Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jelen » pon dub 08, 2013 17:38

AMOS... :-D Ten mě bude pronásledovat i ve volnu jo? :-D každopádně jo, určitě o tom pokecáme o víkend.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » pon dub 08, 2013 17:43

Do garáže to teď už nestíhám, tak bez slibovaného oleje doplněno album na rajčeti.
http://lada1600.rajce.idnes.cz/Skoda_1100_MB_De_Luxe
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Hurikán » pon dub 08, 2013 23:23

Hezké reportíky. Dobře se čtou. :) Tož ať se daří i nadále.

K tomuhle:
Teepee píše:... ale stejně to brzdí asi jako Sierra, tzn. na asfaltu bloknout kola nejde, nebo jsem moc cíťa a málo na to šlapu.

mám jednu OT poznámku. Nevím, jak brzdila ta Tvoje, ale u naší si velmi dobře vzpomínám na asi 25 metrů dlouhou, sytě černé brzdné stopy, po intenzivním brždění na hraně adheze, přičemž celý běhoun pneumatik byl po celém obvodu poněkud lepkavě roztavený a od kol se kolem auta šířil značný dým. Zánovní Micheliny se snažily, seč mohly a statečně vydržely ještě dalších 50.000 km. Auto je bez ABS a se základními 13" brzdami. Jo a tohle se stalo v ulicích města Pelhřimova. :oops: Ty stopy tam byly krásně vidět ještě několik měsíců poté. :D Čili jak se říká - i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo. :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jelen » úte dub 09, 2013 09:38

Tadytu korozi: http://lada1600.rajce.idnes.cz/Skoda_11 ... 161016.jpg jsi měl očistit a ošetřit před instalací válců, teď se ti to bude blbě dělat, navíc když se na to vykašleš, tak to brzy prorezaví.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod JmJ » úte dub 09, 2013 11:26

Jelen píše:Tadytu korozi: http://lada1600.rajce.idnes.cz/Skoda_11 ... 161016.jpg jsi měl očistit a ošetřit před instalací válců, teď se ti to bude blbě dělat, navíc když se na to vykašleš, tak to brzy prorezaví.


ja sem to pochopil tak, ze ted to chce teepee mechanicky rozchodit dostatecne na to, aby to udelalo technickou. Az pak bude resit designerske vejsplechty :-)
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » úte dub 09, 2013 11:28

Jelen píše:Tadytu korozi: http://lada1600.rajce.idnes.cz/Skoda_11 ... 161016.jpg jsi měl očistit a ošetřit před instalací válců, teď se ti to bude blbě dělat, navíc když se na to vykašleš, tak to brzy prorezaví.
Prioritou je uvést auto do funkčního stavu, renovace a detaily nechávám zatím stranou, není to Bílý LADA.
Takže to byla tzv oprava hrc frc, měděné kroužky jsem nechal staré, vypadlou průchodku brzdové trubky jsem nedořešil, protože nevím, jak dlouho tam tento HBV a HSV vydrží, a je možné, že odejde při další cestě z garáže (oba jsou použité, nejistého stavu) tak jsem si to nechal na později. Až budu v renovační fázi asi pošlu válce na repasi, nebo třeba mezitím narazím na nové, nepoužité a pak oba vyndám, ošetřím plechy, koupím hezky kroužky, vyžíhám je ... a dva víkendy budou v háji.
Teď mě na eMBéčku víc trápí zpětná zrcátka, ulomený opěrák sedačky řidiče, STK, nebo aspoň evidenčka a převod, tak jestli to už všude kolem hlavních válců těsní (spojka mi na výtlaku trochu rosila, v neděli už ne), zatím to tam vytřu vlhkým hadrem, natřu odrezovačem, a i tak to bude lepší, než jak to trpělo, když byl kufr zavřený, na kapotě zevnitř byla vysrážená voda a celé to bylo provlhlé.
Předtím: http://lada1600.rajce.idnes.cz/Skoda_11 ... 203010.jpg
Teď: http://lada1600.rajce.idnes.cz/Skoda_11 ... 161010.jpg
Holt příště no. :oops:

Hrome, to sepisuju a JmJ to mezitím spláchne několika slovy. :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod MartasBrno » ned dub 14, 2013 14:52

Teepee, to auto je teď jenom festovně umytý? Vypadá to dobře, na to jak to vypadalo na začátku. I jak to má obě zadní lampy a umytý kola, tak už je to auto. Myslím, že s tímhle přístupem celkově nebude STK problém. Přinejhorším na měsíc. Žádné díry, žádné laty, žádné svinstvo... Houká a dobře svítí?

Mám pro tebe jednu relativně pěknou parabolu. Jak ji k tobě dostat?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » pon dub 15, 2013 14:10

MartasBrno píše:Teepee, to auto je teď jenom festovně umytý? Vypadá to dobře, na to jak to vypadalo na začátku. I jak to má obě zadní lampy a umytý kola, tak už je to auto. Myslím, že s tímhle přístupem celkově nebude STK problém. Přinejhorším na měsíc. Žádné díry, žádné laty, žádné svinstvo... Houká a dobře svítí?

Mám pro tebe jednu relativně pěknou parabolu. Jak ji k tobě dostat?

Není festovně umytý, je jen otřený mokrým hadrem, Milůna style. Teď už je venku pěkně a včera jsem zprovoznil vodovod na dvorek, tak je ve hře pořádnej šampón, Tempo pasta (kamarád přislíbil půjčit leštičku) a navrch klidně nějaký ten TurtleWax. Ale dědovi se to nikdy nelesklo jak šlak.
Tento víkend je report velice strohý, neudělal jsem v garáži kromě vyvětrání nic. Ale že by se nic nedělo to ani náhodou, v pátek jsem koupil poklice i s mezikružíma. Nové nejsou jen při pohledu pod 0.5metru. 8) A dnes jsem na Aukru získal vnitřní zpětné zrcátko (původní je vysleplé a oloupané) a protože tento prodejce má doma spoustu různých věcí, tak je ve hře chromová lišta zadní kapoty, pěkný origo hever (původní je sice funkční ale shnilá koule).
Dále mám u sklenáře jedno vnější zpětné zrcátko na přesklení
Dnes vyndám sedačku řidiče a zítra jí vezu na svaření.
Všechno svítí jak má, ale levá parabola je trochu slepá, tu mám už novou. Problém je, že jsou tam H4. Takže pokud není H4, tak by mi byla k ničemu.
No a váhám, že sundám olejovou vanu, na zátce (je tam magnetická standardně, nebo to je dědův zlepšovák?) byl takový šlem, on asi ten skoro čirej olej byl možná proto, že se z něj všechno usadilo dole. Tak bych to pro sichr otevřel, vanu vyčistil zvenčí zevnitř a bude. Ještě to nechám projít hlavou a prstem to ve vypouštěcím otvoru propátrám.
Po montáži opravené sedačky nasadím koberečky, shodím vyšisované potahy, provedu dočištění a tím to budu považovat za připravené. Možná ještě vezmu červenou základovku a provedu štětcové ošetření PP blatníku i to bude lepší, než je teď. Příští víkend mám volný, ale další je zase škola a začne v ní brzy přituhovat.
Navíc 21.4.2013 končí STK Bílému, musím mu vyměnit motorový olej (hoodně jsem to časově protáhl) a nevím co ty jeho zadní brzdy. A opustit ho kvůli eMBéčku nehodlám, chtěl jsem ho včera vytáhnout na luft, ale přiznávám, že je toho nějak moc a nestihl jsem to, nakonec jsem skončil na zahradě u štípání a úklidu dřeva. :|
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jelen » pon dub 15, 2013 22:05

Já byl taky tak rozdovaděnej, že jsem ani na letiště o víkendu nejel. Snad za dva týdny. Každopádně se někdy zas na MBčko přijedu podívat.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » úte dub 16, 2013 07:29

Jelen píše:Já byl taky tak rozdovaděnej, že jsem ani na letiště o víkendu nejel. Snad za dva týdny. Každopádně se někdy zas na MBčko přijedu podívat.
Ukážu Ti eMBčko, když mě necháš nahlédnout do tajů Tvé práce, abych měl matroš do bakalářky :wink: :lol:
Prostě doufám, že někdy pokecáme, co vlastně v pátek, budeš na Brutusu?

A teď potřebuju radu, od kohokoli, hlásím stav nouze 8) , večer bych měl vědět co s tím, v šest mám domluveného "svářeče". :rolleyes:

Jak tohle svařit a nezničit tu koženku? Tušil jsem že to bude potíž, ale vymontoval jsem to a začal řešit až včera.
Moc děkuji všem za zkušenosti a náměty, jak to chladit, jak sundat koženku, jak je sedačka vůbec potažená, resp. z které strany to načnou a stáhnout atp. COKOLI!!!!
Kdyby ta sedačka byla šrot, kašlu na koženku, ale ona nemá chybu.
Přílohy
img_20130416_063800m.jpg
img_20130416_063752m.jpg
img_20130416_063740m.jpg
img_20130416_063730m.jpg
img_20130416_063716m.jpg
img_20130416_063712m.jpg
img_20130416_063654m.jpg
Druhá strana, taky by chtěla trochu heftnout
img_20130416_063634m.jpg
Druhá strana, taky by chtěla trochu heftnout
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Roman » úte dub 16, 2013 09:06

Je to bezna skodovacka "zavada". Riesili sme to tak, ze kozenku smerom k sedadlu sme obalili mokrou handrou (snazili sme sa kozenku vytlacit, co najdalej od zvaru a varilo sa to elektrikou. Druha moznost je rozparat spodny spoj, ale potom sa treba pohrat so zasitim....(skryty sev)
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » úte dub 16, 2013 10:19

Roman píše:Je to bezna skodovacka "zavada". Riesili sme to tak, ze kozenku smerom k sedadlu sme obalili mokrou handrou (snazili sme sa kozenku vytlacit, co najdalej od zvaru a varilo sa to elektrikou. Druha moznost je rozparat spodny spoj, ale potom sa treba pohrat so zasitim....(skryty sev)
Romane díky! Že je to běžná závada jsem už slyšel, zde se to potvrzuje, nikdo z lidí kdo na té sedačce kdy seděl nemá odhadem přes 75kg.

Než jsem to viděl, říkal jsem si, že stačí mokrý hadr. Ale je to fakt hodně blízko, takže to odpoledne ještě před vařením prohlédnu, kde bych to mohl rozpárat. Každopádně mokrý hadr určitě ano, a k tomu ten cípek opěradla asi celý namočím do vody, však ono si to vyschne. A když bude koženka mokrá i zespod, snad se lépe ochladí.
No a ten rozpáraný šev? Vždyť to tam stejně nebude vidět, asi by to nebyl problém. Lepší blbě sešitý (což sedá opravit vždycky) než nevratně seškvařený. A jestli to praskne v budoucnu znovu, už to budu mít napáraný.

Vařit jsem to chtěl nechat COčkem, přijde mi to elegantnější, jistější a efektivnější, ale ve skutečnosti vím o sváření vím prd, takže si taky rád nechám poradit.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Luděk Musil » úte dub 16, 2013 11:14

COčko na to asi bude nejlepší, nedělá toliko tepla jako oblouk či (to ani nezkoušej) švajc. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10479
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Vašátor » úte dub 16, 2013 11:54

Potah opěráku je řešena tak, že je ušitý a natažený z vrchu dolů na kostru sedadla. Tam je buď sešitý ztraceným stehem, zatavený (stejně jako prolisy v kožence), či zahnutý a zajištěný takovými plechovými sponkami. U tebe to vypadá na ztracený steh, čili odpárat, celý koženkový potah stáhnout (jde to docela blbě, musíš tahat ve dvou ... neboj, vydrží to) a potom nejlépe ještě oddělat molitanovou výplň.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » úte dub 16, 2013 14:13

Mě bylo divný, jak to mohli očalounit, nikde žádný viditelný šití, vše jakoby zevnitř. Takže ztracený steh, alias skrytý šev. Díky kluci, asi to risknu, když to rozpářu, tak to snad půjde sešít a dole to stejně nebude vidět, i kdybych to hned nesešil. Když se to spálí, bude s tím ámen, a to se mi nelíbí.

Přemýšlím ještě nad tím, proč je ta dolní příčka (mezi úchyty opěradla) na jedné straně nasouvací? Nevyužívá se to nějak při montáži čalounění??
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků