Citroen

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Veverka » úte led 26, 2010 16:52

U mého "okolí" se francouzi za poslední rok narojili jako houby po dešti,skoro každý má nějakého :) .Ve předu mají i ty nejmenší velmi pohodlné sezení,které jinde skoro nevidět.
Prosím nekamenovat :oops: -(ale jedná se už o starší auta) u P106 zlomená zadní náprava,to samé u P206 :roll: .Cena ND je relativně vysoko v porovnání s odpovídající konkurencí(škoda,ford),ale to je dost nefér porovnávat páč dnes můžeme zvážit vrakovište atd.
Veverka
 

Příspěvekod Acibuk » úte led 26, 2010 20:21

Ono jde asi o to, kde to kupuješ, na 405 jsem měl většinu dílů levnější, než na žígo. Obecně mě ze všech aut po 1203 přišla poměrově na opravách včetně servisů nejvíc 2103 a 2101. Vede japonec:)
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky

Příspěvekod Veverka » úte led 26, 2010 22:22

Jo a ne kazdy predstavitel citroenu je jako ti panaci z videa,podle me solidne pusobil pracovnik z Kotojed u KM,jediny zapor bylo to napraskani karb.
Edit:ted jsem si vzpomel,nechtel by nekdo dily na S1203?Vsechny zadarmo.
Veverka
 

Příspěvekod Saša » úte led 26, 2010 22:33

Veverka píše:Edit:ted jsem si vzpomel,nechtel by nekdo dily na S1203?Vsechny zadarmo.

Obrať se na Drobek81 .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Drobek81 » úte led 26, 2010 22:41

Veverka píše:Edit:ted jsem si vzpomel,nechtel by nekdo dily na S1203?Vsechny zadarmo.

posli SZ co mas...maximalne uvezu to, co se vejde na vozik ale neni problem domluvit i 12ti tunu s rukou :wink:

Dekuji za upozorneni Saso, diky te editaci bych si mevsiml - prispevek sem cetl jeste pred editaci. Zjevne nevyhoda editovani :roll:
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod MartasBrno » stř led 27, 2010 02:48

Citroen - kamarád má v rodině Xsaru, podrobnosti neznám - nezajímal jsem se. Vím jen že vypadá pěkně, když se vezu tak pocit super, požigulovi celkem změna :lol: Ale na pedály hluboko nadává každej kdo přesedne ze žigula do čehokoliv... Z poruch mně známých se jedná o náhodnou funkci či nefunkci libovolných součástí přístrojového štítu, kolaps redukovaných stupňů ventilátoru topení (vím, teplotní pojistka - jen ji v tom najít) a prý asi nejnákladnější byla oprava zadní nápravy. Prý výměna ložisek, já jsem si myslel že i x dalších věcí v uložení. Vyšla na 18 000,- A to ještě bylo u nějakého dobrého známého či co. V podstatě tato závada byla odezvou na několikeré přeložení auta přes míru a asi i razantnější styl jízdy. Projev? Projev byl pískající pravá zadní guma - teda pískající při propružení o kastli. Zvyklý na zadní nápravu žigula která jde vklidu obejmout jsem nemohl uvěřit tomu, že tam nemůžu strčit ani prst...

no ale to auto mi přijde sympatický, nemůžu si pomoct, něco na nich bude...
Ovládání - netradiční, nezvyklé, originální... A řekl bych že poté co si člověk zvykne i skvělé a podařené. Akorát se to asi nesmí moc sypat.
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod Wenca084 » stř led 27, 2010 08:42

Já už mám druhou xantii ( první 1,9TD ) a tet 1,8 16V r.v 2000 v kombiku, kterou používám jako rodiné auto a přes zimu ( místo žigulíčka), ale nikdy , opravdu nikdy jsem tyto zvuky vycházející z převodovky na ni neslyšel .
To byl zvuk spíš podobnej 5 kvaltový převodovce na žigula, která má 200papírů :shock:
Vaz 21061 r.v. 1986 Lada 1500S , Mechanik Lada 1600 MTX , Simson SR70
Uživatelský avatar
Wenca084
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob zář 22, 2007 17:04
Bydliště: Mělník

Příspěvekod JmJ » stř led 27, 2010 08:50

Veverka píše:Jo a ne kazdy predstavitel citroenu je jako ti panaci z videa,podle me solidne pusobil pracovnik z Kotojed u KM,jediny zapor bylo to napraskani karb.
Edit:ted jsem si vzpomel,nechtel by nekdo dily na S1203?Vsechny zadarmo.


ano, servis v kotojedech, to jsou ti, co meni zarovku hodinu za 300 korun a rikaji, ze to nestartuje bo za to muze wifi :-) no treba se to uz zmenilo, ale ja jim stejne neverim ;-)

kamaradka tam byla taky s C3, ze ma praskly nejaky snad plastovy uchyt chladice po nejakem tukanci. oni videli jako jedine mozne reseni menit uchyty, menit chladic a cert vi co. jiny clovek slepil/svaril uchyty, spravil chladic a bylo hotovo, auto jezdi dal ku spokojenosti. ale je to znackovy servis, takze oni snad jinak nemuzou, cert vi. mi se to ale takhle nelibi.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod JmJ » stř led 27, 2010 08:52

U francouzu je zadni naparava vidim v kurzu. Ja kdysi posilhaval po 405 a co sem se docetl a doptal, tak mi kazdy rikal, ze mam pocitat s tim, ze zgeneralkuju zadni napravu...
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6484
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvekod Drobek81 » stř led 27, 2010 09:47

Kazde auto ma sva pro a proti, nektera auta toho maji vice, nektera mene...hlavne, ze to jezdi a pokud to zustane nekde viset nebo to nedrzi volnobeh (u Citronu 1,4 1,6 a jakehosi dieselu dost casta zavada) tak se to proste opravi a zivot jde dal...hlavne, kdyz tomu neupadava trebas naprava. Na charakteristicky zvuk se da zvyknout nebo se to da opravit - dle libosti. Pokud si nekdo koupi takove auto, ktere ma charakteristicky zvuk z vyroby, pak se bud s tim smiri nebo si to necha opravit trebas v Kotojedech no :)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Veverka » stř led 27, 2010 16:49

Hmm,když si to sečtu,tak v Kotojedech bych si auto opravit nenechal-WiFi,dále performance votuning-karburátor 1500ccm do motora 1300ccm :? .
Drobek:už je tma,zítra večer ti napíšu evidenci,ovšem moc si neslibuj,jde jen o hovadiny typu tlačítko apod.
Proto je to zdarma,vyhodit to nechci.Třeba ti to poslouží.
Veverka
 

Předchozí

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků