Navijak-niva

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod fakír » stř lis 07, 2007 20:16

Taky s tebou souhlasím dneska bych naviják sám potřeboval protože jsem s nivou zůstal sedět na břiše ve sněhu a samozřejmě naviják nemám a i kdybych ho měl tak bez kladky by mi byl k ničemu.
Uživatelský avatar
fakír
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte čer 26, 2007 10:52
Bydliště: Desná v Jiz.horách

Příspěvekod Flipper Tom » stř lis 07, 2007 23:10

zdar, prodávám ComeUpy za 24 a čínský Xwinch (překvapivě velice kvalitní) 5tun za 19500 -pro ladisty 18000 (ceny s daní)
Uživatelský avatar
Flipper Tom
 
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Jiri » čtv lis 08, 2007 08:18

navijak na aute nemam ( nemam terenaka) ale nedavno se mi dostal do ruky nejakej reklamni letak z Makra :-) nabizeli tam navijak za necely 2000:-) ... pokud to nekdo chce jen jako neesteticky doplnek optickeho tuningu... skvela koupe:-)))
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Kladka

Příspěvekod Paťo Zvolen » čtv lis 08, 2007 09:40

Majo píše:hmm, ale zabudol si na jednu vec. Ja som tiez zastanca silneho navijaku(slaby je zbytocna zataz), kedze nan zatial nemam tak radsej nemam nic, iba dobry pocit, ze som nevyhodil prachy za nejaky kram :mrgreen:
No ale k veci - kladka - Pato, ako pises, nie vzdy su stromy vhodne umiestnene a z casu na cas nastane situacia kedy jednoducho potrebujes vylepsit uhol svojho tahania a prave vtedy sa taka kladka velice zide. Zazil som situacie, kedy priame tahanie na strom nebolo mozne, pretoze by sme to auto boli prevratili. Tak na jeden strom putovala gurtna + kladka a na druhy strom sme upli koniec lana prevleceneho cez kladku a dosiahli sme presne pozadovany smer 8)
Teda silny navijak a kladka v kufri a zas je vacsia sanca ze si vypomozes z vlastnej brindy :)


Nevravím, že kladka je k ničomu. Všetko čo si napísal je pravda, zvlášť o tom uhle keď sa nedá ťahať priamo. Len z vyššie napísaných príspevkov som bohužiaľ nadobudol dojem, že sa jej (ako kladke) pripisuje až moc veľký význam na úkor základnej ťažnej sily navijáka a to sa mi zdalo trošku neprávne poňaté. A tak isto ako Majo píše, aj keď ťažná sila napr. môjho navijáka takmer 3x prevyšuje hmotnosť auta, čiže je max. predimenzovaný určite časom začnem so sebou nosiť kladku pre prípad núdze, prípadne ťahania v inom uhle ako by to bolo pôvodne bez nej.
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Navijak

Příspěvekod Paťo Zvolen » čtv lis 08, 2007 09:45

Jiri píše:navijak na aute nemam ( nemam terenaka) ale nedavno se mi dostal do ruky nejakej reklamni letak z Makra :-) nabizeli tam navijak za necely 2000:-) ... pokud to nekdo chce jen jako neesteticky doplnek optickeho tuningu... skvela koupe:-)))


Parametre si asi veľmi nepamatáš, čo ??
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Navijak v METRE

Příspěvekod Paťo Zvolen » čtv lis 08, 2007 10:39

Ma tak ešte napadlo : Nieviem ako v CZ, ale u nás na SK je od včera v METRE za cca 2400 Sk s DPH veeeeeeeľmi obdobný výrobok ako je popísaný v úvode tekto témy. Ostatné (vzhľadom k jeho parametrom, kvalite a využitu) som myslím napísal v mojich predchádzjúcich príspevkoch.
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Jiri » pát lis 09, 2007 08:28

fakt nevim. ... :-(
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod alena25 » pát lis 09, 2007 09:52

podľa týchto príspevkov a to kde jazdím a že ho chcem využiť aj na prípadné ťahanie dreva, mne by mal postačovať Lanový naviják 2,0 t. EW 4500 + kladka, zatiaľ som zapadol iba raz mojou vinou, neodhadol som terén ale ani naviják by mi nepomohol lebo na blízku by nebolo lano o čo uchytiť /traktor/
ale samozrejme, že ako uviedol majo "silny navijak a kladka v kufri je vacsia sanca ze si vypomozes z vlastnej brindy"
u mňa je to aj otázkou financií :mrgreen:
Uživatelský avatar
alena25
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 03, 2007 15:57
Bydliště: PO okolie

Navijak vs cena

Příspěvekod Paťo Zvolen » pát lis 09, 2007 10:09

alena25 píše:podľa týchto príspevkov a to kde jazdím a že ho chcem využiť aj na prípadné ťahanie dreva, mne by mal postačovať Lanový naviják 2,0 t. EW 4500 + kladka, zatiaľ som zapadol iba raz mojou vinou, neodhadol som terén ale ani naviják by mi nepomohol lebo na blízku by nebolo lano o čo uchytiť /traktor/
ale samozrejme, že ako uviedol majo "silny navijak a kladka v kufri je vacsia sanca ze si vypomozes z vlastnej brindy"
u mňa je to aj otázkou financií :mrgreen:


Caw kolego,

Môžeš mi veriť, ale aj u mňa financie hrali dosť výraznú úlohu pri rozhodovaní. Dlllho som odkladal a rozhodoval sa, kým som dospel k modelu 4,3t a k tomu, že prípadný odpredaj niečoho menšieho pri zlej kúpe by bol dosť dramatický. Ako ak Niva nebude brutálne zapadnutá, a LEN sa nebude vládať dostať vlastnými silami z prúseru, tak tam ti 2t naviják pomôže, avšak, ak budeš na bruchu , tak tam je to už otázne. A keďže všetky tieto modely do cca 20 000 Sk,- s DPH sú Made in CHINA, takže aj spracovanie a výdrž bude tomu zodpovedať. A preto si myslím, že je oveľa priaznivejšie ak naviják pracuje v 1/2 max v 2/3 svojej ťažnej sily ako keď sa trápi pri 2t naplno - tomu bude primerane zodpovedať aj jeho opotrebovanie a životnosť. Však keď kúpiš a namontuješ tak uvidíš.
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod alena25 » pát lis 09, 2007 10:18

nejak mi to nesúrí
riešim teraz disky + pneu a chystám sa robiť predný rám a do budúcna počítám aj s navijákom a téma na fore mi prišla vhod tak rozmýšľam
zatiaľ :mrgreen:
Uživatelský avatar
alena25
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 03, 2007 15:57
Bydliště: PO okolie

Navijak vs cena

Příspěvekod Paťo Zvolen » pát lis 09, 2007 10:33

Veď jasné, je lepšie sa informovať teraz a poučiť sa na skúsenostiach druhých ako sa potom obabrať.
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod Jiri » pát lis 09, 2007 11:08

kdyz budes tim levnym navijakem tahat 300kg čtyrkolku ttak je to v uplny pohode a je sance že vydrzi:-) když nalozenou nivu z bahna... kdo vi,,,
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod alena25 » pát lis 09, 2007 15:42

Jiri píše:kdyz budes tim levnym navijakem tahat 300kg čtyrkolku ttak je to v uplny pohode a je sance že vydrzi:-) když nalozenou nivu z bahna... kdo vi,,,


podľa mňa je už ťažšie pozerať na kvalitu podľa výrobcu a ceny,ako dávnejšie, dá sa povedať, že už aj tie profi veci robia v číne, platí sa za značku
porovnaj Lanový naviják 2,0 t. EW 4500 na
http://www.tomiauto.sk/lanove-navijaky.php
a
http://www.priemyselnytovar.sk/
tak podľa ceny mal by byť v jednej predajni vyhovujúci a v druhej nie
:wink:
Uživatelský avatar
alena25
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 03, 2007 15:57
Bydliště: PO okolie

Příspěvekod Motyka » pát dub 18, 2008 20:35

Jsem tu úplně nový, tak omluvte mé případné chyby, ale k tomu zobrazenému navijáku mohu dodat, že jsem ho měl a podle návodu slouží pouze jako pomocný a to k natahování aut na podval, ale já jsem s ním nenatáhl na podval ani škůdku s poloprázdnýma kolama. Po rozebrání jsem zjistil, že ozubená kola uvnitř jsou asi z plechovek od paštiky.
Nemáš-li dost velkou páru, nechtěj řídit MULTIKÁRU
Motyka
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 18, 2008 19:42
Bydliště: Domažlicko

Naviják

Příspěvekod A3man » čtv kvě 07, 2009 10:45

Pokud chceš spolehlivej naviják koukni na model GOLEMWINCH 12000 lb. nebo 6000 lb na www.navijaky.net
A3man
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 14, 2009 12:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků