Octavia III

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Octavia III

Příspěvekod Sid » stř čer 03, 2015 15:08

Htp-čko trojvalec... Tebe tam chýba Mayo len jeden valec, mne 9... Ale teraz vážne: Fakt tie trojvalcové motory sú o ničom. Slabé, nevládze to. Šoféroval som to a ďakujem neprosím.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Octavia III

Příspěvekod Luděk Musil » stř čer 03, 2015 15:54

Když už jsme u těch HoubyToPojede :cry: a jsme tak trochu mimo tému Octavie a plevelíme Mayovi jeho téma :oops: .
On ten 3-hrnek, když se tomu šláplo na plyn a jel člověk sám ... tak to i jelo. Ale nesmělo to uvidět kopec.
Já osobně po dálnici z Brno - Praha - Mladá Boleslav - Stráž pod Ralskem, pořád kolem 130 - 140 km/h ale se spotřebou blížící se 14 l/100 km. Zpět jsem jel na pohodičku po státních do 90 km/h přes Hradec a Svitavy. A za Svitavama jsem musel natankovat, protože plná nádrž (ráno před odjezdem) si požádala o doplnění.
Asi by to bylo auto vhodný pro sekretářku na drobný pojížděčky po městě či na nákup.
Jako vůz na rodinnou dovolenou do Chorvatska je to absolutně nepoužitelný. L.
PS: stejně mám pocit, že už se tento motor snad ani nevyrábí ...
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Octavia III

Příspěvekod Marek » stř čer 03, 2015 20:02

Ovšem vyrábí se 1,0 htp v Citigo.

Problém nebyl jen v tom, co tu bylo již zmíněno, nejede a nehorázně žere. Problém je v obrovské poruchovosti těchto motorů díky fatálním chybám v konstrukci. To je větší průvar.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Octavia III

Příspěvekod Laďuša » stř čer 03, 2015 20:53

Na hátépéčko je kydů, ale on si každej může remcat na co chce a když chce, něco si na tom najde. ;) Na čemkoliv. Mně to příde jako normální auto, jezdit se s tim dá a že by bylo drahý? To jsem si zatim taky nevšim.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Octavia III

Příspěvekod mayo456 » stř čer 03, 2015 21:25

nevadí mi že tukecáme už o htp a téma je o octavii pohoda. ten motor sa dáva aj do Rapidu ako 1.2 MPI.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Octavia III

Příspěvekod Marek » čtv čer 04, 2015 17:04

Laďuša píše:Na hátépéčko je kydů, ale on si každej může remcat na co chce a když chce, něco si na tom najde. ;) Na čemkoliv. Mně to příde jako normální auto, jezdit se s tim dá a že by bylo drahý? To jsem si zatim taky nevšim.

Opravdu nevíš, o čem mluvíš :-).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Octavia III

Příspěvekod JmJ » čtv čer 04, 2015 17:10

HTP je auto, ktere nema nijak oslnivou spotrebu ve meste, prisernou spotrebu pri normalni jizde po dalnici a rozumnou spotrebu pri jezdeni mezi dedinama. Takze sve vyuziti to zrejme ma, ale rekl bych, ze se najdou i auta, ktera vykazuji lepsi spotrebu a vykon min ve dvou pouzitich ze zminovanych trech.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Octavia III

Příspěvekod mayo456 » čtv čer 04, 2015 20:16

presne ako píše marek. spoľahlivosť, údržba, spotreba, výkon, prejav tooh motora... celé zlé... možno okolo domu a do lesa to stačí v zmysle bývam na dedine, potrebujem ísť každý deň z vyšného konca dediny na dolný a opačne, rza za týžden 15 km do okresného mesta a viem že nepôjdem viac jak 80-90 km/h. v tomto ohľade to stačí. ale pokial niekto chce seriozne behať mimo mesto tak rozhodne na to to auto robené nie je.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
 
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Octavia III

Příspěvekod Křečík Barbuška » čtv čer 04, 2015 20:28

Sam se divim, ze mam na HTP v Roomsteru 72 tis. a ze jeste ziju. Ono se to da rozdrazdit i na 170, ale prijde kopec ci plne nalozene auto a je zle. Ne, ze by to nejelo, ale neni tu rezerva vykonu co by te vytahla z pruseru. Jezdim s tim stylem brzda plyn neb naroky na mne kladene a dojezdove casy jsou ostre. Tusim, ze spotrebu mam kolem osmi na sto coz je s podivem. Je to nejaky ten novejsi HTP, kdysi jsem mel prvni HTP v kratke Felde a to zralo i travu kolem silnice. Na ferovku za 10 dalnici :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Octavia III

Příspěvekod radek mb » pát čer 05, 2015 03:08

Tak ať mi někdo vysvětlí, proč je u nás htp tak oblíbené, když je tak špatné. Mě to nedává logiku.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Octavia III

Příspěvekod JmJ » pát čer 05, 2015 06:10

radek mb píše:Tak ať mi někdo vysvětlí, proč je u nás htp tak oblíbené, když je tak špatné. Mě to nedává logiku.

Protoze to byla asi nejsnadneji dostupna nova skodovka. Od lidi, kteri si pujcuji na dovolenou, sleduji vymenu manzelek, ctou blesk a rekonstruuji bytove jadro oblozenim umakartu sadrosem s kachlickama s tou nejkycovitejsi imitaci mramoru nelze ocekavat, ze by pri nakupu vozu pouzili hlavu. A statistika hovori, ze tihle lide tvori vetsinu spolecnosti...

;-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Octavia III

Příspěvekod Majo » pát čer 05, 2015 06:34

:thumbup: JmJ: lepsie by to nenapisal nikto 8)
podla celosvetoveho trendu vsetci kupuju to najlacnejsie, bez ohladu na dalsie s tym spojene vydavky.
Navyse u nas je Skodovka nieco ako vrchol dokonalosti a lacnych nahradnych dielov(neviem ako tento blud vznikol, asi siaha este do doby ked to za komunistov bola pravda).
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Octavia III

Příspěvekod Jan Vaníček » pát čer 05, 2015 08:17

Poslední dva příspěvky jsou, jak, kdybych je psal já sám :D :D

Nicméně k tématu. S Octáviemi jezdím někde od roku 1998, jak s firemními, tak s vlastními všech generací, vystřídal jsem různé benzinové i dieselové verze a pokud budu počítat auta, se kterými jsem najel více než 5 tis.km, pak jsem na čísle 10.
Myslím si, že už žádná nová Octa nebude taková, jaká byla první generace, co se týká kvality a použitých materiálů. Samozřejmě je to i díky tomu, že u první generace bylo velmi málo "hejblátek a kurvítek", ale hlavně díky tomu, že se Škoda chtěla dostat novým modelem, novou třídou na úplně jiné trhy a zákazníky a jednalo se o značný zlom v historii značky.
Octavia 3 je, dle mého názoru vzhledem k obecnému vývoji k větší "spotřebnosti" velmi slušné auto v rámci své třídy, leč dle mého názoru příliš drahé, nebo by měla mít za danou cenu různé "doplňky" alespoň v ceně. Nemohu např. skousnout že auto v jedné z nejlepších výbav v ceně 650 tis. nemá dešťový/světelný snímač, rezervu za příplatek a pod..
Užívám O3 combi 2,0 TDI 110kW (není má ale leasingové společnosti). Má pár neduhů, které jsou popisovány na fórech má, nicméně mě osobně to auto padlo do ruky po prvním usednutí za volant a jízdu si i po 11 měsících a téměř 45tis. stále užívám.
Moje auto již má "vyladěný" podvozek, není to žebřiňák, jako vozy z prvních měsíců výroby, to se mi líbí, protože preferuji komfort. Řízení je lehčí, ale auto jede přesně tam, kam chci, nemám výhrady. Měl jsem, ale díky vadě, která se objevila při ca 15 tisících a trvalo dalších 15 tis. než se mi podařilo vyřídit jedinou reklamaci, kterou jsem měl (výměna kompletního modulu řízení - výrobní vada). O3 je zhruba stejně hlučná jako O1, O2 na tom byla daleko lépe. Mě osobně je to jedno, ale zase, O1 i 2 měly v interiéru "měkčené" plasty, tady jsou většinou jen obyčejné, zas je tu víc chromu. Zadní náprava je kapitola sama pro sebe. Z hlediska údržby je v pohodě - je prakticky bezúdržbová na rozdíl od víceprvkové. Nenáročnému, nesportovnímu řidiči jako jsem já stačí, byť bych si u auta za uvedenou cenu představoval něco jiného. Co se mi ale přihodilo minulý týden bylo dost nepříjemné a hlavně nebezpečné. Do kufru jsem v OBI naložil asi 400kg betonových dlaždic (což je sice dost, ale vzhledem k tomu, že jsme jeli jen dva tak nic tragického) a ta zadní náprava se začala neskutečně kroutit a auto plavat. Když jsem se dostal do vyjetých kolejí, nešlo jet přes 60. To je jasný důkaz odlehčení zadní nápravy. To se mi s O1 nikdy nestalo. Samozřejmě, že svoji roli hraje i velký převis kufru. Ani jízda s vozíkem není výhrou. Nikdy jsem moc nepřemýšlel, jak ho naložit, tady musím vlek nakládat velmi opatrně, co nejvíce na nápravu, jinak to velmi trhá s autem (u jiných vozů se stejným vlekem to neznám)
Co hodnotím jako absolutní plus je zvětšený rozvor a motor. Díky nárůstu rozvoru je na zadních sedačkách slušný prostor. To je rozdíl proti současnému Golfu variant, který jsem zvažoval. Ten má sice víceprvkovou zadní nápravu, ale asi o 6 cm menší rozvor.
110kW je na běžné i svižnější ježdění dostatečný výkon. Já osobně jeho potenciál při většině běžné jízdy nevyužívám, ale pro předjetí nebo krizové situace tam ten výkon je a dá se na něj spolehnout. Maximálka u mého auta je 230. Jezdím na naftu od ONA, jednou za dvě-tři nádrže tam dávám aditivum a žádný problém.Stejně jsem praktikoval i u minulého auta s motorem CR a žádný problém. Průměrnou spotřebu za 11 měsíců mám 5,01L, poslední měsíc 4,78L.
Je opravdu potřeba dávat pozor při rozjezdu z nízkých otáček na případné "chcípnutí", ale to je jen o zvyku (dělala to i O2 s 2,0 CR), buď dávat jedničku, nebo nechat trochu proklouznout spojku (stalo se mi to včera poprvé, co toto auto mám). Řazení je přesné, ale hlučnější oproti předchůdkyním.Ihned jsem si zvykl na "bezklíčkový" provoz a už bych neměnil. Měl jsem štěstí, protože v době objednání to bylo za příplatek, nicméně díky dlouhé dodací lhůtě se změnil modelový rok a prodejce mě upozornil, že si to ještě mohu doobjednat s nulovým příplatkem (taky zvláštní systém - pár věcí si člověk k dané výbavě musí přiobjednat, byť jsou za 0,-, ale musíte to vědět). Barvu mám červenou, koupil jsem si pár černých doplňků + originálních polepů , nechal zatmavit zadní okna a s tím to vypadá velmi dobře. Je to kompromis, kdy se mi nechtělo moc připlácet za metalízu. Dnes se připlácí 4 tis. i za bílou barvu - dobrá šílenost. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Octavia III

Příspěvekod Marek » pát čer 05, 2015 12:29

Příjemná recenze.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5266
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Octavia III

Příspěvekod Voda » pát čer 05, 2015 20:01

JmJ píše:
radek mb píše:Tak ať mi někdo vysvětlí, proč je u nás htp tak oblíbené, když je tak špatné. Mě to nedává logiku.

Protoze to byla asi nejsnadneji dostupna nova skodovka. Od lidi, kteri si pujcuji na dovolenou, sleduji vymenu manzelek, ctou blesk a rekonstruuji bytove jadro oblozenim umakartu sadrosem s kachlickama s tou nejkycovitejsi imitaci mramoru nelze ocekavat, ze by pri nakupu vozu pouzili hlavu. A statistika hovori, ze tihle lide tvori vetsinu spolecnosti...

;-)


vole :)
dva týdny zpět si strejc stěžoval,že místo kie 1.6 měl brát tu 1.4,že by mu to stačilo(je fakt že von vůbec nikam nejezdí)

GTP mělo svýho času 90% prodejů soukromých benzínových fabulí v ČR :D !!!!!V rusku byl rozum a jezdilo se v fabii 1.4 nebo 1.6 :P

--------------
v okolí mám htp dvě,obě zatím bez technických problémů.

F1 combi 2003 47kw,líné jako svině.Pokud se jo snažíš,jezdí to po maloměstě za 5-6,ale jinak za 8-9L

druhá 44kw dobře zajetá mýho dědy,kupodivu to jezdí celkem svižně
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků