Fiat 125p

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Jimmi » úte pro 06, 2016 19:32

Mikeš píše: ... Jimmi to popsal asi nejlépe.
O tom už prosím nikdo nikdy nepochybujte :mrgreen:

Ještě mě napadl jeden rozdíl mezi polákem a originálem. Originál měl nádrž v blatníku jako žigulík (rezervu pod podlahou), polák ji měl zespodu pod rezervou. Takže kufr byl relativně mělký, zato ohromně široký.
Zajímavé bylo, že díky listovým perům neměla zadní náprava panhardskou tyč. A jízdní vlastnosti měl polák o dost čitelnější, než žigulík. Ale to mohlo být i lepším rozložením váhy - zadek byl delší a těžší, motor menší a lehčí. Tím ovšem nehodnotím, jestli byly lepší nebo horší 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Vašátor » úte pro 06, 2016 19:40

Osobně bych zadní nápravu Poláka vůbec nevychválil, ba naopak. S listovým perem za zády jsem se tedy zrovna moc šťastně necítil, z mého pohledu je zadní náprava Žigulíka mnohem čitelnější.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Jimmi » úte pro 06, 2016 19:50

Kdepak, vždycky předem varovala. U žigulíka občas odskočí nějak jinam.
Lišilo se to i v průběhu "stárnutí", tedy opotřebovávání tlumičů a podobných podvozkových dílů. Zatímco polák začínal celkem čitelně(!) plavat, žigulík o to více skákal.
Pokud jsi měl nové tlumiče a podvozek seřízený, nebylo to zdaleka tak zlé.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Vašátor » úte pro 06, 2016 20:28

Já se dohadovat nebudu, pouze říkám vlastní zkušenosti a vlastní pocity. Zadní náprava Poláka mi prostě nevyhovovala. Kolikrát se to v driftu sklouzlo až do přetočení. Žigulík, i když má starší tlumiče a lehce odskakuje, jede stále tam, kam chceš a stačí k tomu jen poloha plynového pedálu :mrgreen: Žigulík když se utrhne, krásně jede dveřma napřed. S Polákem mi to natrénovat moc nešlo, buď to šlo anebo se otočil o 180st. :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod uha2324 » úte pro 06, 2016 20:47

rozhodne se da Zigulikem projet zatacka mnohem rychleji nez s Polakem. kdybych ale zil v sedumdesatych letech v CSSR a mel si koupit auto, asi bych radeji Polaka s motorem 1500ccm nez Zigulika. Polak je prece jen trochu vetsi a pohodlnejsi limuzina, a stal o 10tisic min nez 2103.
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Jimmi » úte pro 06, 2016 21:09

Nesouhlasím, Vašátore. S polákem jsem strávil mnoho (tuhých) zim a řízeným smykem do zatáčky vždy v pohodě. Pravda, nesměl jsi to přehnat, ale to bylo dáno tím delším a těžším zadkem. Naopak u žigula musím dávat mnohem větší pozor.
Taky na to měla podle mě vliv podtlaková regulace předstihu. I když mě tady někde na fóru Marek znectil, ale regulace plynem byla mnohem plynulejší.
Avšak těžko to dnes rozsoudit; leda že bysme počkali, až napadne sníh, a nějakého zachovalého poláka si někde vypůjčili. Ujedu Ti jako nic 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Laďuša » úte pro 06, 2016 21:45

Jednomu víc vyhovovalo to a druhýmu zase to. Fascinujou mi ty hádky, kdy si ty dvá musí prostě dokázat, že zrovna ten jejich názor je ten správnej a nechápou, že z druhý strany je to zrovna takový :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Vašátor » úte pro 06, 2016 22:15

Vašátor píše:Já se dohadovat nebudu, pouze říkám vlastní zkušenosti a vlastní pocity.


Jimmi, má smysl abych něco dalšího doplňoval? 100 lidí, 100 názorů. Já zde sdělil svoje postřehy, svoje pocity. Nepotřebuji cokoli dokazovat, z mého pohledu je čitelnější Žigulík, z Tvého Polák. A už vůbec nemám za potřebí Ti dávat v zimě na prdel se Žigulíkem :P :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod valda1971 » úte pro 06, 2016 22:44

Já jezdil jeden čas s obojím souběžně (Žigul můj. polák služebák) a řádil jsem s tím třeba v zimě naprosto obdobně. Ač jsem srdcem "žigulák", tak ten Fiat byl v mnohém lepší.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7199
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Jimmi » úte pro 06, 2016 22:58

Taky patřím do kategorie lidí, která má s obojím naježděno poměrně dost. Proto jsem nezištně nabídl objektivní srovnání... a vy na mě takhle :mrgreen:
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod uha2324 » stř pro 07, 2016 08:04

dobove odborne casopisy (Svet Motoru, Automobil..) jednoznacne uvadi ze zadni naprava Polaka je katastrofalni a navrhuji aby v Polsku udelali technickou zmenu smerem ke konceptu Lada naprava. taky nema cenu debatovat o tom ze listove odpruzeni je pro osobni auta horsi. pravda ale je ze jsem se v Polaku citil lepe, auto bylo svym zpusobem pohodlnejsi  tak trochu rozhoupane, mozna i citelnejsi diky lepsimu hmotnostnimu pomeru prid – zad. kdyz se podivate do dobovych casopisu, da se tam i najit mereny slalom techto vozu a Polak byl vzdy vyrazne pomalejsi nez Ziguli – podotykam ve slalomu. ne uz tak v maximalni rychlosti a v akceleraci, kde hlavne 1500ccm typ MR z roku 1975 jel opravdu dost dobre, ale zase clovek musel mit stesti na podarene auto – vykyvy kvality byly obrovske.
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Luděk Musil » stř pro 07, 2016 08:40

Blahé paměti (1996) jsem pracoval v drůbežárně v Kozlanech (byla tenkrát i na Nově :D ) a šéf měl 1300 poláka, já 1300 Ladu.
A byl jsem na akceleraci výrazně pomalejší ... ten polák mu šel jak pilka.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10469
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Jimmi » stř pro 07, 2016 09:35

Jako kdybyste neznali motoristické žurnalisty :D
Ještě docela nedávno tvrdili, jakou že nemá sqělou zadní nápravu Octavia I. a jak nádherně sedí na silnici. Nedávno začali připouštět, že to byla opravdu tragédie a že auta plavala (což byl prostě fakt) a najednou to zase ztichlo od té doby, co se tahle náprava opět ocitla v Rapidu :?
Polák měl především o mnoho nižší těžiště. V žigulíku jsem si vždycky připadal jak na kozlíku, jen opratě chyběly. Taky delší rozvor a lepší poměr váhy předek/zadek. Ovšem byl celkově o víc než dva metráky těžší a celkově to nebylo moc závodní auto.
Samozřejmě těžší zadek hůře odpouštěl hrubé chyby - stejné jako u škodovek stopětek nebo podobných aut s těžkým zadkem, i když ne zas až tak výrazně.
Každopádně o italské předloze by si asi netroufli napsat, že má špatné jízdní vlastnosti.
Ještě podotknu, že pojmem "čitelnější" míním především to, že při průjezdu zatáčkou vždy včas a přehledně "hlásila", že se blíží nějaký limit. U žigulíka tohle přichází náhle a bez varování; chce to opravdu mít v ruce, aby to člověk odhadl.
Luděk Musil píše: ... ten polák mu šel jak pilka...
To víš, ty dva litry benzínu navíc jsou trochu znát 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Vašátor » stř pro 07, 2016 12:37

Pánové, kdo z nás objektivně může srovnávat auta, se stejným technickým stavem? Těžko najdeme někoho, kdo řídil Poláka nového a Žigulíka nového. Jimmi, v jakém časovém horizontu oba vozy srovnáváš? Pokud srovnáváš zánovního Poláka s olítaným unaveným Žigulem, nedivím se, že se Ti Žigulík nezamlouvá. Na dílnu mi jezdí hromada Žigulíků a to co jeden považuje za super podvozek, je pro druhého vylítaná mrcha. Každopádně ve většině případů je podvozek Žigulíka unavený i když nemá najeto kilometrově. Už jen hloupá výměna zadních tlumičů (za kvalitní, ne kdejaké dnešní levné potvory) udělá z rozplavaného Žigulíka úplně jiné auto.
Já porovnávám vylítaného Poláka s vylítaným Žigulem. Můžu třeba ještě přidat shnilého a vylítaného Fiata 131 Mirafiory, což byla naprostá bomba. Seděl úžasně. Všechna tyto auta jsem řídil ve stejné době, na střídačku.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé inzeráty na webu

Příspěvekod Jimmi » stř pro 07, 2016 13:04

Vašátor píše: ... Těžko najdeme někoho, kdo řídil Poláka nového a Žigulíka nového...
Občas se takoví vyskytnou. Třeba já 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Jimmi
 
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků