Ekolo/gická likvi/dace

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod zelvotron » stř kvě 19, 2010 07:43

21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod tavri » stř kvě 19, 2010 08:06

No umím si představit opruz ve stylu doložit vlastnictví k předmětnému pozemku či souhlas vlastníka s uložením ...
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Drobek81 » stř kvě 19, 2010 08:25

tavri píše:No umím si představit opruz ve stylu doložit vlastnictví k předmětnému pozemku či souhlas vlastníka s uložením ...

problemy s tim nedelaji, jde jim o to, aby to bylo opravdu na soukr. pozemku a ne nekde na parkovisti mezi kralikarnama...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod vintera » stř kvě 19, 2010 09:56

čistě teoreticky, by mělo být auto uložené tam, kde je v prohlášení uvedeno. Pokud by úřad měl pochybnosti, může to i fyzicky zkontrolovat. Ale ještě jsem o tom neslyšel.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod Teepee » stř kvě 19, 2010 10:16

A lze čestně prohlásit, že jej využiju po dobu třeba jednoho roku jako zdroj náhradních dílů a následně zbytky předám do systému sběru a likvidace autovraků?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod zelvotron » stř kvě 19, 2010 10:23

Pokud by se změnilo umístění vozidla, ukládá něco majiteli o tom informovat úřad? Resp. je možný změnit umístění takovýho vozidla?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod vintera » stř kvě 19, 2010 10:32

čestně lze prohlásit cikoli, jen se to nesmí porušit, pak to není čestné prohlášení, ale podvod, pokud bych již napřed věděl, že jej poruším. Obecně nesmí být žádné jednání v rozporu se zákonem a dobrými mravy. Ústava umožňuje konat vše, co není zákonem zakázáno. Pokud je mi známo, zákon nezakazuje využít auto na ND, nezakazuje se zbytků zbavit v souladu se zákonem o odpadech, naopak likvidace věcí, kterých se hodlá, nebo musí ze zákona zbavit jako odpadu je uloženo zákonem se zbavit určeným způsobem. Baterie, náplně a vše co je kontaminováno nebezpečnými látkami do sběrného dvora, ostatní kovošrot. Proto je také v běžných kovošrotech zákaz vykupovat znečištěné věci těmito látkami. Ale nedodržuje se to. Např. součástky motoru by musely být zcela umyté, bez oleje. Ještě jsem to nikdy neviděl.
Jinak doporučuji všem neslibovat nic, co nelze splnit, slibovat co nejméně, pouze co je nutné. Právě rozebrání na ND může být pro některého úředníka problém, ale je to možné.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod Drobek81 » stř kvě 19, 2010 10:39

zelvotron píše:Pokud by se změnilo umístění vozidla, ukládá něco majiteli o tom informovat úřad? Resp. je možný změnit umístění takovýho vozidla?

Jelikoz cestnym prohlasenim zmenis ucel vyuziti, neposuzuje se pote jiz jako vozidlo ale jako to, co jsi uvedl - pak to jiz neni neco, co by podlehalo zakonu o odpadech...sice paradox ale zakon to tak chce tak proc ne 8). Nikde jiz neni uvedeno, ze musis s necim, co se podoba vozidlu nakladat dle zakona o odpadech...samozrejme naplne podlehaji stale - to je ale neco trochu jineho...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Teepee » stř kvě 19, 2010 10:47

:axe: No hlavně až zase ponesu baterku do kontejneru na nebezpečný odpad (2x ročně na náměstí, kontejnery odborné firmy s přebírajícími pracovníky) a tam jí obratem nějakej chytrolín vysomruje (valil jí do kofru Feliciie, kde už měl pár baterek a nějaké pneumatiky), buď na olovo, nebo jestli si myslel, že je ještě použitelná...
Ekológie...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod vintera » stř kvě 19, 2010 10:51

a právě těmi nebezpečnými náplněmi a kontaminací živ. prostředí při takzvané "neodborné" manipulaci se nejčastěji každý ohání. Povinnost dodržovat zákony je obecně pro všechny osoby stejná, včetně zákona o odpadech. I vymontovaná součástka z vozidla může být potenciálně nebezpečná pro živ. prostředí, nejen autovrak. Proto je v kovošrotech zákaz vykupovat znečištěné věci. Ty se musí likvidovat jinak, i když nejsou autovrakem. Ale myslím, že příliš zacházíme do detailů, každý úřad je stejně svého názoru.
dle zkušeností jsem si na každý takový odpad nechal vystavit potvrzení o převzetí oprávněnou osobou.

NOVINKY CZ - stařenka vyhodila obal od másla. Až to sem z Bruselu dojde, tak bude po těhle diskuzích.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod tavri » stř kvě 19, 2010 11:04

vintera píše:čistě teoreticky, by mělo být auto uložené tam, kde je v prohlášení uvedeno. Pokud by úřad měl pochybnosti, může to i fyzicky zkontrolovat. Ale ještě jsem o tom neslyšel.

Taky není problém "domeček pro děti" po nějaké době "prodat", nejlépe někomu třeba do Polska, sepsat "umowa kupna" popsat jako "domek dla dzieci" a adresáta si vybrat z nejakýho města někde ve vnitrozemí... a na úřadě budou čučet :-P
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Kalasnikov » sob kvě 22, 2010 18:08

Po vyřazení z evidence je už po tom odboru dopravy vítr, a i kdyby někdo přišel tak co? "Asi to prohnilo do hlíny, když už tu ta kůlna na nářadí nestojí ne?" Konečně jsme dostali příležitost nákládat s vlastním majetkem jak uznáme za vhodné a nějaké byrokratické netáhla, kterým by nikdo odpovědnou práci nesvěřil nám to budou ztěžovat? To ani omylem. Mám takhle vyřazené už dvě auta, obě jsem hezky rozřezal a odvezl do kovošrotu a nikdo mi v tom bránit nebude.
Uživatelský avatar
Kalasnikov
 
Příspěvky: 227
Registrován: pon lis 10, 2008 19:15
Bydliště: Morávka

Příspěvekod vintera » sob kvě 22, 2010 20:56

odboru dopravy určitě ne, ale odboru životního prostředí ano, ale tam jsou vždy slušní a rozumní lidé, tedy jiné jsem zatím nepoznal.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Re: Ekolo/gická likvi/dace

Příspěvekod Lada_BV » ned pro 15, 2013 13:25

Tak přátelé.... doba dozrála a potřebuji odhlásit Ladovku 21053 (zrušit papírově) na evidenci motorových vozidel. Sice má ještě rok STK, ale už je téměř nepojízdná. Kdo mi zařídí doklad o ekolikvidaci a za kolik ????

Celkem to spěchá.

Vyřezat štítek z karoserie a poslat není problém. Auto mám na zahradě a už nikam nepojede.

Za nabídky děkuji.

Lada_BV
majitel dvou Lad
1. 21053 původně systém AXTEC :Hangman: :violent1: nyní WEBER a 1700 ccm :hello1: a od 31.12.2009 ohořelá :angryfire: od 10/2010 zase opravená, ale zázrak už to není...
Dne 14.12.2013 umřela
2. 21073 1700i
a z jiného soudku
3. Daewoo Tico
4. Hyundai Accent 1,5 CRDi

5. Hyundai Tucson
6. Hyundai I10
Lada_BV
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon led 01, 2007 10:10
Bydliště: okres Břeclav, ČR

Re:

Příspěvekod Vašátor » pon led 13, 2014 19:49

Teepee píše::axe: No hlavně až zase ponesu baterku do kontejneru na nebezpečný odpad (2x ročně na náměstí, kontejnery odborné firmy s přebírajícími pracovníky) a tam jí obratem nějakej chytrolín vysomruje (valil jí do kofru Feliciie, kde už měl pár baterek a nějaké pneumatiky), buď na olovo, nebo jestli si myslel, že je ještě použitelná...
Ekológie...

Jelikož se autobaterie vykupují za nějakých 10-12kč/kg , vůbec se nedivím, že ji někdo z toho kontejneru přesunul do svého kufru. Popravdě, vidět v kontejneru takových 5-8 autobaterek, udělám to samé :mrgreen: Hoďte si baterku na váhu ...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9311
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků