dával jen do hurvajze a romstra a i v těch je celkem raritní... pokud nepočítám tovární ibizu LPG a to už je větší exot jak lada.

FoFo II s 1,6 16v asi není špatná volba z hlediska rizika a nákladů, akorát co jsem v tom jezdil tak to bylo takový divný nešlo v tom najít normální posaz a cekovej dojem z aut nic moc, např mě překvapilo nepřesný řazení a projev PSA nafty 1,6 tomu ještě dával korunu.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Mičun » sob čer 11, 2016 10:19

Co Fiat??? Nové Tipo je velice sympatické...
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Vašátor » sob čer 11, 2016 11:02

Do Renaultu bych v životě nešel. Když už člověk koupí dobrou motorizaci, tak tam zase zlobí elektronika, která je opravdu strašná. Nehledě na debilní startování pomocí čipové karty a v podstatě nemožnost naprogramování nové karty mimo autorizovaný servis. A dávat za novou čipovou kartu 3600kč je opravdu moc. Nemluvě o dieselech dCi (opravuji) v letech 2005-2008, kde motor běžně zaklepal na klice okolo 100 000km.

Ohledně zadní nápravy u Focuse bych to neviděl tak černě. Je pravda, že se jedná o složitou víceprvkovou nápravu, která nevydrží věčně. Nicméně i kdyby byla rozpadlá, uděláš ji jednou a pak už o ní nevíš. Na Focuse I lze celou sadu sehnat do 5000kč, výměna moc složitá není (je to v podstatě jen kupa zarezlých šroubů), jen je potřeba ji následně správně nastavit na geometrii. Navíc pokud vybíráš auto ty, který autům rozumíš, tak si přeci toto pohlídáš a nekoupíš vůz se zadní nápravou vylítanou :)

Já osobně raději koupím auto dražší, starší, se slabší výbavou, ale v TOP stavu. Na rok výroby bych třeba vůbec nekoukal. Za stejné peníze raději starší TOP, než novější opotřebovaninu :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Nulašestka » sob čer 11, 2016 13:35

Shánět teď auto, tak už je tenhle fešák doma. Poměr cena/výkon bezkonkurenční.
http://www.auto.cz/prodej_vozu/karta_vo ... u=52277185
Případně tady v automatu http://www.auto.cz/prodej_vozu/karta_vo ... u=52278026

Zadní náprava tu vydrží skutečně i těch 300 000 km, jen tlumiče odejdou zhruba na sto padesáti tisících. Jediná smůla tohoto vozu spočívá v tom, že i když v době svého vzniku to bylo jedno z nejbezpečnějších aut ve své třídě, dneska už to není žádná hitparáda. Proto by byla lepší robustnější druhá generace. Jinak je ta první jednoduše nepřekonatelná. A tisíckrát lepší než kdejaký sračkopid.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod zelvotron » sob čer 11, 2016 20:08

Tak ale počítal jsem že Marek chce spíš fíkuse 2 generace, jednička je přecejen už trošku out of date, hlavně interiér a sehnat nevylítanej kus bude složitější. Plus koroze.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod JmJ » sob čer 11, 2016 21:02

Ja bych to uzavrel: 21044i a po prdeli ;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Kopr » sob čer 11, 2016 21:52

TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod Marek » sob čer 11, 2016 21:56

Mičun píše:Co Fiat??? Nové Tipo je velice sympatické...

Tipo je drahé, navíc není v combi verzi. Koupě nového vozu se odkládá na neurčito, teď jsme tu u zánovních ojetin v ceně dejme tomu 100-120 tisíc.


Vašátor píše:Do Renaultu bych v životě nešel.

To je zvláštní názor. Z hlediska poruchovosti je statisticky nejlepší (= nejméně poruchový). V posledních deseti letech Renault obrovsky vyrostl. Problémy s elektrikou si u Renaultu pamatuju, ale před dvaceti lety. Dnes nijak nevyčnívá z průměru, spíš bych řekl, že je pod průměrem poruchovosti.
Každý, kdo má Renaulta Clio nebo Mégane mladší deseti let, jen chválí a chválí. Taktéž dvojková Laguna je údajně výborná. Neslyšel jsem žádnou významnou kritiku, pro níž bych změnil názor. Například kolega má Clio z roku 2006 v dCi 63kW, které čtvrt milionu jezdilo v autoškole (v jeho autoškole). Teď ho má třetím rokem on a jediné, co měnil, je spojka, což vzhledem k ujetým kilometrům a způsobu užívání se není co divit. A kroužek Airbagu mu praskl. Jinak jen leje naftu a jezdí.

Zítra se jedeme podívat do Jihlavy na Mégane Grandtour po jedné starší dámě, co za šest let najezdila ukrutných 47000 kilometrů. Prý je jako nový. Tož jsem opravdu zvědav.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod zelvotron » ned čer 12, 2016 07:20

Nemyslíš spíš trojkovou lagunu, případně dvoujkovou po faceliftu? Protože ta původní dvojková je symbolem nespolehlivosti, o tom se toho myslím napsalo víc dost, a i osobně sem viděl jenom po Praze tak dvakrát třikrát jak to auto nešťastnej majitel nakládá na odtahovku, a to je eště v dobách kdy to bylo nový tudíž v záruce.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jdeme do nového

Příspěvekod dusin » ned čer 12, 2016 09:35

Laguna je sráč.Mám přímý srovnání,provozujeme/provozovali jsem je pul napul s mondeama a mondeo je ve všem lepší.Žere o litr na 100 míň,je větší pro posádku i pro bagáž a poruchově vyjde roční nájezd na mondeu na čtvrtinu toho co na laguně.Taky je laguna cca o 100 k levnějši a to má vyšší výbavu než ty mondea.Ale provozujeme teď i sceniky a ty už zase až tak tragický co se spolehlivosti týče nejsou.Jenom je to děsně rozežraný(nafta 2.0 160 k) pod osm se s tím snad nedá jet(stejnym stylem jezdim smaxem za 7) a v scenicu se musim hlídat,jinak bych jel za 9.A navíc ten homosexuální vzhled(tak to přezdívaj naši servisáci)
2103 - красное октябрь
21061 - экспедиционной машине/էքսպեդիցիոն մեքենա/საექსპედიციო მანქანა
2101 - Lahváček (Echt veterán 1975)
Uživatelský avatar
dusin
 
Příspěvky: 1022
Registrován: čtv srp 26, 2004 17:42
Bydliště: Libomyšl

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků