menší veteráni-kudy se vydat?

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod Acibuk » ned led 15, 2012 16:43

Jelen píše:A když jsem mu nabízel dneska moskviče, tak nechtěl.


Můžeš mu ho po dílech naházet do poštovní schránky a větší díly opřít o dveře.
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod Panthymaeus (Honza) » pon led 16, 2012 11:49

Já když jdu po ulici:
Octavia II, Felicie, Scenic, passat, Octavia, Roomster, 2104, BMW, octavia
Ten žigul mi nepřijde velký naopak je to malý vždyť ta felda je podobně dlouhá (a to je krátká verze...)
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
 
Příspěvky: 1382
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod Vašátor » pon led 16, 2012 13:23

K tématu se vyjadřovat nebudu, je to pro mě prostě blbost chtít veterána jen proto, že to je veterán. Ale třeba je to vše jen blbě napsané či jsem to nepochopil....

Veverka píše:Když jdete všeci kupovat nějaké auto,máte natvrdo vybráno přesně barvu,typ,motor i výbavu,v případě ojetiny i přesný rok a nájezd ještě než vstoupíte do salonu/bazaru/webu/inzerce?To asi obvykle ne. :lol:


Už několik let pomáhám jako technická konzultace při koupi auta a představ si, že většina lidí přesně ví, co hledá. Jediné co nerozhoduje je barva. Velmi rozhoduje značka, model, motor, výbava, přibližný rok a kilometry. Soused třeba čekal 3/4 roku při koupi auta, jen kvůli tomu, aby měl tu výbavu co chce, motorizaci atd... jen barva mu byla fuk.

Pak je tu druhá sorta lidí a to jsou ti, co si technickou konzultaci do bazaru neberou a rozhodují se opravdu až podle toho, co uvidí. A pro ty je tu nachystaný typycký bazarista, protože ví, že tito lidé kupují jen a pouze podle toho, jak auto vypadá.

Nicméně u veterána technické nedokonalosti, vývojářské vady apod. nerozhodují, protože s veteránem se nejezdí každý den. Proto je i jedno, jestli žere v případě Fiatu 850 4-5l/100km nebo 100l/100km u Zila. Prostě se mi to auto líbí, zaujalo mě a myslím si o něm, že má své kouzlo a proto ho mám i rád. Vždycky se najdou tací, kteří veterána pomluví: to moc žere, to je moc malý, proboha tak velký auto ...
Na žigulíka se neznalá veřejnost rovněž díva skrz prsty. Naštěstí tu máme forum, kde se združují fandové ... a tak je to i v případě ostatních značek. Každý vůz bude mít své odpůrce i zastánce.
Pokud je mu jedno co bude kupovat, tak ať koupí něco, co jde cenově nahoru. Dnes jsou hodně v kurzu japonští sportovní yungtimery. Například Toyota Celica Supra se za posledních 5 let zvedla cenově téměř o 4 násobek. To stejné lze předpokládat i u Starionu, Nissani Silvia S12 ... auta s kupní cenou kolem 15 000kč.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9317
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod Laďuša » pon led 16, 2012 14:10

Já jsem při nákupu měl přesně jasno - značku, typ, motorizaci i výbavu, akorát ta barva mi fakt byla relativně šumák :mrgreen: Vašík asi ví, o čom mluví :)
A Panthymeaeus (to je přezdívka, to ani nenapíšu :lol: ) má recht, takhle ve srovnání je Lada fakt malý auto.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod V480 » pon led 16, 2012 18:27

Vašátor píše:Pokud je mu jedno co bude kupovat, tak ať koupí něco, co jde cenově nahoru. Dnes jsou hodně v kurzu japonští sportovní yungtimery. Například Toyota Celica Supra se za posledních 5 let zvedla cenově téměř o 4 násobek. To stejné lze předpokládat i u Starionu, Nissani Silvia S12 ... auta s kupní cenou kolem 15 000kč.


Myslím, že za tuhle cenu už opravdu dobré kusy neseženeš 8) Celkově jsou nedoceněná všechna 4-dveřová auta, každý chce kupé nebo kabrio. Já mám slabost pro kombi :wink:
Samozřejmě je vhodné se zamyslet jestli je auto vhodné jen na občasné ježdění nebo denní provoz a pak je třeba brát v potaz i provozní náklady a náklady na servis.
Mimochodem mé další auto musí mít i tu správnou barvu, aby mi zapadlo přesně do série.
Uživatelský avatar
V480
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát led 06, 2012 17:36

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod Panthymaeus (Honza) » pon led 16, 2012 19:50

Laďuša píše:Panthymeaeus (to je přezdívka, to ani nenapíšu :lol: )

Když jsem se registroval netušil jsem jaký problém to bude :D - stačí panthy
A když já hledal 04 taky jsem věděl, že chci 1,7 tudíž tuto výbavu a tuto motorizaci - barva stejně nebyla jiná...
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
 
Příspěvky: 1382
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha

Re: menší veteráni-kudy se vydat?

Příspěvekod Vašátor » pon led 16, 2012 22:12

V480 píše:Myslím, že za tuhle cenu už opravdu dobré kusy neseženeš 8)


Pokud za špatný kus považuješ vůz 2 roky odstavený, špatně nalakovaný, s horším turbem a jedním jediným prohnilým nosníčkem pod podlahou (a však nové brzdy, perfektní interier, motor OK a STK prošel naprosto legálně), máš naprostou pravdu. Ovšem sehnat lepší kus je hledání v kupce sena a pak je samozřejmě cena jinde. Píšu z vlastní zkušenosti. Před 4ma rokama Celica-Supra za 10 000kč, vyčistil se interier, opravil se a nalakoval poškrábaný předek, nastříkal podvozek, udělala STK, několikrát se propláchl motor a jinak téměř nic. Dnešní prodejní cena 60 000kč. Na tu dobu to byl ovšem o cca 5ku levnější kup, poněvadž interier byl dosti zasraný bývalým majitelem.
Dá se koupit velice dobře, ale chce to počkat a hledat.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9317
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků