Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod zelvotron » ned zář 07, 2014 17:04

Teepee přistižen dnes na tachlovickým trojůhelníku!!! :-P Bohužel jen auto, majitele sem nepotkal :-(
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jelen » ned zář 07, 2014 20:59

Tyjo von byl tachlovickej trojúhelník a já to prošvih... A Týpý se ani neozve...
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » pon zář 08, 2014 13:52

Akce TT 2014 byla naplánována pozdě večer předchozí den. Jelene, až se uvidíme, dáme řeč, počítám, že mě někdy vytáhneš na letiště. :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jelen » pon zář 08, 2014 20:08

Začíná bejt zima, tak jsme mluvili i o bazénu, dlouho jsme nebyli, určitě ti dáme vědět a půjdem se vysaunit a vyhřát. :-) Jinak teď o víkendu má bejt v sobotu nějaká akce v Bubo, ale ještě nevim, jestli tam budu.
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod zelvotron » pon lis 10, 2014 22:17

Doufám, že neva, že zneužiju Teepeeho dred, ale je to k věci, nevíte někdo, jestli na š1000 - 100 ty pánve do vnitřních kuláků na spojovačky a na převlečný matice sou stejný jako na hřebenovým řízení na š 120, páč vypadaj že jo, ale číslo maj jinčí...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Vašátor » ned led 18, 2015 12:33

Kdyby jsi potřeboval nějaké díly, stačí říct ;-) http://vasator.rajce.idnes.cz/S1000MB_ND
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jelen » stř úno 17, 2016 16:28

Po roce oživíme téma, aby neumřelo. :-) Petře, jak se eMBéčko má? Taky jsem jedno pořídil, s úzkým sloupkem, tak si hraju. :-)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » stř črc 17, 2019 10:45

Po delší době, delší zpráva.
V létě 2017 se do eMBéčka pustil trochu synek. S vidinou nápravy stavu "propadlá STK".
Vyměnil nádrž, abysme nemuseli jezdit s plastovým 5litrovým kanystrem v kapse zadního blatníku. Ten by se jim na STK určitě líbil. Zpuchřelou plnící hadici jsme zpevnili izolačkou a koupil jsem v Pragosu novou, kdyby provizorium nevydrželo.
Udělali jsme zkušební jízdu, kdy se jen potvrdila nutnost zásahu do zadních brzd a návdavkem jsem na jednom nádherném místě zacouval do hnusného rigolu a svár "trubka výfuku - tlumič výfuku" prasknul. Výfuk je z nerezu, nemaje tehdy svářecí aparát, koupil jsem v Pragosu výfuk nový. Syn ho namontoval. Starý má navíc popraskanou konickou přírubu.
A dali jsme se do výměny zadních paken a válečků. Koupil jsem nějaké LPR, které jsem dával předtím i na Škodu 105L a tam slouží dobře.
Když už bylo vše jen nasadit bubny, koukám, že hadice je taky nějaká lehce popraskaná, tak že jí vyměním.
A tím to začalo. Nová hadice, spoj hadice - brzdová trubka a ne a ne to těsnit. Tak starou hadici zpět, je to o něco lepší ale není to ono, tak dotáhnout na kref a stejně to úplně nepatrně ale rosí.
A k tomu jsem si všimnul, že v jednom ložisku vypadá, že asi byla voda a je tam nějaká zrzavá vazelína. V druhém je to OK.

V tomto stavu zůstalo eMBéčko v létě 2017 stát v garáži na špalkách.

Letos synek už jako student oboru Autotronik zjistil, že spoj hadice trubka neteče. A tak že zkontroluje a zkusí vyčistit ta ložiska.
Sundal domečky, jedno úplně OK a druhé se nakonec ukázalo, že zrzavá vazelína je jen kolem vnitřního kroužku ložiska, když se to utře, vše čisté, kuličky čisté. Přimazáno Litolem 24.
Složili jsme to, šupli na kola, načepovali benzín, opět odrazit plovák poklepem rukojeti šroubováku, dali baterku pro eMBéčko, pár líných otočení a kleklá.
Vzal jsem kliku, ale asi ulito, nic.
Dali jsme jinou baterku, jedno převalení a čistá radost, motor krásně vrní, benzín se z nádrže dodává, sedám do auta, po dvou letech je notně zaprášené, spojka spojkuje, brzdy drží, v cca 1cm pohybu pedálu krásně tvrdé, cuknul jsem s tím v garáži, brzdí to, odbržďuje to.
Prošlapuju plyn, karosérie se nervózně pohupuje, Š105L je proti tomu chíplotina.

Dvě věci se mi nelíbí.
1. Brzdy nejsou dokonalý, ale teď fungují. Je tam stará hadice, viditelně popraskaná není, to až když se se začne ohýbat a zkoumat, takže i na STK by to mohlo být ještě OK. Měli bychom si pořídit pertlovačku na trubky a spoj asi radši opravit. Uvidíme, jestli to bude rosit. Oprava tuším bude výměna potrubí, kostek, starého HBV, prostě hrůza.
2. A pak se mi nelíbí kužely bubnů. To mi přijde peklovynález. Dotáhnul jsem 100-120Nm, na jedný straně to na závlačku nesedlo, tak jsem matici sundal a dal mezi matici a buben zkusmo nějakou podložku a znovu na 120Nm a jakž takž, sedí pevně. No a druhá strana cca 120Nm, sedal, závlačka sedla, ale je cejtit, že by to šlo ještě kousek dál, předepsáno je až 170Nm.
JENŽE. Děda jak se v tom furt hrabal, tak je vidět, že závity poloos jsou natažený, kužely pomordovaný, nechci to rvát zbytečně. Na Š105L jsme dali 150Nm a drží to.
Nejspíš se do toho poleze zas, válečky LPR pod prachovkami po dvou letech namazání vazelínou ATE mají vazelínu černou a prachovky nějak lepí.
Projedem to, zkusíme kužely přetáhout aspoň na těch 120Nm a teď váhám, jestli podložkovat a trefovat díry na závlačku a nebo jít podle návodu a dotáhnout to na nejbližší díru a dál rasit závit. A asi radši začít shánět poloosy.
A nebo někdo jiný nápad?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod radek mb » stř črc 17, 2019 19:00

Nápad nemám, ale jak to čtu, tak s tou tiskárnou taky máte kupu problémů. Já bych na to neměl nervy.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
radek mb
 
Příspěvky: 5186
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Laďuša » stř črc 17, 2019 19:15

Já jsem to vůbec nezvlád přečíst. Bylo tam něco zajímavýho?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod valda1971 » stř črc 17, 2019 19:21

Laďuša píše:Já jsem to vůbec nezvlád přečíst. Bylo tam něco zajímavýho?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř črc 17, 2019 20:03

Lado, prekonej se a precti si to. Velice poucne cteni.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11021
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Vašátor » stř črc 17, 2019 21:07

Matice bubnů normálně dotáhnout a pootočit na korunku tak, aby sedla závlačka. Nehledej v tom žádné složitosti. Je to auto ze 60.tých let, myslíš, že to na servisu měřili momentovým klíčem? To snad nedělal nikdo. Jen bych varoval, kužel nemazat! ale nakřídovat.
Závit na poloose zamrzí a raději bych začal shánět jiné poloosy. Pokud budeš brát starší, prý je víc než vhodné si označit na které straně poloosa byla. Prý když se prohodí, rádi praskají. Ale co jest na tom pravdy nevím. My to u renovovaného MB neřešili (nevěděli) a zatím v pohodě jezdí :).
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Jan Vaníček » čtv črc 18, 2019 07:00

S těma poloosama jsem to taky četl, je to stejný princip jako u Felicie, což je má parketa. Jenže která z těch ca 20ks, co mám na půdě se kam točila (kromě nových)? Takže pokud jsem žil stejně jako Vašek v nevědomosti, prostě jsem je tam dal a světe div se, u těch asi deseti podvozků, co jsem dělal ještě žádná nepraskla. Také nedotahuji na moment ale na cit a po prvním projetí přetahuji na nejbližší dírku. Spoje trubiček/hadiček/kostek/válečků - to je vždy sázka do loterie a dokáže pěkně pozlobit. Naposledy mi pořád rosila rozvodka. A já pořád dotahoval trubičky. Nakonec jsem zjistil prasklinu v místě, kde je ještě přidělaný spínač brzdových světel ... . Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Teepeeho Škoda 1100 MB De Luxe

Příspěvekod Teepee » pon zář 02, 2019 13:02

Vaškovi a Honzovi díky za rady!

PZ brzda se nějak hůř vracela, tak jsme to s účastí pilníku přeskládali. Namontování tažného zařízení (minule bylo na STK postrádáno), nalití+ladění ostřikovačů a ve čtvrtek 29.8.2019 úspěšná a překvapivě i velmi pohodová STK.
Při příležitosti zmínky o srpnovém výročí zahájení výroby Škody 100 zjištěno, že jsem v dubnu eMBéčku prošvihl padesátiny.
Když se nic nezhatí, 8.9.2019 Tachlovický trojúhelník.
Chci do tý doby ještě preventivně přejít ventily, na ty jsem zatím nesahal. S novým výfukem z Pragosu, který má větší výstupní rouru než ten původní to ve vyšších otáčkách moc netáhne a má to divný zvuk.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků