Odpudzovač dažďa

Moderátor: Moderátoři

Odpudzovač dažďa

Příspěvekod andreykooo » pát lis 28, 2008 14:17

Netyka sa to len Samariek, ani neviem ci som v spravnej kategorii, kazdopadne myslite ze ma vyznam tym natierat skla? Ide o taketo nieco:

Odpudzovač dažďa - (gelové stierače). Vyplní mikroskopické póry v skle superhladkou neviditeľnou vrstvou, ktorá z povrchu odpudí dážď, dážď so snehom a sneh. Zmení ho na „perly“, ktoré tlak vzduchu jednoducho odfúkne. Zlepšuje výhľad a prispieva k bezpečnosti jazdy!

Gel proti zahmlievaniu - účinne zabraňuje zahmlievaniu čelných, bočných a zadných vnútorných skiel automobilu pri vysokej vlhkosti vzduchu alebo studenom počasí. Zabráni kondenzácii pary, čím vylepší výhľad a bezpečnosť jazdy.

Okrem toho ze mam blbe stierace ktore sa chystam vymenit, a pokazene ostrekovace, ktore by som chcel opravit tak som rozmyslal nad hentymi gelmi. Mate niekto skusenosti? Ja som pocul ze vraj pri dakom "normal" dazdi a jazde 80km/hod stierace netreba zapinat, ale kaslat uz nato, zapnut ich nie je problem. Najma ten gel proti zahmlievaniu je haluz.
Prosim, kto vyskusal, podajte info. Spokojnost? Onicom? Diiiky.
Přílohy
odpud.jpg
andreykooo
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 04, 2008 16:08
Bydliště: Ba

Příspěvekod Laďuša » pát lis 28, 2008 15:39

Já jsem sice nic z toho nezkoušel, ale Stáňa tušim něco povídal, že má tu věc na déšť, nevim teď co, opravdu si to nepamatuju, ale je fakt, že když jsme jeli do Jedovnice, tak se mě smál, že já stíram ímrvére a on ne. Což je teda pravda, když jsem ho sledoval, tak opravdu stírnul jednou za uherskej rok, někdy ani to ne :P .
Takže asi to funguje, no otázka je, k čemu jsou potom stěrače? Když si to někdo koupí, proč ne...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Příspěvekod Saša » pát lis 28, 2008 16:25

Mám skušenost jen z "Flash-Off" (odpuzovač deště) . Až překvapivá účinnost . Mohu jen doporučit !
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod plavec » pát lis 28, 2008 19:17

No mě by spíš zajímalo jestli má někdo zkušenost s tím gelem proti zamlžení skla. Zkusil jsem něco podobnýho ale od Carline (www.carline.cz) je to jakási kapalina v nádobce s rozprašovačem, něco jako okena.Údajně je to k čistění a vnitřní strany skel a v návodu se píše, že by se to mělo nechat rozpatlaný na okně aby se nevysrážela vlhkost a skla se nerosily. účinek žádná sláva, už bych si to nekoupil.Anebo bych zkusil jinýho výrobce. :wink: Jinak na to umýt s tím přípravkem okno a utřít jej do sucha stačí.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Nulašestka » pát lis 28, 2008 19:57

Moje zkušenost je negativní a už to nehodlám použít. Zkoušel jsem nějakej rain-off. Problém byl v tom, že to nikdy neudělalo tak dobrej výhled abych nemusel stírat (např. vodní tříšt z protijedoucího nebo vepředu jedoucího vozidla), přitom to ale při každém setření stěračů udělalo nepříjemnou "mlhu", která zůstala na skle několik sekund. Při normálním stírání tak člověk nic neviděl. Rovněž na bočních oknech pak zůstávala hodně jemná vodní tříšť, přes kterou nebylo ani vidět do zrcátka.
Zkoušel jsem to ještě na Ladě.
Výhoda byla, že z toho šla lepší dolů námraza.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Hurikán » pát lis 28, 2008 20:08

Já mám dobré zkušenosti s tím, když po umytí a navoskování auta přeleštím skla suchou hadrou, kterou jsem leštil vosk na kastli (neplést s hadrou na roztírání vosku!). Vytváří to taky krásné kapičky, stěrače nemusím používat tak často a jezdí i lehčeji. Žádné problémy s viditelností nemám a to ani v noci při protijedoucích autech. Proto nákup něčeho podobného pro mně nemá smysl.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nemo » pát lis 28, 2008 20:25

Hurikán píše: Já mám dobré zkušenosti s tím, když po umytí a navoskování auta přeleštím skla suchou hadrou, kterou jsem leštil vosk na kastli


Tak přesně tohle dělám i já, a je to skutečně bezvadné.
Jinak v létě používám kapalinu do ostřikovačů, která odpuzovač vody obsahuje, (žlutá) a je to též velmi příjemné, stěrače chodí snáz, a voda se nerozmatlává, ale mizí hned.
Naposledy upravil Nemo dne sob lis 29, 2008 23:56, celkově upraveno 1
[size=85]Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Nemo
 
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvekod plavec » sob lis 29, 2008 16:44

Hurikán píše:Já mám dobré zkušenosti s tím, když po umytí a navoskování auta přeleštím skla suchou hadrou, kterou jsem leštil vosk na kastli (neplést s hadrou na roztírání vosku!)


Hadr nejlépe stará flanelová košile?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Hurikán » sob lis 29, 2008 19:03

plavec píše:
Hurikán píše:Já mám dobré zkušenosti s tím, když po umytí a navoskování auta přeleštím skla suchou hadrou, kterou jsem leštil vosk na kastli (neplést s hadrou na roztírání vosku!)


Hadr nejlépe stará flanelová košile?
:supz: 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod plavec » sob lis 29, 2008 19:33

Hurikán píše:
plavec píše:
Hurikán píše:Já mám dobré zkušenosti s tím, když po umytí a navoskování auta přeleštím skla suchou hadrou, kterou jsem leštil vosk na kastli (neplést s hadrou na roztírání vosku!)


Hadr nejlépe stará flanelová košile?
:supz: 8)


No ale když voskují auto v myčce tak to budu muset poprosit obsluhu o zapůjčení toho kartáče i s válcem, abych si ještě přejel ručně čelní sklo. :lol:
Ne, teď vážně: když to voskujou v myčce, tak je mi ten hadr asi naprd, že?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Hurikán » sob lis 29, 2008 19:39

:lol: Neřekl bych, že je na nic. Vosk z myček je sice fajn, ale hadrou od vosku pak vrstvu ještě zvýšíš, příp. obnovíš. Ono to stejně nevydrží na věky, ale tak zhruba 1 až 2 měsíce to poznat je.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Hurikán
 
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno

Příspěvekod plavec » sob lis 29, 2008 19:49

Hurikán píše:Ono to stejně nevydrží na věky,
No to jsem si taky všiml, že to vydrží tak měsíc,ale nikdy mě nenapadlo to po myčce ještě přelešťovat ručně. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod FOMA » ned lis 30, 2008 19:28

Mám zkušenost asi jako Saša pouze s Flash off a taky můžu jen doporučit. :wink:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod andreykooo » ned lis 30, 2008 20:51

Lidi, jak vyzera to Flash off? Kde se to prodava? je to tohle?
http://www.oleje-eshop.cz/Autokosmetika ... 00ml-.html
andreykooo
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 04, 2008 16:08
Bydliště: Ba

Příspěvekod Saša » ned lis 30, 2008 22:53

Toto balení neznám . Typnul bych to na řádně ředěnou dnešní "srágoru" a i cena je podezřelá . Mám "Flash off" v zásobě z dob kdy ho poprvé uvedly na trh . po (100ml) Když se dodrží přesně návod k použití tak je účinost min. půl roku a nemá na to vliv umývání .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků