Palubovka- jak na demontáž a montáž?

Moderátor: Moderátoři

Palubovka- jak na demontáž a montáž?

Příspěvekod plavec » pon bře 24, 2008 10:13

Už jste někdy někdo rozkopával palubovku?Potřeboval bych se dostat někam pod ní, protože tam jsou vyzkratovaný dráty kolem nějakýho jakoby můstku( tvrdil elektrikář).Směrem od rádia se tam nedá dostat je tam 1cm škvírka, tak bych mu to rád připravil.Ale nevím vůbec kde začít, všude to drží , ale šroubky nikde nejsou vidět a třeba když vyndám boční výduchy topení tak tam je po jednom šroubku, tož by to chtělo malý kříž. šroubovák a to je tak vše co o tom vím.Vyndat přístrojovku umím- to problém nebude.Jen mi jde o to, jak všechny ty krámy - teda hlavně palubovku vyndat, aby byl přistup k těm kabelům?

To jsem zvědav jestli už se s tímhle někdo zabýval. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » pon bře 24, 2008 10:44

Kuchal jsem jen tachometr, protože byl nakřivo. Jinak jsem vždycky strkal hlavu až k pedálům, různě se tam kroutil a baterkou si svítil. Drží to všude jak helvítská vírka. Naposledy jsem pro prostrčení kabelu použil vrtačku.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Green » pon bře 24, 2008 18:15

Ahoj,zkus www.apcentras.sk,tam najdeš katalog ND na 111ku a je tam komplet palubka a interiér,tak snad Ti to pomůže.Jsem taky zvědav jak to půjde,protože teprve teď budu montovat rádio a nemám s tím žádnou zkušenost.Jo pokuď někdo si sám montoval rádio do 111ky,budu vděčný za pár rad jak nato.
Green
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Příspěvekod tavri » pon bře 24, 2008 19:59

Green: já tam měl hotovou tu eurozásuvku (neznám označení, taková čtvercová), takže stačilo přikoupit protikus, podle návodu a barevných vodičů to správně nacvakat a prdnout to tam. Plus na zesilovač od antény jsem si vzal hned vedle z nevyužitého konektoru pro palubní počítač.
Anténu jsem dával novou a kabel jsem protahoval výše zmíněným způsobem, kudy to šlo.
Mám pocit, že příprava pro autorádio byla do 211x dávána automaticky? Jinak nechápu, proč ji tam předchozí majitel měl, když potom rádio tam zjevně nikdy nebylo.
Každopádně mi to ulehčilo montáž i kačky, jsou tam 4 x repro.
Na polským serveru www.ladaklub.pl je ten katalog v pdf a lépe se načítá
ukázka: http://ladaklub.pl/wp-content/uploads/2 ... t10_06.PDF
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » pon bře 24, 2008 20:17

tavri píše:já tam měl hotovou tu eurozásuvku (neznám označení, taková čtvercová),
Asi myslíš ISO konektory. No já tam měl takovou placatou zástrčku, kde bylo v jedný řadě několik vodičů, je to podobný zásuvce pro palub.Pc , tak jsem to uštípal a logicky jsem to přiletoval na ISO konektory podle barev vodičů čevený na červený modrý na modrý a světe div se, rádio hraje, sice to není žádný extra příjem, ale to vyřeším potom s elektrikářem.Vzhledem k tomu, jakej tam mám chuml kabelů a jak je to různě přepojovaný na jiný kabely, tak mi doporučil ať tam rádio už nedávám, že mi to celý překope aby to bylo udělaný odborně. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod plavec » pon bře 24, 2008 20:27

tavri, Tyhle obrázky mi ukazovali v Budějovických autodílech Thorn, respektive u jednoho servisáka , co to od nich měl pujčený a nedokázal v tom nic najít.Tvrdili: lada je blbej ruskej krám a nevíme co objednat atd.A hlavně nikdo neví proč je tam u jednoho dílu 3x jiný objednací číslo... no hrůza.Zlatá Sadská.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Green » pon bře 24, 2008 21:11

Já to koupil bez autorádia,ten pán co to měl přede mnou ho tam vůbec neměl.Díval jsem se a vzadu nevedou ani dráty,jen tam jsou ty krytky.Tak proto jsem zvědavej jak jde demontovat a dostat se ke středovému panelu.Doufám že Plavcovi to půjde dobře a napíše jak to šlo.
Green
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Re: Palubovka- jak na demontáž a montáž?

Příspěvekod JakubN » pon bře 24, 2008 21:45

plavec píše:Už jste někdy někdo rozkopával palubovku?Potřeboval bych se dostat někam pod ní, protože tam jsou vyzkratovaný dráty kolem nějakýho jakoby můstku( tvrdil elektrikář).Směrem od rádia se tam nedá dostat je tam 1cm škvírka, tak bych mu to rád připravil.Ale nevím vůbec kde začít, všude to drží , ale šroubky nikde nejsou vidět a třeba když vyndám boční výduchy topení tak tam je po jednom šroubku, tož by to chtělo malý kříž. šroubovák a to je tak vše co o tom vím.Vyndat přístrojovku umím- to problém nebude.Jen mi jde o to, jak všechny ty krámy - teda hlavně palubovku vyndat, aby byl přistup k těm kabelům?

To jsem zvědav jestli už se s tímhle někdo zabýval. :roll:


Ahoj, tak já jsem se tím tedy nezabýval, ale mohu Ti oskenovat návod z chytrých knih (foto komix k 211x), ale bylo by to tak do konce týdne. Nestíhám, nestačím...

J.
Uživatelský avatar
JakubN
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava

Re: Palubovka- jak na demontáž a montáž?

Příspěvekod plavec » úte bře 25, 2008 15:42

JakubN píše:
plavec píše:Už jste někdy někdo rozkopával palubovku?Potřeboval bych se dostat někam pod ní, protože tam jsou vyzkratovaný dráty kolem nějakýho jakoby můstku( tvrdil elektrikář).Směrem od rádia se tam nedá dostat je tam 1cm škvírka, tak bych mu to rád připravil.Ale nevím vůbec kde začít, všude to drží , ale šroubky nikde nejsou vidět a třeba když vyndám boční výduchy topení tak tam je po jednom šroubku, tož by to chtělo malý kříž. šroubovák a to je tak vše co o tom vím.Vyndat přístrojovku umím- to problém nebude.Jen mi jde o to, jak všechny ty krámy - teda hlavně palubovku vyndat, aby byl přistup k těm kabelům?

To jsem zvědav jestli už se s tímhle někdo zabýval. :roll:


Ahoj, tak já jsem se tím tedy nezabýval, ale mohu Ti oskenovat návod z chytrých knih (foto komix k 211x), ale bylo by to tak do konce týdne. Nestíhám, nestačím...

J.


Bezva tak sem s tím komixem. NEbo jestli by sis našel o víkendu chvíli, tak bych zajel ten tvuj komix okouknout. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Re: Palubovka- jak na demontáž a montáž?

Příspěvekod JakubN » úte dub 01, 2008 20:10

plavec píše:Bezva tak sem s tím komixem. NEbo jestli by sis našel o víkendu chvíli, tak bych zajel ten tvuj komix okouknout. :wink:


Ahoj, tak snad jsem oskenoval to, co potřebuješ, je to ke stažení na adrese http://lada.i-novotny.net/palubka.zip Je toho cca 15 MB, omlouvám se za ty megasoubory, ale raději jsem to nezmenšoval. Je to ze dvou různých knih. Chybí tam jedna stránka, tu jsem oskenoval špatně, takže dodám co nejdříve. J.

Chybějící stránka je ke stažení na http://lada.i-novotny.net/261.jpg
Uživatelský avatar
JakubN
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod plavec » úte dub 08, 2008 20:27

Green píše:Já to koupil bez autorádia,ten pán co to měl přede mnou ho tam vůbec neměl.Díval jsem se a vzadu nevedou ani dráty,jen tam jsou ty krytky.Tak proto jsem zvědavej jak jde demontovat a dostat se ke středovému panelu.Doufám že Plavcovi to půjde dobře a napíše jak to šlo.
o víkendu se na to chystám v týdnu jsem se jen pokoušel- tak jsem vyházel ovládání topení, kukačky,hodiny a vypínače výstražných světel, přepínač lpg.Dole jsem povolil ty křížový šroubky, sundal boční plasty(pod nima je chuml neorganizovaný kabeláže 3 relátka a ŘJ) Ale celej ten středovej panel jsem ještě ven nedostal.Myslím si že to v Tvým případě ani nebude potřeba a že dráty jdou natahat spodem.Nemáš tam náhodou takovou podlouhlou placatou bílou zásuvku s piny v jedný řadě? To jsem tam měl já a bylo to k autorádiu, tak jsem to ucvakal a podle barev vodičů připojil na ISO konektory a hraje to. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod utia » čtv dub 10, 2008 21:08

Ja jsem pred pul rokem menil palubni desku u samary, mozna bych mohl s necim poradit ale vubec nevim nakolk je to podobne s novejsi radou... :ANAL:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod zelvotron » čtv dub 10, 2008 21:14

Já si tak matně vzpomínám, že sme chtěli porovnat samaru a 111 :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod utia » čtv dub 10, 2008 21:17

zelvotron píše:Já si tak matně vzpomínám, že sme chtěli porovnat samaru a 111 :mrgreen:



To jeste muzeme provest, pokud mas porad jeste tu 111 :roll:
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod zelvotron » čtv dub 10, 2008 21:22

a proč bych jí neměl mít :-) ale nic rozebírat nebudem, leda Plavcovu, tam už je to stejně jedno :lol: ( :oops: )
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků