počítač kilometrů

Moderátor: Moderátoři

Re: počítač kilometrů

Příspěvekod Petr HC » ned dub 26, 2009 09:04

Green píše:dík měřák bych měl,ale nejsem si jist tím čídlem,je to to jediný na který koukám kolmo zvrchu blíž směrem k řidiči?,ještě se podívám líp ale asi až o prodlouženým víkendu,protože si musím půjčit ten lepší měřák,jakou frekvenci ,kolik Hz by to mělo dávat?

Čidlo je nad vývodem hnacího hřídele pravého předního kola z diferenciálu. Frekvence je přímo úměrná rychlosti vozu - 6 impulzů / metr ujeté dráhy vozu. Čidlo musí zůstat napájeno + 5Vstab (rudo/černý vodič) ,kostra (hnědý) a výstup signálu je šedý vodič.
Měřidlo musí být schopno indikovat frekvenci při napětí cca 3 - 4.5 V šš.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod Saša » pon dub 27, 2009 09:20

Proč tak složitě (měřák ?) K ověření funkce stačí LED s odporem . Bliká li při pohybu s autem je snímač OK .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod Petr HC » pon dub 27, 2009 12:38

Saša píše: Proč tak složitě (měřák ?)

Pokud neznám podrobné zapojení snimače - hlavně je- li na výstupu tranzistor pnp nebo npn a spíná-li proti zemi nebo proti + a má-li zatěžovací odpor ve snimači nebo v ŘJ, neriskl bych si připojit nízkoimpedanční zátěž, což kombinace R/LED rozhodně je.
Pravda- asi se tím nic nezničí, dokonce to může fungovat, ale poněvadž jde o digitální signál, není pak zaručena správná úroveň log 0 i log 1 a výsledkem bude,že LED sice bude blikat, ale další obvody informaci zpracují nesprávně.
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

počítač kilometrů

Příspěvekod Green » pát kvě 01, 2009 21:08

jak jsem psal že mi nefunguje rychloměr a obě počítadla rychlosti tak jsem dnes rozdělal palubku,vyndal přístrojovku,přihnul plíšky k palubce a dal vše do kopy a nic,jen otáčkoměr funguje,což by mně zajímalo nevíte jestli otáčkoměr bere signál z čidla rychlosti na převodovce?,těď už mi zbývá zkusit to čidlo rychlosti na převodovce,jo malý dotaz nevíte někdo spínač na vyhřívání zadního skla má držet sepnutý nebo jen se zmáčkne a tím sepne,jak jsem to dával dohromady tak jsem přehodil spínače mlhovek s vyhříváním zadního skla a teď nevím jestli ten spínač vyhřívání funguje správně
Green
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Příspěvekod zelvotron » pát kvě 01, 2009 21:59

Otáčkoměr údaje z čidla rychlosti určitě nebere a spínač vyhřívání drží trochu zamáčknutej, když je sepnutej, naproti tomu spínač zadních mlhovek je jen mačkátko, kterým se přepíná relé a polohu má jen jednu.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » sob kvě 02, 2009 17:52

zelvotron píše:mačkátko

Takové jako na česnek :mrgreen:
Jako mě to přijde nelogický, ale je to tak jak píše Zelvotron. :wink:
A pozor: Je i možný, že jsi přehodil kontrolky ohřevu zadního skla a mlhovky mezi sebou.Mě se to myslím už povedlo.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků