Ekolo/gická likvi/dace

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Ekolo/gická likvi/dace

Příspěvekod 3enit » úte kvě 18, 2010 16:13

Zdravím,
tak jsem narazil na další problém... Sehnal sem Oldu v dobrém stavu, za pár pěnez by byl k mání, ale je zde ALE. Dotyčný má v depozitu papíry od dalšího Oldy, který už neexistuje. Má možnost zlikvidovat "oba", pokud dodá jednoho. Mě by ho prodal, pokud bych sehnal likvidaci na toho co už není, akorát si nikdo nechce vzít na triko likvidaci něčeho, co nevidí a co může někde jezdit (ale fakticky nemůže, protože už je pár let pryč). Kus karoserie s číslem ani štítek nemá.
Nevěděli byste o někom, v blízkosti Brna, kdo by to provedl? Vím že tohle je celkem citlivé téma... Odpovědi klidně do SZ.
Díky, David.
Uživatelský avatar
3enit
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Marťas » úte kvě 18, 2010 16:49

No to bych viděl, že byl asi odcizen... 8)
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Marťas
 
Příspěvky: 3465
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvekod 3enit » úte kvě 18, 2010 17:06

Nojo, ale když máš kolik let papíry v depozitu tak si asi jen tak nemůžeš vymyslet že ho čorli?
Uživatelský avatar
3enit
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod vintera » úte kvě 18, 2010 18:12

už jsem to tu psal, je možné auto vyřadit trvale z evidence pro jeho zánik. K tomu musí majitel učinit prohlášení, že automobil byl rozebrán a již fyzicky neexistuje. Na základě tohoto prohlášení jej spr. orgán trvale vyřadí bez nutnosti podvodné ekologické likvidace. Zvláště je-li v depozitu již dlouhou dobu. Ale na to další fyzicky existující auto bez vinu si dej pozor, s tím bych nejezdil, havárie a velký průser. Zbytečně.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod 3enit » úte kvě 18, 2010 18:21

Ovšem to další auto je kompletní i s papíry. Jen se to má tak, že když do nějakýho vrakáču nebo šroťáku doveze tohle, tak mu dá razítko na oba. Takže já zařídím, že se zbaví papírů toho co už neni, tak tenhle můžu koupit a vesele jezdit, legálně.
BTW, existuje pro to, co jsi Vintero napsal, nějaký zákon nebo něco, čím se můžeš prokázat na úřadě? Protože na každým úřadě do Tebe tlačí něco jinýho.
Uživatelský avatar
3enit
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod vintera » úte kvě 18, 2010 18:30

aha, špatně jsem pochopil situaci. Takže má dvoje papíry a jedno auto. Jestli to spěchá, kup si nejprve to existující, přihlaš ho, následně ihned to neexistující a nech vo v depozitu v polopřevodu a získáš čas na další řešení. Nebo sežeň doklad o likvidaci pro majitele, když jinak nedá.
Ano zákon existuje, už ho tady nedávno někdo uváděl, protože existuje velké množství fyzicky neexistujících aut, která by nešla legálně nikdy vyřadit z registru a zákon (ani úředník) nesmí nutit nikoho k nezákonným praktikám a podvodům se sháněním falešných podvodných dokladů o ekologické likvidaci fyzicky neexistujících vozidel. Ale co úřad, co úředník zcela jiný přístup. Ale každá rada je dobrá, je na tom kdo řeší, aby zhodnotil situaci a vybral si nejschůdněnjší cestu, a zbytečně neriskoval. Jak se říká "víc hlav víc ví".
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod Hurikán » úte kvě 18, 2010 18:45

Doklad o likvidaci NENÍ potřeba. Jestliže je již nějaký ten rok auto v depozitu, tak jej lze vyřadit z důvodu fyzické neexistence, jak už psal vintera:
vintera píše:je možné auto vyřadit trvale z evidence pro jeho zánik. K tomu musí majitel učinit prohlášení, že automobil byl rozebrán a již fyzicky neexistuje. Na základě tohoto prohlášení jej spr. orgán trvale vyřadí bez nutnosti podvodné ekologické likvidace. Zvláště je-li v depozitu již dlouhou dobu.
.

Další možností je vyřazení na základě čestného prohlášení o "Jiném využití vozidla". Do toho lze zahrnout prolézačku pro děti, sklad nářadí na zahradě, umístění jako exponát, atd. Na některých úřadech se sice brání, přestože na jiných se tohle dělá běžně, ale potom je nutné vše řešit s vedoucím odboru a ne s obyčejným převodovým kolečkem za šaltrem.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod vintera » úte kvě 18, 2010 18:50

Tak tak, naprostý souhlas
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod 3enit » úte kvě 18, 2010 20:41

Zní to velice slibně, záleží na tom jestli na to majitel přistoupí.
Kdyby mi někdo byl ochoten dát razítko o ekologické likvidaci něčeho, co vlastně neexistuje, tak to tu neřeším. Ale nikdo to na triko nechce. Pravda je, že jsem se ptal zatím jen na jednom vrakovišti.
Uživatelský avatar
3enit
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » úte kvě 18, 2010 20:43

Pokud nebudš mít někde známého, tak se s tímhle nápadem raději rozluč. Málokdo ti dá bianco šek. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod 3enit » úte kvě 18, 2010 20:53

No právě.
Ale tedy na čestné prohlášení MUSÍ úřad auto odstranit z registru? Prodávající totiž říkal cosi o demenci zdejších úřadů. Třeba to zkoušel (to nevím) a nechtěli na to přistoupit. :?: :evil:

EDIT: Takže to zkoušel a prý na to nechtějí přistoupit :roll: :(
Uživatelský avatar
3enit
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hurikán » úte kvě 18, 2010 20:58

Ano, musí. :P

Teprve teď jsem si všimnul, že seš taky z Brna. Potom je to bez problému. Tady na DI měli jeden čas pro tyto případy hotový i formulář. Takže tam běž znovu. Určitě se to podaří. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod 3enit » úte kvě 18, 2010 21:11

Nejsem z Brna, patřím pod Brno Venkov a prodejce taky. No ale to je jedno, jestli bys svolil, poslal bych ti na mail, nebo ICQ to co mi psal.
Už je to asi pátej Oltcit kterej by mi utekl (rovnou do šrotu :( :(), z toho by mě omejvali... :(
Uživatelský avatar
3enit
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob pro 26, 2009 23:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod plavec » úte kvě 18, 2010 22:27

Hurikán píše:vyřazení na základě čestného prohlášení o "Jiném využití vozidla".
Náhodou to prohlášení o Jiném využití vozidla někdo nemáte oskenovaný? By se mě to hodilo.Popřípadě ouřady kde je maj ? Vysočina, JIžní čechy, popř. Praha.. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod vintera » úte kvě 18, 2010 23:08

neumím to sem jinak dát. dej do vyhledávače seznamu "čestné prohlášení". objeví se nabídka a najeď si na vyřazení vozidla, tam je takový náhled dokumentu a nějaké odpovědi.
Jednoduše na úřadě se podá žádost o trvalé vyřazení vozidla z důvodů jiného využití nežli je provoz na pozemních komunikacích, tím je zahájeno správní řízení a pokud budou chtít prohlášení a mají tiskopis, není co řešit. Nemají-li tiskopis, předložil bych ten vzorový z internetu. Nenechat se odbýt. Ale to musí podepsat vlastník vozidla.
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Další

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků