Pneumatiky

Moderátor: Moderátoři

Pneumatiky

Příspěvekod utia » stř úno 08, 2006 17:47

Ahoj,
tak za chvili tu mame jaro a ja si budu muset poridit nove letni pneumatiky, pochybuju ze by mi stare vydrzely celou sezonu... Protoze je budu menit poprve, nemam s tim zadne zkusenosti a je to pro me dost penez, tak se chci zeptat na vas nazor, od jakeho vyrobce je koupit?? Zatim jsem nasel na netu Barum, Matador a jeste nejake, vsechny kolem 1000 za kus.. ? Zatim se spis priklanim k Barumkam, tak nejak vic verim ceskemu vyrobci... Tak piste, jsem zvedavy na vase nazory... :D
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nulašestka » stř úno 08, 2006 17:51

Koncem léta přišlo na nové pneumatiky,Dunlop SP 30 175/70 "13".No,předtím jsem měl nějaké Maloye,jízdní vlastnosti se zlepšily asi o 250%,lepší gumy jsem nezažil,jede se na tom jak na vzduchovém polštáři.Ale asi se nevejdeš do ceny 1000 Kč/kus... :lol:
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod utia » stř úno 08, 2006 17:59

A kolik te staly? Nerikam ze to musi byt za litr, kllidne i o nejako stovku vic kdyz to bude stat za to, ale ne zas moc...
Jeste jsem premyslel o protektorech kamarad rikal ze vi kde prodaval myslim Michelinky taky kolem 1000, ale asi dam prednost novym..
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nulašestka » stř úno 08, 2006 18:21

utia píše:A kolik te staly? Nerikam ze to musi byt za litr, kllidne i o nejako stovku vic kdyz to bude stat za to, ale ne zas moc...
Jeste jsem premyslel o protektorech kamarad rikal ze vi kde prodaval myslim Michelinky taky kolem 1000, ale asi dam prednost novym..


Každá sranda něco stojí,řekněme že to bylo "trochu"víc.Nechci najít auto na špalkách a nechci abyste si mysleli že nemám rozum.Tuším že tyhle gumy ve 165/70 "13" jsou k mání za cca 1200,-Kč/kus.Jinak Micheliny=záruka kvality a naprosté spokojenosti.Můj názor je ten,poté co jsem se kvůli mizerným gumám málem zabil,že na obutí by se šetřit nemělo.Samozřejmě v rámci možností...
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod utia » čtv úno 09, 2006 10:14

Jeste jedna vec-mam v technickym predepsanou velikost pneu 165*70 R13, premysel jsem ze tam dam vetsi (vetsi rychlost, mensi spotreba), je to mozne a jake to ma vyhody a nevyhody? Bude to pasovat na stejny rafek?
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lukáš Effenberger » čtv úno 09, 2006 10:18

já mam na 03 barum brilantis 165 80 R 13 a jsem naprosto spokojenej... rozhpdně bych nešel do matadoru... jinak na www.nejlevnejsipneu.cz maj dost zajímavý slevy...
Lukáš Effenberger
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř kvě 18, 2005 12:09
Bydliště: Turnov, Praha

Příspěvekod Nulašestka » čtv úno 09, 2006 10:28

Teď na zimu jsem dal taky 165/80 "13" kvůli vyšší světlé výšce do toho bordelu tady(mám dost unavené pružiny).Jede to skutečně o poznání rychlejc,hlavně ve vyšších rychlostech ale hrozně se to houpe a v zatáčkách to chce jezdit piánko,jinak se to děsně žmoulá.No nevím,na Samaru mi to moc vhodné nepřijde.Věc názoru.Jinak rozdíl ve spotřebě nevím,teď v zimě to žere víc bez ohledu na rozměr gum.Těžko říct,ale velký asi nebude.
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Teepee » čtv úno 09, 2006 11:41

utia píše:(vetsi rychlost, mensi spotreba),


Vetší rychlost, to ano, ale díky těžším, resp delším převodům, čímž se zvyšuje požadavek na výkon motoru a ve výsledku lze očekávat možné zvýšení spotřeby.

Na ráfek by měly sednout, podívej se na http://www.barum.net
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Příspěvekod Pája » čtv úno 09, 2006 12:04

Vlastně záleží jen na tom, co od těch gum chceš dostat a kolik do nich chceš dát.
Pája
 
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ondra 07 » čtv úno 09, 2006 13:22

utia píše:(vetsi rychlost, mensi spotreba)

Vetsi rychlost ano, mensi spotreba zapomen, cim vetsi kola tim vetsi spotreba u Lady.(Toto neplati pro auta s vykonem od 100koni nahoru,tam uz je to motoru skoro jedno).Taky poznas mozna mirnou stratu akcelerace, je to logicky kdyz zvetsis prumer kola a umerne k tomu sirku ma to vetsi valivy odpor,ale lepe sedi. Kola vetsi nez 175/80 snad uz ani nejsou takze musis jit nahoru se sirkou 185/70...60...50.Obvod kola je jedna vec a profil, (v rez) druha.Podle me cim nizsi profil tim lepsi jizdni vlastnosti a cim sirsi tim lip sedi,ale nesmi se to prehanet a zvolit nejaky kompromis na Ladu.Propocitaval jsem prumery kol a vysky profilu a jako nejidealnejsi mi pripada rafek 14" a pneu 185/50 R14.Celkovy prumer kola je asi o necely 1cm vetsi nez oficialni 175/70 a sirka super a nizky profil,idealni predpoklad pro dobre jizdni vlastnosti (samozrejme mluvim celou dobu o letnich pneu).Co se tyka znacek zimaky me nezklamaly Debica Frigo (lonskej model) a letni mam Kleber (model nevim :oops: ) ale taky spokojenost. Cena obou se pohybovala neco pod 1000,- za kus.
Naposledy upravil Ondra 07 dne čtv úno 09, 2006 13:27, celkově upraveno 1
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod utia » čtv úno 09, 2006 13:25

predpokladam, ze v dnesni dobe se uz bavime o bezdusovych pneu? :lol:
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra 07 » čtv úno 09, 2006 13:30

utia píše:predpokladam, ze v dnesni dobe se uz bavime o bezdusovych pneu? :lol:

To samozrejme nezalezi na pneu ale na rafcich a jejich technickem stavu ze... a pokud si koupis super gumy a nacpes je na rezavy lada disky tak s bezdusakama nepocitej ani za 10 let. Nerikam ze to nejde,ale rafek musi byt v dobrym stavu,neotriskanej,nesmi mit krivej lem, a nesmi byt aspon zevnitr rezavej, jinak to bude uchazet... Pokud si koupis elektrony (novy) tak to ji jiny kafe :lol: :lol: :lol:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Příspěvekod utia » čtv úno 09, 2006 13:35

Hm, rafky si budu take muset koupit nove (nebo mozna pouzite, to jeste uvazim) ale elektrony mi neprijdou moc vyhodne, sice trochu min vazi ale ten pomer cena/hodnota... :(
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod Nulašestka » čtv úno 09, 2006 13:36

Ondra 07 píše: To samozrejme nezalezi na pneu ale na rafcich a jejich technickem stavu ze...


To určitě.Já mám většinu ráfků z roku 78 a 81,takže už něco zažily.Dal jsem si s tím téměř hodinářskou práci při odrezení a natírání.Nicméně mám 8 kol bez dusí a není nejmenší problém :wink: ,ale práce je to úmorná...
Nulašestka
 
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvekod Ondra 07 » čtv úno 09, 2006 13:38

Nesmis porad vsechno povazovat podle rovnitka cena=vykon... Elektrony auto dost pridaji na vzhledu a prdaci v felickach budou blednout zavisti jak se ti to pekne toci... Disk stoji kolem litru a krasnej novel elektron mas za 1500,- takze ja nevaham....
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
 
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků