výbuch zadního okna

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

výbuch zadního okna

Příspěvek od Jelen »

Jedu si to poklidně bramborákem a najednou rána jako kráva, myslel jsem, že mi bouchla guma, ale když jsem se vzpamatoval, tak jsem zjistil, že auto jede normálně, ale při pohledu do zrcátka vidím zadní okno neprůhledné. Už jste se s tím někdo setkal? Proč se okno vysypalo na kusy? Že by byl někdo v okolí si nejsem vědom, že by mi někdo něco na okno hodil, auto nejelo taky žádný široko daleko. Mám extrémní radost, že teď musim pro změnu shánět zadní okno. Okno bylo celé, takhle se vysypalo, až po průjezdu dírou.

Obrázek
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Je možne, že předchozí majitel lepil jazýček kontaktu vyhřívání skla a jelikož tam byl velkej přechodovej odpor, tak zahříváním vznikalo velké lokální pnutí, které způsobilo prasknutí skla.
Naposledy upravil(a) Štěpán dne čtv led 27, 2011 18:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Možná. Ani nevim, jestli to fungovalo, každopádně v době roztříštění to zapnutý nebylo. Asi mám jen pech.
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

To auto se krouti snad vice nez barova tanecnice :-D No bud sutr nebo tohle, nic jineho me nenapada :-)
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Pak možna jenom stářím (korozí karosérie, nebo silikonu na skle) to prostě prdlo. Krouti se kastle, tvrdne silikon a sklo v tomto případě pak slouží jako jakasi torzní výztuha karosérie.
cackler
Příspěvky: 312
Registrován: stř čer 11, 2008 10:08
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cackler »

Mě hodili parchanti na střechu sněhovou kouli asi z desátýho patra z paneláku. To byla taky pěkná mrda z ničeho nic, ale kolem paneláků jsi asi zrovna nejel :)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Jel jsem na hranici lesa a pole. Auto opravdu zrezlé není. Myslím :-D
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11031
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jelen píše:Jel jsem na hranici lesa a pole.

Třeba se nějakému myslivci zachtělo uloviti vysoké :P . Každopádně smůla, to nepotěší.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Atex
Příspěvky: 1826
Registrován: sob led 13, 2007 17:22
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atex »

Hledej Broky po aute :-P
Fiat Coupe 16VT+ - T3/4 powered - Simota intake, Big intercooler - Prosport EBC + Defi Boost Gauge - Free 2.5' exhaust - ext. Wastegate, Walbro 255 - Unit managed by lanciahf.eu

Lada 2106, 2006 - 2013 Konec

Bratrstvo Vana Tallinn
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Kulka je další alternativa, ale v autě jsem žádnou nenašel, ani není nic jinak poškozeno, že by se třeba zaryla někam do čalounění, nebo někam zakutálela, na to jsem to dost důkladně prohledal. Leda, že by se odrazila od okna. Mám z toho fakt radost, nový okno stojí sedmičku. A brokovnice by to nerozbila na takovou dálku ( v okolí nic nebylo). To asi ani malorážka, leda nějaká .223 REM, ale kde nic, tu nic.
Naposledy upravil(a) Jelen dne čtv led 27, 2011 18:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Atex píše:To auto se krouti snad vice nez barova tanecnice :-D No bud sutr nebo tohle, nic jineho me nenapada :-)


Nebo zlomyslná veverka, anebo vysekával auto z ledu, jako tenhle: http://www.novinky.cz/koktejl/223421-ha ... ruste.html

Každopádně zajímavej název vlákna :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vik2 »

me loni v lete samovolne prasklo predni okno. zniceho nic, jel jsem po rovne ceste. Puk a byla tam 5cm cara,,,, po par km uz do pulky okna
pricitam to rokum stari

jinak, kdyz zvednu auto na hever normalne zaviram dvere aniz bych poznal nejakou zmenu.

Kamos ma Jeep XJ a kdyz najede na muldu, a mel by otevrene dvere,,, nezavre je. To auto se krouti fakt hodne, je tim povestne, a zadne okna nepraskaji.....
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Že praskne, tomu bych rozuměl, to už se mi taky stalo, ale že vyloženě "bouchlo" je mi divný. Asi nějaký pnutí v blbym místě a dopadlo to takhle.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Určitě jsi měl puštěnej větrák a ten přetlak udělal svý :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
autobazareliska
Příspěvky: 90
Registrován: ned bře 02, 2008 15:07
Bydliště: Zderaz 9

Příspěvek od autobazareliska »

:shock:
Přílohy
Sniper-Squirrel-30002.jpg
..."Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům."
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“