Stěrače

Moderátor: Moderátoři

Stěrače

Příspěvekod plavec » ned říj 26, 2008 07:42

Skáčou mi stěrače, respektive ten u řidiče a když jedou oba spolu, tak logicky se to skákání přenáší i na ten spolujezdcův.Lišty mám nový a ramena taky nový.Skáče to tak skorem do poloviny skla.Neskáče akorát když je průtrž a po okně to leje jako z konve :lol: . Takže se táži, má někdo stejnou potíž? Co by pomohlo?Myslím si že se s tím moc vymýšlet asi nedá a rovnou vyměnit celý ten mechanismus, co říkáte?Nebo jste to někdo pořešil jinak?

[ Komentář přidal: zelvotron: st duben 20, 2011 21:10 ]
edit názvu

[ Komentář přidal: zelvotron: pá duben 22, 2011 07:30 ]
edit názvu, po čase to změním zpět na "Stěrače" ;)

[ Komentář přidal: zelvotron: čt duben 28, 2011 07:30 ]
a ten čas právě přišel
Naposledy upravil plavec dne čtv dub 28, 2011 06:29, celkově upraveno 3
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

stěrače

Příspěvekod FOMA » ned říj 26, 2008 08:55

No mě skákali taky jak jsem auto koupil ale již byli starý,tak jsem koupil nový a už to nedělá.Jinak co by pomohlo,tak pořádně odmastit sklo a použít přípravek Flash off a mělo by to být o.k
(Flash off se nanáší na sklo a není třeba v dešti použít stěrače,voda náporem vzduchu okamžitě sklo opouští,dokonce nedochází ani k nežádoucímu oslnění protijedoucími vozidly-alespon ne v takové míře) 8)
Jen učinnost se rapidně snižuje při použití ostřikovačů(okeny a ost.směsí do ostřikovačů),ale i tak to cca 1měsíc vydrží.
Poskakování stěračů po skle prý zapříčinuje i používání,,levných,,náplní do ostřikovačů :(

Přípravek Flash off můžu doporučit na základě vlastních zkušeností(a ty jsou jen pozitivní) :wink:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod plavec » ned říj 26, 2008 09:59

nojo jenže sklo jsem odmašťoval už dvakrát a je to pořád stejný.Máš zkušenosti s tím přípravkem i v zimě?Neříká se tomu náhodou tekutý stěrače?
já si spíš myslím že závada je mechanická, než mastné sklo.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Cory » ned říj 26, 2008 10:08

mne skacu pri volnobehu, ked trosku pridam plyn tak idu normalne-mozno by si mohol hladat chybu v elektrike.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvekod plavec » ned říj 26, 2008 10:12

Stěrače mi skáčou jak při volnoběhu, tak za jízdy ve všech režimech,tam bych asi chybu nehledal v elektrice.Možná kdyby byla někde volnější svorkovnice, dejme tomu, ale to by se spíš zastavili v nějaký pozici a dál by nejely.
Když stěrače odklopím aby nejely po skle, tak se kroutí pořád normálně.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod FOMA » ned říj 26, 2008 11:43

jo v zimně je to taky v pohodě,kdzž škrábeš námrazu -jde to mnohem líp :wink:
asi ano někde se to nazývá tekutý stěrače
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod plavec » ned říj 26, 2008 12:23

FOMA píše:kdzž škrábeš námrazu -jde to mnohem líp
To neřeším, přes noc mám auto v garáži a když ne, tak dávám na sklo molitanovou desku a ráno příjdu a mávnutím kouzelného proutku jsou všechna okna ostatních aut na parkovišti zamrzlá a moje ne. :P
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Green » ned říj 26, 2008 18:13

Taky mi stěrače skákaly,špatně stírali a vrzaly.Bylo mi tvrzeno,že to je normální,že to stěrače na desítkové řadě běžně dělají.Dva roky jsem to přežíval,ale nedávno jsem koupil grafitový a od té doby paráda.Stěrače fungují perfektně,nevržou a za deště jsem v pohodě a vidím výborně .Takže grafitový stěrače doporučuji.
Green
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Příspěvekod plavec » ned říj 26, 2008 18:55

Green píše:Taky mi stěrače skákaly,špatně stírali a vrzaly.Bylo mi tvrzeno,že to je normální,že to stěrače na desítkové řadě běžně dělají.Dva roky jsem to přežíval,ale nedávno jsem koupil grafitový a od té doby paráda.Stěrače fungují perfektně,nevržou a za deště jsem v pohodě a vidím výborně .Takže grafitový stěrače doporučuji.


Grafitový ? Nejsou to ty jak mají na Koněvce asi za 8stovek? A ta gumičkamá jako jiný vlastnosti než ta klasická?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Nemo » ned říj 26, 2008 19:06

Stěrače s grafitovými gumkami se dají koupit doslova od pár desetikorun, na první pohled k poznání podle světle šedo/lesklé - grafitové barvy gumiček.
Grafit na nich působí jako nemastné mazadlo, takže gumičky po skle neskáčou.
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod plavec » ned říj 26, 2008 19:31

jo já už asi vím, takový šedý a trochu mažou, když se na ně sahne prsty.Takovou gumičku mám v zadním stěrači a docela tam drží.Nevíte někdo jestli seženu čistě jen gumičku nebo musím celý ramínko?
Oni ty za 8stovek z Koněvky totiž byly Valeo a byla to sada dvou ramínek.Ale za ty prachy k posrání.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Green » ned říj 26, 2008 21:26

Ty grafitový gumičky se prodávají po kusech,asi za 40kč jedna.Prodávají je v každých autodílech,pak už stačí jen předělat a stírat.Jo a jsou stříbrnošedý,takže přeji dobrý nákup.
Green
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Příspěvekod Maysner » ned říj 26, 2008 21:59

u jedny felicie mi taky poskakuji sterace. jakoby se jeden dycky nejak zadrhl. zajimavy ze jakmile je vic vody nebo to ostriknu jdou ok. cely raminka jsou tam asi rok a pul nejaky drazsi od Bosche. na zigula jsem si nasadil na stary raminka novy silikonovy gumicky a jedna basen. nadherne stira pekne do sucha. ty gumicky stojej na aukru kolem stovky. nemuzu si je vynachvalit. i otec mi je zavidi :lol:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Maysner
 
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

grafitové stěrače

Příspěvekod FOMA » pon říj 27, 2008 06:18

koupil sem grafitáky za 89kč v supermarketu(výroba Polsko)zátím to funguje o.k,ale mám je tam cca 14 dní.Náhradní gumičky na ně stojí 50 czk...takže se vyplatí asi koupit new stěrače.
No na závěry je brzy ,uvidíme kolik to vydrží :roll:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod plavec » pon říj 27, 2008 18:36

Maysner píše:zajimavy ze jakmile je vic vody nebo to ostriknu jdou ok.


To naprosto sedí.Někdy bych musel i za slabšího deště ostřikovat aby neskákaly.Tak v týdnu až půjdu kolem autodílů tak nakoupím, a já co jsem tam dneska chtěl.Gumičky.

NOo tak nový stěrače asi pro mě nemaj smysl, mám tam tyhle nový ani ne měsíc.A právěže na zimu to chci vyřešit, abych pěkně viděl ven.
Tak nejdřív zkusím ty grafiťáky a když to bude bez výsledků, tak ten přípravek co doporučoval FOMA, když ani to nepomůže, tak se budu muset podívat na ten mechanismus.Na ten mechanismus stěračů vím jak se leze.
Děkuji zatím za rady. :wink:

TO MAYSNER: Jo a zkušenosti s dlouhodobým používáním stěračů jsou teda u Tebe dobrý?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků