Teepeeho Peugeot 406

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Teepee » úte čer 15, 2010 10:30

No čoveče nemá, ještě jí do Kuchaře na demontáž nepřevezli a pořád tam chudinka v koutku leží, bez kol, se staženými okýnky a s promáčklými dveřmi. Ale nic, je to kus železa, auto z ní přestalo být tu neděli, kdy jsi u nás byl pro věci. A je to takhle správné.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Hurikán » úte čer 15, 2010 10:46

Tak tak. Hlavní je ten sladký pocit vítězství nad systémem, kdy z toho, cos jim přivezl, už nic nevyrýžujou. ;) 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Teepee » čtv črc 01, 2010 13:39

A léta běží...
Přílohy
img_20100626_074428.jpg
Na Brutusu v Roztokách, samozřejmě ten náš je ten hezčí :o)
img_20100629_203918.jpg
Užívám si výhod kombíka:
Naposledy upravil Teepee dne čtv črc 01, 2010 13:43, celkově upraveno 1
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Jelen » čtv črc 01, 2010 13:41

Ty kokso a to je to krásný auto, který jsme s koprem obdivovali, on do toho nasází lešení :shock: :twisted: ale jo, auto má sloužit ;)
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Teepee » čtv črc 01, 2010 13:45

Jelen píše:Ty kokso a to je to krásný auto, který jsme s koprem obdivovali, on do toho nasází lešení :shock: :twisted: ale jo, auto má sloužit ;)

Musím přiznat, že mi docela šrotovalo, jestli té váhy nebylo příliš, ale měl by uvézt 650kg a navíc jsem s tím jel asi 300 metrů rychlostí chůze a přes nerovnosti rychlostí hlemýždě. (pohotovostní hmotnost 1310kg, celková max. povolená 1960kg)
Jinak loni na podzim jsem s tím vezl stavební suť, plachta, plech na podlahu, trochu rozumu a nemůže se tomu nic stát.
A až to budu zase za pár let vyhazovat jako Sierru...

Toto se mi líbí: http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... 06/8074705
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod zelvotron » čtv črc 01, 2010 14:38

Teepee píše:Toto se mi líbí: http://sauto.cz/detail-in...eot/406/8074705


Ovšem údržba toho motoru není zrovna levná záležitost...

img_20100629_203918.jpg
Užívám si výhod kombíka:

Mimochodem, někde je tu fotka Tavriho sedanu s obdobným nákladem :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod vintera » čtv črc 01, 2010 23:46

dokud nedrhnou kola v blatníku tak to jede :lol:
vintera
 
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvekod Trevor » sob črc 03, 2010 09:10

zelvotron píše:
Teepee píše:Toto se mi líbí: http://sauto.cz/detail-in...eot/406/8074705


Ovšem údržba toho motoru není zrovna levná záležitost...


Pocul som na tento motor vyhrady ale neviem preco by mala byt jeho udrzba draha ked je to obycajny benzin bez vseliakych vymozenosti.

Na druhu stranu Francuzom sa parodie na auta vzdy darili takze .... :D
530i
Chatka 12 4ever :mrgreen:
Expedicia Eesti 2010
Trevor
 
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 04, 2005 19:09
Bydliště: Šurany -SK

ručení

Příspěvekod petrtr » ned srp 08, 2010 18:25

ahoj, taky vlastním 406 dvoulitr, právě mi skončilo povinné ručení a vybírám nové, nemáte někdo zkušenosti s touhle kalkulačkou pro povinné ručení ? chtěl bych najít opravdu to nejlevnější, děkuji předem :-)
petrtr
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 08, 2010 18:20
Bydliště: Praha

Příspěvekod Teepee » pon srp 09, 2010 09:33

Já ručení vybírám tady: www.srovnavac.cz.
Následně pak uzavírám buď přímo na pobočce osobně, s tím že mám představu o ceně z internetu a tvářím se, že když je to u nich dražší, tak si to uzavřu z domova přes internet a zajímavé, vždy se nějaká ta sleva najde. Za našeho 1761ccm 81kW platím 3 150Kč.

ad. Trevor: Jinak údržba šestiválce je nákladná. Rozvody stojí cca 15-20tKč, výfukový systém se prý sestává z 12 dílů a přední tlumiče pérování jsou jiné, výhradně na tento model, za těžký prachy. :shock:
Na našeho je výfuk ze 4 dílů, právě minulý víkend jsem shledal, že střední a poslední díl to mají za sebou, tak jsem s trochou pročítání Peugeot fora sehnal výfuk za cca 3000Kč (nový Walker a Tesh). Originál by byl asi za 9 000Kč. Uvidíme jak tam pásne, snad tu montáž přežiju.
Jinak rozvody na 1,8 16V mě vyšly na 1000Kč, opět zdroj Peugeot forum, někomu to doma zbylo po prodeji auta u kterého na výměnu nedošlo. Jinak je to asi 5 000kč i s prací - nabízí nějaký servisman z fora, v originále jsem se nesháněl. Výměna mě teprve čeká, asi to svěřím místnímu garážníkovi, přeci jen zkušenosti s tím nemám, šponovat to nějak od oka a pak se s tím bát jezdit nehodlám.

Nicméně. Na Peugeota jsem po roce vlastnictví začal trochu nakupovat. Kromě výfuku, to původně začalo novými pneumatiky Continental WinterContact TS810 195/65R15 91T, za 5 500Kč. (byly tam předtím, jezdilo to super, ale desén místy chyběl, tak jsou tam zase). Sundal jsem kola (po roce a poprvé) vyměnil brzdovku, skouknul brzdy, oba zadní válečky jsou pod prachovkami vlhké. Originál 1300č/ks, sehnal jsem ATE za 550Kč/ks. (v Autobenexu je mají za 750Kč, opět zdroj Peugeot Forum a jeden z kolegů).
Sítko nalévacího hrdla nádobky brzdové kapaliny je odtržené. Musel jsem celé sítko vyndat kvůli odsátí kapaliny a tak jsem to zjistil. Velkým překvapením bylo, jak se dá tahle věc koupit. Zeptal jsem se v Peugeotu a čekal, že to bude přinejlepším součást celé nadobky, nebo že se budou tvářit proč tam takovou zbytečnost chci. Ale nic takového, 60kč.
Velkou výhodou a zaklínadlem těchto aut je VINko, jakmile se kupují díly, prodejce se rád podívá na VINko a ví, jaké přesně provedení auta mám a co mi má dát. Třeba výfuky jsou prý použity na "mém" modelu dva průměry, tak VINko a hned se ví, který tam je.

Shrnu-li to, v tuto chvíli mi přijde, že by zadní válečky téct nemusely, když u Sierry taky netekly, ale na druhou stranu, výfuk má střední a zadní díl spojen konickou přírubou, takže se dá krásně naosit kam je třeba a ne jako u sierry kde nejdřív spoj plochou přírubou a následně spoj zasunutím trubek nepustí výfuk ani o milimetr jinam.

Při lezení pod vozem koroze zatím neobjevena, to se o Sieřře říct nedalo.

Takže zatím spíše cítím FORD - Fix Or Repair Daily.

Uvidíme.
Naposledy upravil Teepee dne úte srp 10, 2010 08:54, celkově upraveno 1
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod zelvotron » pon srp 09, 2010 09:41

Teepee píše:šponovat to nějak od oka a pak se s tím bát jezdit nehodlám


To je fakt, lepší když to od oka našponuje ten servisák, co oči nevidí... :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Teepee » pon srp 09, 2010 11:21

zelvotron píše:To je fakt, lepší když to od oka našponuje ten servisák, co oči nevidí... :)

Kterýmu je asi 55 a autá dělá co pamatuju a obecně jsem na něj neslyšel jedinou stížnost. Samozřejmě, že to asi bude napínat od oka i on, ale pořád to bude jistější, než když to budu napínat já, kterej rozvody v životě nedělal. Navíc, až si blbě utěsním vodní pumpu, kdo to bude předělávat?
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2004091501

Radši mi někdo řekněte, jestli rozvodovej řemen, kterej byl sekládanej v balíčku kvůli poslání poštou nemůže bejt namoženej - když je na něm tak významě uvedeno Do not Fold, Do not Crimp. Přeci jen, motor je potkávací...

Asi bych neměl problém to udělat, ale budu mít problém, že pořád bude hlodat, jestli je to udělaný dobře a nepotká se to až s tím trochu zaroštuju.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod zelvotron » pon srp 09, 2010 12:54

Vždyť jo, jenom jsem konstatoval fakt, je jasný, že bude mít víc zkušeností, ale zase si člověk nesmí dělat iluze, že tam bude běhat se siloměrem a měřit průhyb řemenu na milimetr. Nebylo to myšleno ironicky. I když chtělo by to vyzjistit, jestli má zkušenost i konkrétně s těmahle motorama, ono může mít x let praxi, ale když by to viděl prvně a byla tam nějaká záludnost...

Mimochodem rozvody jsou u toho řešený naprosto stejně jako u motoru 2112 až na rozměry.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod Teepee » úte srp 10, 2010 09:22

zelvotron píše:I když chtělo by to vyzjistit, jestli má zkušenost i konkrétně s těmahle motorama, ono může mít x let praxi, ale když by to viděl prvně a byla tam nějaká záludnost...
Myslím, že tenhle člověk to má srovnaný a kdyby se na to necejtil, tak by to snad řekl. Pořád to bude v lepších rukách, než když se já na tom budu učit, jako samouk. Ona se sice dá používat hlava, ale zkušenost to nenahradí. Navíc nepovažuji za lepší hrabat se v autě s nejistým výsledkem, raději se budu věnovat dětem. :P
Stejně na mě zbydou ty zadní brzdové válečky, přední tlumiče, převodový olej a časem zase výfuk.
Teepee píše:Radši mi někdo řekněte, jestli rozvodovej řemen, kterej byl sekládanej v balíčku kvůli poslání poštou nemůže bejt namoženej - když je na něm tak významě uvedeno Do not Fold, Do not Crimp.
Co ten řemen, snese toho dost, nebo to mám řešit - koupit jiný.
Přílohy
Obraz013.jpg
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Laďuša » úte srp 10, 2010 11:50

Jestli byl seskládanej opravdu jenom kvůli poslání poštou, tak bych to asi osobně měl v paži. Je třeba si uvědomit, co ten řemen během jeho práce dělá a jak dostává a pak je ňáká epizoda s balíčkem naprosto nevýznamná. Aspoň toliko muj názor a vůbec bych takovýdle detaily neřešil.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků