Crash test Sierra - určete viníka.

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Pavel V. » sob úno 28, 2009 15:08

Teepe.... No jenom mrkni na kaluž pod auty sklon silnice je směerm k čumáku Sierry??
Pokud by Sierra chytla Seat byly by auta poškozena zcela OPAČNĚ!! a na tom trvám pokud ty o auto drkneš máš možnost korekce a protijedoucí většinou ne Siera je rozbitá tak že myslím že dostala ránu na komoru a po nárazu Volva jí odšoupl zadek a vysypal okno. Tudíž Volvo dle tekutiny na silnici posunulo zaklíněná auta směrem dolů. Kapalina sice vzlíná trochu ale takhle moc rozhodně NE!
Myslím že řidič Siery nelže.
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Pavel V.
 
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar

Příspěvekod Teepee » sob úno 28, 2009 21:13

Pavel V. píše:Teepe.... No jenom mrkni na kaluž pod auty sklon silnice je směerm k čumáku Sierry??
Pokud by Sierra chytla Seat byly by auta poškozena zcela OPAČNĚ!! a na tom trvám pokud ty o auto drkneš máš možnost korekce a protijedoucí většinou ne Siera je rozbitá tak že myslím že dostala ránu na komoru a po nárazu Volva jí odšoupl zadek a vysypal okno. Tudíž Volvo dle tekutiny na silnici posunulo zaklíněná auta směrem dolů. Kapalina sice vzlíná trochu ale takhle moc rozhodně NE!
Myslím že řidič Siery nelže.


Sklon silnice, zcela přesně, je tak jak stojí Sierra na fotografiích, tak kdybys vylil něco u jejího levého předního kola, nateče to pod pravé.
Koukám znovu na fotky, ten Vapex je tam vlastně nasypanej přesně takhle a v místě, kde je tak možná výstupní hřídel převodovky. Kolem Sierry ještě dvě hodiny po nehodě nehorázně smrděl benzín, proto musím ověřit, jestli onen Vapex není zásyp na vyteklé palivo z prasklé trubky pod autem (jestli vyteklo a pokud ano kudy). Ale ručička palivoměru se zastavila (jak je u Sierry obvyklé po vypnutí motoru) na 45 litrech, to by asi bylo Vapexu mnohem více (v autě je smetenej jeden pytel). Už mně to vlastně napadlo dřív, ale usoudil jsem že to teklo asi něco ze Seatu, ale ten jednak nebyl tak rozfláklej a druhak je ta kaluž opravdu nad ním.

Naťukl jsi mně moc hezky, díky díky díky.
Jen nastřelím jak to teda asi mohl být.
Střetová kola obou aut při nárazu byla celou dobu zaklesnutá do sebe, poškození Seatu od kola ke dveřím způsobily podélný nosník Sierry který je roztržený v místě napojení z podélného na přední příčník. Když se obě auta zcela zastavila stála zřejmě střetová kola těsně za sebou. Sierra má rozervanej chladič, kapalina teče ven. Do toho přilétlo Volvo, nabralo Sierru na dveře, asi ne zcela z pravého úhlu a ta přes kolo odtlačila Seat, proto Seat není od Volva poškozen, sklo se ze dveří sype a Seat jede ke svodidlům. Na svodidla samotná ho údajně došoupali hasiči, aby dostali ven řidiče Seatu.
Sakra, jak se dávají ty Helped, tohle se mi zatím jeví jako nejpravděpodobnější průběh.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Kewin » čtv bře 12, 2009 21:23

Jsem sice laik ale myslim si že řidič seatu se lekl a strhnul to na sieru přesvědčuje mně ten vytočenej čuma do středu silnicy neznam :|
Kewin
 
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 25, 2006 20:52

Prosím o informace o procesu vyšetřování DN.

Příspěvekod Teepee » stř kvě 20, 2009 07:01

Prosím někoho, aby mi vysvětlil nejpravděpodobnější průběh vyšetřování a řešení dopravní nehody, když se zůčastnění neshodnou na míře zavinění a šetří to Policie ČR (PČR).

Řidič Sierry měl od PČR v počátku informaci, že oni na to mají 30 dní, pak to předávají na příslušný správní úřad, který na to má 60 dnů.
Nehoda se stala 2.2.2009, PČR provedla výslechy na konci února.
18. května (což je více než oněch 60 dní) proběhlo šetření na správním úřadě, kde v podstatě byli účastníci nehody znovu vyslechnuti.

1. Má řidič Sierry právo nahlížet do spisu, číst výpovědi řidiče Seatu a Volva? (bylo mu odepřeno)
2. Mají vyšetřovací orgáni právo předjímat před závěrem vyšetřování, kdo lže a kdo je viník?

Ono to totiž vypadá, že řidič Seatu má nějakou tlačenku, ohání se narozdíl od řidiče Sierry náhradou ušlého zisku, měl na správním úřadě dokonce řidiči Sierry vyčítat, že mu po nehodě neposkytl pomoc, zatímco řidič Sierry podepsal u nehody reverz a jako jediný odmítl převoz do nemocnice a pomáhal hasičům s úklidem, navzdory tomu, že jeho vůz byl poškozen i druhým nárazem od Volva a i když se mu večer rozleželo rameno, kotník, krk k doktorovi nešel.

Takže jak by to správně mělo probíhat?
A jak s pojišťovnou? Řidič Seatu údajně nelenil a nahlásil na pojišťovnu, že je poškozený, zatímco řidič Sierry nahlásil, že se stal účastníkem dopravní nehody a míra zavinění je v šetření PČR
LADAlover tu házel paragrafy o slušném chování, tady máme skutečný průser a zřejmě lhaní, vytáčky, tlačenky.
Znáte někdo nějakého experta na analýzu dopravních nehod a také právníka znalého problematiky procesu vyšetřování?

Předem děkuji za všechny odpovědi.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Drobek81 » stř kvě 20, 2009 07:40

Teepee píše:1. Má řidič Sierry právo nahlížet do spisu, číst výpovědi řidiče Seatu a Volva? (bylo mu odepřeno)
2. Mají vyšetřovací orgáni právo předjímat před závěrem vyšetřování, kdo lže a kdo je viník?


Má k tomu jako účastník právo, pokud mu bylo odepřeno, je potřeba to mít písemně - dá se tím zpochybnit vyšetřování a vrátit jej na začátek. Dotyčný to měl už od začátku řešit přes právníka, ale myslím, že stále není nic ztraceno.Proti rozhodnutí je možné podat odvolání z důvodů xxx (podjatost na základě důkazů bla bla bla). Nedávno sem psal odvolání proti rozhodnutí stavebnímu úřadu ale to sem měl důkazy...
Nejlepší by bylo vzít právníka a hlavně opatřit důkazy...pak se dá ona "tlačenka" obvinit a vyšetřování stornovat a vrátit na začátek...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Drobek81
 
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov

Příspěvekod Teepee » stř kvě 20, 2009 07:59

Drobku díky moc, tušil jsem že není v pořádku aby ho nenechali přečíst výpověď řidiče Seatu.
Taková praktická. Do toho spisu, lze jít nahlédnout kdykoli v úředních hodinách? Nevíš jak to chodí?
A co s tou pojišťovnou? Na které rozhodnutí bude čekat?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Wolf » pon kvě 25, 2009 09:22

Pojišťovna si provádí vlastní šetření a má právo nahlížet do spisu u orgánu provádějícího šetření.

(z.č. 168/1999 Sb. zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, § 9 Pojistné plnění

(5) Není-li ohroženo řízení o trestném činu podle zvláštního právního předpisu16) nebo projednávání přestupku, sděluje orgán činný v trestním řízení nebo orgán projednávající přestupek pojistiteli nebo Kanceláři údaje o dopravní nehodě v rozsahu podle zvláštního právního předpisu,16a) popřípadě mu umožní nahlížet do spisu a pořizovat z něho výpisy ve věci týkající se škodné události.)

Vyšetřovací orgán nemůže přijímat jakákoliv stanoviska před ukončením vyšetřování, neboť platí zásada presumpce neviny - Listina základních práv a svobod, kde se praví, že byť by se jednalo i o obviněného, což v tomto případě není, měl by být obviněný považován za nevinného do doby, než je vina nevyvratitelně prokázána.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Teepee » stř zář 16, 2009 12:15

Tak zitra (snad) jde vrak do šrotu. Nehoda je stále ve vzduchoprázdnu - nedořešená. Příčiny takového stavu mi nejsou známy, řidič Sierry o tom se mnou moc nekomunikuje.
Kdyby snad někdo chtěl něco stran náhradních dílů ještě to z toho můžu zkusit dnes navečer vymontovat, ale je třeba domyslet předání a nutnost ekologické likvidace (takže motor tam asi zůstane). Nemám chuť volat na pražskou dopravku a vyptávat se za někoho jestli na čestné prohlášení provedou vyřazení.
Protože velmi pravděpodobně tam časem moje Sierra skončí taky, tak co se budu honit po jetých dílech. Je to sice nepochopitelné, auto je to plně provozuschopné, ale dvacetileté a začínají se objevovat prorezavělé díry...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Předchozí

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků