Mercedes

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Mercedes

Příspěvekod JmJ » pon kvě 25, 2015 09:09

U aut stejne jako jinde plati nejen to, ze platis za kvalitu, ale taky to, ze platis za znacku. Nerikam, ze kvalita mercedesu neni/nemuze byt lepsi nez kvalita treba skodovky, ale navyseni ceny proti skodovce neni dano jen tou kvalitou, ale taky "znackou", tedy tim, ze si kupujes neco, co jini nemaji, tedy ze to evokuje tve spolecenske postaveni atd. Tyhle touhy jsem nikdy nemel, nechapu je a pro me jsou znakem jisteho uvazovani, ktere nemam rad. Navic bohuzel zrovna u mercedesu, stejne jako u bramboraku je tenhle dojem vyssiho postaveni casto jen dojem nalestene bidy, mysleno dusevni bidy majitele. Jak pravil s jistou nadsazkou kolega, ktery prodaval nova bmw: "ja sem to snad neprodal normalnimu cloveku...".

Takze vety "skodu si koupi ten co nema na mercedes" bohuzel jen potvrzuji vyse napsane a proto nevidim jediny duvod tu nadale resit takovehle sracky.

Mercedes je zajimavy, ma svuj styl, mel/ma ruzne vychytavky, urcite ma velkou vydrz a spoustu veci ktere mu nelze uprit, ale vykriky "mercedes se prece neda s nicim srouvnavat" atd, si nechte nekam ke kolotocum do maringotky ;-)

Nekoho sem se asi dotkul, coz sem chtel, jinych sem se dotknout urcite nechtel (jelen, kopr atd..).
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Mercedes

Příspěvekod Sid » pon kvě 25, 2015 10:29

Jmj ty autám asi moc nerozumieš, však??? Sú na svete aj lepšie a drahšie autá ako zrovna Mercedes, ale Škodovka to rozhodne nieje. Ja netvrdím, že SuperB je špatný, ale na Mercedes to proste nemá. Že sa to niekomu nepáči je problém jeho, ale každý, kto má trocha zdravého úsudku a kúsok estetického cítenia to chápe pri prvom pohľade.
K tej výbave: No u S triedy je tak minimálne 15 rokov montovaný Command systém, čo je rádio/CD/TV/navigácia. To u Superbov nebývalo, ale už to začína. Vyhrievané sedadlá boli aj u SB, ale klimatizáciu, masáž,dofukovanie podľa potreby, nastavovanie elektricky s možnosťou 3 pamätí asi nie. Chladnička na víno býva? Ja ju mám. Autotelefón tiež nebýval u SB bežne. Dotváranie dverí nieje isto ani teraz. Má SB podvozok ABC sport?? Hydraulický podvozok, ktorý sa dá podľa potreby zdvihnúť na 3 rôzne polohy, pritom si sám reguluje výšku podľa potreby. Mal pred 15 rokmi SB adaptívny tempomat?? Isto nie... MB áno. A to som ešte určite na niečo zabudol :)
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Mercedes

Příspěvekod Voda » pon kvě 25, 2015 10:42

JmJ +100

Superb před 15 lety nic neměl,bo nebyl.

obdoba commandu,chladnička,klima,tempovat a Adapt.tempomat,to všechno bylo v roce 2002 u olympyjády A8,BMW 7 a obdobných normální věc,takže nejenom u u M-B.

Side mě fascinuje jak furt říkáš že dneska je všechno špatné,na pytel a všichni lidé jsou chudáci a sám jezdíš eSko :) nebo to jsou eventuelně socani co nemaj na mercedes :lol:
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Mercedes

Příspěvekod Voda » pon kvě 25, 2015 10:46

A navíc sup je třída MB C.

Kurnik,já si začínám připadat jako vůl od slova volení-prvního supa dneska dostane k 18-ctinám kdejakej ganxsta z učiliště v boleslavi a ojetý MB S má kdejakej litovelskej cigán co dva měsíce neprochlastá dávky,tak co tu řešíme :twisted:
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Mercedes

Příspěvekod Jan Vaníček » pon kvě 25, 2015 11:08

Omlouvám se všem, že jsem se zmínil o Škodovce a rozvinul tuto diskusi, ze které se stává pomalu boj o přežití :D. Je dobře, že různí lidé mají různý vkus a svět je pestrý. Je velkým tajemstvím, v jakém řádu financí se takto starý S600 pohybuje? H
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Mercedes

Příspěvekod Voda » pon kvě 25, 2015 11:56

Cool bro :D Zavoláme na hrad-Miloš Ovar I. jezdí supa.Ten zavolá do kremlu ajfončika a vladimíra amforoviče,ti zase jezděj volhu,záporožce a spolu s jeho kámošema Kimem a dalšíma diktátorama jezděj S500(S600?),ti budou vědět všechno
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Mercedes

Příspěvekod Sid » pon kvě 25, 2015 12:04

Jan Vaníček: Veď sa nič nestalo. Si len spomenul, že sa ti na Octavii jazdí celkom dobre aj ďaleké cesty. Ja to beriem, sú to dobré autá. Len proste to je iná trieda a preto sa to nedá porovnať. A samozrejme to nieje tajomstvo. Napíšem ti to do sz. OK?
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Mercedes

Příspěvekod Kopr » pon kvě 25, 2015 13:08

Jsme na LADA fore ,tu vzdy platilo ze se nikdo nad nikoho nepovysoval, nesnizujte se na podivnou uroven clenu mercedesfora,ti se zhadaji v kazdem prispevku ,navic se z velkym gustem castuji spoustou vyjmenovanych slov ruznych prirozeni neb zvirat.... Lada not death vy volove :-)
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Kopr
 
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Mercedes

Příspěvekod mceza » pon kvě 25, 2015 13:29

Mercedes je určitě prémiová značka. Souhlasím, že některé technické věci má fakt zajímavé. Ale něco málo jsem s Mercedesy najel a kvalitou a zpracováním mě absolutně nepřesvědčily. Navíc se mi vůbec nelíbí designem. Radši bych si za ty peníze koupil Superba v plné palbě a ještě by mi zbylo na Ladu a její renovaci. A ano, masážní sedačky fakt oželím...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Mercedes

Příspěvekod Sid » pon kvě 25, 2015 13:49

mceza píše:Mercedes je určitě prémiová značka. Souhlasím, že některé technické věci má fakt zajímavé. Ale něco málo jsem s Mercedesy najel a kvalitou a zpracováním mě absolutně nepřesvědčily. Navíc se mi vůbec nelíbí designem. Radši bych si za ty peníze koupil Superba v plné palbě a ještě by mi zbylo na Ladu a její renovaci. A ano, masážní sedačky fakt oželím...


Všetko je len o prioritách a potrebách jednotlivca, čo potrebuje a čo mu vyhovuje, ako auto využíva. Možem pre zaujímavosť vedieť o aký typ sa jednalo??? Lebo že zrovna MB by zaostával v kvalite a spracovaní sa mi zdá veľmi divné. Ja som práve naopak nadšený kvalitou a spracovaním.

Ono s tými masážnymi sedačkami... Poviem to takto sebakriticky. Tiež som býval zadubený a myslel som si, že budem večne a všade jazdiť Ladou. Lenže ono sa to všetko zmenilo... Takisto vravíš, že sa obídeš, lebo si to asi ešte nevyskúšal. Keby áno, možno by ti prišlo divné, že v aute za majland nemáš takúto jednoduchú vec. Masážne sedadlá sú veľmi vynikajúca vec. Keď dlhšiu dobu šoféruješ a začínaš stŕpať, tak ti to pekne premasíruje kríže a prejde ťa to. Nemusíš zastaviť a naťahovať sa.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Mercedes

Příspěvekod Sid » pon kvě 25, 2015 14:00

Voda píše:JmJ +100

Superb před 15 lety nic neměl,bo nebyl.

obdoba commandu,chladnička,klima,tempovat a Adapt.tempomat,to všechno bylo v roce 2002 u olympyjády A8,BMW 7 a obdobných normální věc,takže nejenom u u M-B.

Side mě fascinuje jak furt říkáš že dneska je všechno špatné,na pytel a všichni lidé jsou chudáci a sám jezdíš eSko :) nebo to jsou eventuelně socani co nemaj na mercedes :lol:


U Audi MB, BMW to normálne bolo. U Škody nie.
Áno tvrdím, že je všetko zlé a vidím, ako je všetko zlé. A veľa ľudí sú chudáci, čo nevyžijú z výplaty. A je to tak. Sám pochádzam z chudobných pomerov. Vypracoval som sa trocha a mám S-ko na ktorom jazdím. A rovno S600. A aj postarší vlastný veľký rodinný dom, kde bývam úplne sám... Čo je na tom zlé??? ZÁvidíš mi? Nieje čo. Ale že sa mám dobre ja neznaméná, že mám klapky a nevidím čo je okolo mňa.
Sid
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Mercedes

Příspěvekod Luděk Musil » pon kvě 25, 2015 14:10

NO A TO UŽ BY ASI STAČILO!!!
PŘEJDĚTE ZASE K NORMÁLNÍ DEBATĚ O JAKÉ MĚLA BÝT, ASPOŇ DLE ÚVODNÍHO PŘÍSPĚVKU!!!
JINAK ZAMYKÁM A MAŽU!!!
LUDĚK
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Mercedes

Příspěvekod mceza » pon kvě 25, 2015 14:22

Byl to Mercedes R320 CDI, 2007. Po motorové stránce jsem byl spokojen. Automatická převodovka řadila celkem dobře, ale něco tam nebylo v dobré kondici - v rychlostech mezi 30-50 km/h poskakoval jako kdyby řidič neuměl se spojkou. Měl už něco najeto, tak to bylo asi tím.

No a k té kvalitě zpracování - vše v autě se rozpadalo. Okénko řidiče šlo stáhnout a při pokusu vytáhnout zůstalo tlačítko v ruce. Při pokusu rozsvítit stropní panel část panelu spadla na posádku. Elektricky otevíraný kufr extrémně nespolehlivý a několikrát jsem musel rozebírat zámek, abychom mohli vůbec odjet... Zadní světla neustále nefungovala, musel jsem během cesty opravovat prasácky udělanou elektroinstalaci. Za jízdy odpadl kryt předního parkovacího světlometu. Auto si neustále stěžovalo na nedostatek různých provozních kapalin, přestože ty byly doplněny a v pořádku.

A to mám kamaráda, který pracuje v prodejně Mercedesu a z věcí, které mi občas vypráví mi vstávají chlupy... kvalitativně byl MB top před dvaceti lety. Ale dle příběhů od lidí, co s nimi každý den přicházejí do styku bych si radši koupil tu oktávku. Není to sice MB, ale opravy mě přijdou na třetinu...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
 
Příspěvky: 2062
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno

Re: Mercedes

Příspěvekod Jelen » pon kvě 25, 2015 15:10

S tím, že byl MB na vrcholu před 20 lety souhlasím. Teď je na kdejakém dílu made in china a nebo thaiwan, vím z vlastní zkušenosti. To, co bylo po 124 a 126, nic moc. Třeba se ale teď u novejch Sklád snažej. Mě se líbí masařka, ale ty auta ták hnijou :cry:
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Mercedes

Příspěvekod Voda » pon kvě 25, 2015 15:16

Sid píše: Ale že sa mám dobre ja neznaméná, že mám klapky a nevidím čo je okolo mňa.


Já teda vidím v čr až na pár vyjímek veskrze možná reptající,ale jinak nechudobné jedince.každej má veskrze nehnilé aspoń ojeté auto,hodně lidí jezdí do alp i občas do kroácie,neznám nikoho kdo by musel bydlet stylem jedna a více rodin v panelákovém pokoju,jako někde v rusku.....


Jelen:bohužel MB určitě byl kdysi dobrá značka,ale poslední leta choděj nějaký divný zprávy.Osobně pochybuju že je nějak kvalitativně lepší než VW nebo hnůj.
Takhle to někdy vypadá jako kufr na heroin. 8)
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků