jednou stopou

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: jednou stopou

Příspěvekod Crocodile » úte čer 09, 2015 18:36

Fotky budou v dalších dnech, taky jsem musel měnit jednou svíčku. Jinak, kromě problémů s únikem paliva přes karburátor a ucpaný palivový filtr neměl žádný stroj závady. Jednou mi vypadl kabel z cívky a jindy zase problémy se svícením. Jinak ale pohoda. Jo jen je těch 1000km náročných na sezení. A ruce po neustálém držení plynu mají taky nějaké ty stopy po dlouhé cestě. Dnes už dobrý. Další poznatek je tankování na Agipu. Jak na Slovensku tak v Rakousku jsme brali tu jejich lepší 95 a motorky pak přímo letěly. S běžnými benzíny to je línější.
Další kapitolou jsou lidé...na mnoha místech kde jsme zastavili se s námi dal někdo do řeči. Přímo v Považské Bystrici jsme se s jedním mladým klukem na Pionýru 20 dali do řeči, jezdí se svou mladou běžně na stroji s původním lakem po městě. Jako jeden z posledních, na to že se tam ty motorky vyráběly tak jich tam moc není.
Taky nás cestou zdravily až stovky motorkářů, bylo pěkně tak jsme jich potkaly hodně, včetně motorkářů na Pionýrech, Pařezech a dalších strojích. Ale zdravili nás i lidé z projíždějících aut, dokonce na pozdrav troubil na Slovensku i řidič malého Ikarusu :D
Zážitků bylo fakt hodně. V Rakousku jsme také potkali na benzínce motorkáře z čech.
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Crocodile
 
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň

Re: jednou stopou

Příspěvekod Vašátor » úte čer 09, 2015 20:40

Mít Pionýra a čas, hned bych se přidal. Jsou to zážitky k nezaplacení. My se v roce 2006 dostali až k budově, kde Pionýry vyráběli. Krásný zážitek (i z ukecávání vrátného :mrgreen: ).
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: jednou stopou

Příspěvekod uha2324 » stř čer 10, 2015 14:33

Vyderzaj Pioner!
-mne osobne na Pionyru vadily vibrace, nejvyraznejsi ve stupackach (eventualne revma plechu), ale i riditka o sobe davaly znat, takze clovek ve zpetnem zrcatku uplne optimalne nevidel. na rozlamani tela staci prvnich 100km.
-dalsi problem je provoz kolem, vpodstate vsichni jedou mnohem rychleji, no a kdyz Vas necekane predjede nakladak, nejenze to dost vyrazne odchyli motorku z puvodniho smeru jizdy, ale clovek se i velmi lekne.
-pri jizde po zablacene polni ceste se pekne zapechuje blato do predniho neodpruzeneho blatniku, po vyjezdu na asfaltovou cestu staci jedna vetsi nerovnost, dojde k propruzeni a naslednemu zablokovani predniho kola o zacpany blatnik – princip spalickove brzdy. timto zpusobem se da paradne katapultovat pres riditka a necekane letet klidne i pres 10 metru daleko, neni to vubec nic prijemneho – dnes bych tuhle situaci uz asi nerozchodil.
-kdyz se nekdo rozhodne ze Vam zabrani v odjezdu, jednoduse chytne Pionyra za zadni drzak, ani rvouci motor si s tim neporadi – velmi ponizujici!
-moderni tristupnova prevodovka ma samozrejme velke rozestupy, takze skoro v kazdem kopci motor bud pretacite, nebo to proste nejede. Muze se klidne stat ze dlouha dvojka uz nebere, takze se jede cely kopec na jednicku ktera je zase prilis kratka, nejednou me tak v kopci predjela baba na Babete. samozrejme situace se pri jizde z kopce zmeni a clovek nakonec babe ukaze zada, ale i tak to dost nalomi ego patnactileteho cloveka. Jsou ale i sofistikovane metody jak tuhle mezeru mezi rychlostnimi stupni prekonat – metoda jizdy cik-cak popripade poskakovani na motorce umozni motoru pri odlehceni nabrat otacky a dostat se do rezimu kde jiz nejaky vykon je.
-jizda proti vetru ma podobna uskali jako jizda do kopce. zde je vyzkouseno jezdeni ve vlacku, pri jizde se clovek na Pionyru nalepi tesne za autobus popripade nakladak, otackomilovny moturek se timto stylem necha vyskadlit i k rychlostem 90km/h.
-muj Pionyr jezdil nejlepe po desti za studeneho pocasi. v parnych dnech motor ztracel vykon. prece jenom uchladit tohle stado koni neni jen tak.
-atd,atd
Pionyr je opravdu jen pro vyrovnaneho romantickeho cloveka ktery si umi vychutnavat okoli a obdivuje technicke vynalezy 60tych let minuleho stoleti, prumerny neurotik by na tento stroj sedat nemel.
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
uha2324
 
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: jednou stopou

Příspěvekod Vašátor » stř čer 10, 2015 17:50

A přesně proto má Pionýr takové kouzlo. Jen bych nesouhlasil s tím kopcem. Dobře zajetý Pionýr dá v kopci Simsona jako hadru a to i v případě, že jsou na Pionýru revma plechy :wink: Ale je pravdou, že je to tak jeden z deseti.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: jednou stopou

Příspěvekod Laďuša » stř čer 10, 2015 19:52

Náklaďák mě nemůže nečekaně předject, od toho mam zrcátko :) Ale třeba co se týče jízdy za autobusem, to uznávam (byť samozřejmě pouze na silnici III. třídy), to jsem za nim jel, dojeli mě ňáký motorkáří na podstatně větších mašinach, nu ale vměstnavší se mezi mě a autobus, nedokázali ho v zatáčkach bezpečně předject. Tudíž jsem se jich statečně držel, načež mi pak přátelsky kynuli, když se konečně po dlouhých kilometrech před autobus dostali. :lol:
Ale i tak oživuju pionýra zhruba jednou za 4 roky, hádejte proč :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: jednou stopou

Příspěvekod Jelen » stř čer 10, 2015 21:00

Proč? Nějakej masochizmus? :mrgreen:
Mám tu v garáži 05ku, když už na to platim povinný, tak to asi poplácám a vyrazim na nějakej megavýlet.
Mám zběsilej nápad dojet na tom do USA, pak Route 66 a domu v kontejneru. :-D Přidá se někdo?
Uživatelský avatar
Jelen
 
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: jednou stopou

Příspěvekod Voda » stř čer 10, 2015 21:01

vašek:jakkoliv jsem fichtla vždy a dodneska chtěl,ta výkonnostní mezera mezi kvaltama je naprosto kulervoucí.vlastně všecky fichtle co jsem jel,měli s třetím kvaltem solidní problém,i na zdejší hanácké rovině a to mám 70kg.normální simson to pozávodí i kdyby do ssání padala hovna :D
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: jednou stopou

Příspěvekod Voda » stř čer 10, 2015 21:15

jako je možný že néjaký fichtl ma o něco větší maximálku,ale ten zátah je bída.provoz je dneska taky voser.
Viděl jsem 05 na kterou nikdo 40let skoro nesáhl.na trojku to celkem i zrychlovalo,jedinej problém byl že to je furt jezdilo za 7 :)
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: jednou stopou

Příspěvekod Laďuša » stř čer 10, 2015 21:26

Na fichtla musí bejt člověk hubenej. Ale fakt hubenej, ne že bude mít metrák a vedle svýho sto dvacet kilo vážicího kámoše si bude stěžovat. To rozhraní bude spíš kolem 70 kilo. Pak budou kámoší závidět, že to jede/nežere*

* - nehodící se škrtněte
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: jednou stopou

Příspěvekod dvk » čtv čer 11, 2015 06:02

Mám ho :!: Minulý týden sem ho dokonce i dvakrát vytáhl, než sem v práci zjistil, že mám propadlou technickou. :mrgreen: Mám 555 po dědovi, původní stav, nyní má najeto 4300km.

S těma rychlostma to není tak hrozné, normálně s tím jezdím do Přerova 2x12km denně s převýšením skoro 100m a dá se to. Mohamed nemůže čekat, že přijde hora k němu, tadyk je to naopak, a plyn vpodstatě nahrazuje tlačítko ON/OFF ... stroj sám si řekne, na jakou rychlost se cítí :idea: :D A úplně nejlepší je to ve městě, tam kde se člověk s autem trápí a nervuje, na pincku letí ! Pořád na plný plyn ! 8)

Po vychytání závad po dlouhých (deseti)letích stání, kdy sem ze začátku z pěti jízd třikrát opravoval a z toho dvakrát neopravil a šel pěšky, už teď jezdí bez problémů. Co mi hodně pomohlo a doporučuju to, bylo teď po zimě vyprání vzduchového filtru v benzínu a důkladné vyčistění kartáčkem a vyfoukání kompresorem.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
dvk
 
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Re: jednou stopou

Příspěvekod Vašátor » čtv čer 11, 2015 09:01

Sedlal jsem docela dost Pionýrů a je pravda, že většina z nich byla udýchaných a nejeli. Nicméně i tak naložení Pionýři, jako na spodní fotce, dokázali mazat na trojku jako víno. Málo který kopec jsme dávali jedničku, slabší kopce za tři, střední za dva a mega kopce za jedna. A když jsme se vraceli poslední den v lijáku domů, vodou chlazený Pionýr letěl 70-80km/h skoro celou cestu z Hodonína na Brno :mrgreen: . Největší prča však byla s Pionýrem nenaloženým. V kopci Simson a pojď ... půl kopce honění, pak jsme Simsona dali a ten nás předjížděl až hóódně daleko na rovince, protože měl čtyřku.
Ale jinak souhlasím, rozložení rychlostí na Pionýru je děs.
Přílohy
pionyrem11.jpg
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: jednou stopou

Příspěvekod Crocodile » čtv čer 11, 2015 18:14

My jsme si cestou na Slovensko užili opravdu hodně kopců, ať už severní Moravu, Beskydy, nebo kopce u Bukové, vezli jsme sebou dost věcí ale fichtly nějaký větší úbytek výkonu neměly. A když jsme pak natankovali na Agipu, jely opravdu pěkně, hlavně za příznivého větru a počasí....Když byl protivítr, bylo to horší, ale na jedničku jsme do kopců podřazovali opravdu jen výjimečně. A ve městech motorky běžnému provozu celkem stíhají, jsou obratnější, zrychlení na křižovatkách taky není úplně špatný. 3 hodiny bloudění po Vídni bez mapy sice byly znát na spojkách - neustálý řazení, ale jinak jsme provoz nebrzdili (skoro) :D
Níže pár fotek z Kopřivnice a kempu v Rožnově p.R. (stan a garáž v jednom) :P
Přílohy
P6050299.JPG
P6050306.JPG
P6050309.JPG
P6060313.JPG
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Crocodile
 
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň

Re: jednou stopou

Příspěvekod Míra151 » čtv čer 11, 2015 20:25

pán z obce jedovnice měl na pionýru i 4řku, samodomo ale plně funkční ,,

jinak v obci vedle je toto,,,, http://www.mtrychtarov.cz/
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Míra151
 
Příspěvky: 928
Registrován: pát črc 22, 2005 13:41
Bydliště: Skoro JEDOVNICE

Re: jednou stopou

Příspěvekod Voda » čtv čer 11, 2015 21:44

ja to vytunil na 60ccm dvoukanál (4kw) a karburátor anal 19,v kopci je to už jiná liga :) nicméně mám sériovej fuk a je klidně možný že by mě na rovince dobře udržovanej fichtl porazil na maximálku,bo je menší a já to zajížděl jako s hnojem,ale ja už tu lenost napravuju 8)
Voda
 
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: jednou stopou

Příspěvekod Mičun » sob bře 11, 2017 21:50

Pro nás, co se nám zdá Vesta drahá. Zetky už jsou k mání. Doporučuji konfigurátor.
http://cezeta.cz
ex. Vaz 2108 Lada Samara r.v.92 dovoz SRN
ex. Vaz 2170 Lada Priora r.v.09
ex. Vaz 2107 Lada 1500 r.v. 92 семёрочка
Sehnat zachovalou slečnu je brnkačka, proti sehnání zachovalého Žigulíka... :-) :-) ;-)
Dějiny dělají lidové masy, avšak nedělají je takové, jaké by chtěly...
Uživatelský avatar
Mičun
 
Příspěvky: 1297
Registrován: pát črc 15, 2011 11:03
Bydliště: Jižní Čechy

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků