Fritovací olej BROLIO

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Fritovací olej BROLIO

Příspěvekod Marek » čtv črc 16, 2009 12:51

Ve čtvrtek večer jsme dojeli k mým rodičům na Sokolovsko na prodloužený víkend. Celou cestu mi pořád moje ženská říkala, že cítí petrolej. Pořád jsem jí srdnatě odporoval - kde by se přece v autě vzal smrad z petroleje, že......?
V pátek podvečer jsme se vychystali na výlet ke kamarádovi. Sedneme do auta, otočím klíčkem a ................ NIC. Motor nenaskočil (ačkoli běžně chytá na první převalení). Když nenaskočil ani na potřetí, pojal jsem podezření, že něco není v pořádku.
Po otevření kapoty jsem hned věděl, která bije. Prosakovala mi hadička zpětného vedení nafty na vstřikovači druhého válce. Nepatrná stopa na hadičce mi napověděla okamžitou diagnózu a samozřejmě mi bylo jasné, proč moje ženská den předtím cítila zápach petroleje. Leč problém nebyl v té hadičce - to byla pouze příčina problému - důsledkem a tedy mým současným problémem byl zcela zavzdušněný systém nafty. Nafta díky netěsnosti oné volně nasunuté velmi úzké nenápadné hadičky spadla z celého systému zpátky do nádrže (a to i z filtru a obou hadic). Z toho plynula jasná věc - dřív než pomocí startéru čerpadlo natáhne naftu o objemu cca jednoho litru tak, aby na ni motor naskočil, třikrát vybiju baterku. Takže tudy cesta nevedla.

Napadla mě spásná myšlenka. Odběhl jsem k rodičům domů, vzal šroubovák, malý kuchyňský trychtýřek a litrovou láhev fritovacího oleje BROLIO. Přišel k autu, od naftového filtru odpojil hadici směřující k naftovému čerpadlu, narazil do ní trychtýřek, nalil plně fritovacího oleje a pobídl ženu, aby nastartovala.

Naskočil na podruhé. Neustále jsem lil olej (skoro jsem nestíhal) a jakmile mi odpojeným nátrubkem z filtru olej vystříkl, motor jsme zastavili, já hadici připojil zpátky a jeli jsme.

Po cestě jsem ještě v metráži koupil půl metru hadičky na zpětné přepadové vedení, posléze ji na všech vstřikovačích vyměnil a jedeme dál.

Zbylý olej z láhve jsem dolil do nádrže - co s ním taky, že?

Měli byste vidět děcka, jak čuměly, když viděly, jak motor bez potíží nastartuju na slunečnicový olej . Asi nic takového v životě neviděly. Připadal jsem si jako HERO :wink:.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Marek
 
Příspěvky: 5267
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvekod Dusan » čtv črc 16, 2009 13:56

jj to boli casy kedolej z obchodu bol lacnejsi ako nafta :D
Dusan
 
Příspěvky: 3869
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvekod rezna » čtv črc 16, 2009 15:33

Dusan píše:jj to boli casy kedolej z obchodu bol lacnejsi ako nafta :D


otec dela v servisu mercedesu naproti ternu v olomouci - jak to vypadalo divne kdyz meli litr oleje za 15,- a do mercedesu si chlapi vozili voziky plny oleje :-D
rezna
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Acibuk » pát črc 17, 2009 13:52

jj, nase oblibena cerpacka pro piano:)
zde
Kua vsecko hraje pro ty podnikatelse zazobane prasata ....

Tak a už zbývá jen ten Jelen a můžeme vytáhnout oponu.
Dostal ste Bludišťáka!
Klikněte zde pro zobrazení.
Uživatelský avatar
Acibuk
 
Příspěvky: 1006
Registrován: ned lis 06, 2005 22:01
Bydliště: u maminky


Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků