DOPLŃKY -RÁMY,ZAHRÁDKY,NAŠLAPY, ATD...

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod romča » pon bře 01, 2010 20:10

Já jsem auto koupil s dodatkem na ochranný rám / bohužel nemám skener, tak napíšu co tam mám /

DODATEK K TP

Vozidlo VAZ NIVA je vybaveno ochrannými rámy, čímž se mění údaje v TP následovně :

celková délka na .......3820 mm

celková šířka na ........1720 mm


Technická způsobilost uvedených rámů byla schválena MD ČR č. osv. 1575

......................... ..............................
datum razítko, podpis
/ mám tam razítko Citroen-
Vyškov /


:)
romča
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 17, 2009 13:06
Bydliště: ostrava

Příspěvekod jackfree » pon bře 01, 2010 21:46

No paráda alespoň se už něco rýsuje. Jaký to má formát? A4, kartička, papír je předpokládám běžný, nebo nějaký vzor, vodotisk?
Uživatelský avatar
jackfree
 
Příspěvky: 126
Registrován: pon pro 01, 2008 02:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod romča » sob bře 06, 2010 16:08

Kartička cca 11x 6 cm, vodotisk...prostě obyč jako vizitka 8)
romča
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte lis 17, 2009 13:06
Bydliště: ostrava

Držiak rezervy - Niva

Příspěvekod Paťo Zvolen » pon říj 25, 2010 21:11

Už dlhší čas som aj z praktických dôvodov (lebo NIVA) pokukoval po rôznych variantách uchytenia rezervy. Pri pohybe po domovine by sa prípadný problém ešte dal riešiť, ale na expedícii mimo SK je to predsa len už o kus komplikovanejšie a 2 rezerva sa nezriedka hodí, minimálne pre “pokoj duše“. Až prípravy na “expedíciu“ NIVA Romania 2010 ma reálne (a na poslednú chvíľu zároveň) prinútili venovať sa aj tomuto praktickému “doplnku“. Jedinou mojou podmienkou bolo : obmedzenie zásahu do karosérie, čiže žiadne !!! vŕtanie a iné nevratné zmeny a úpravy. Karosárske prevedenie včetne povrchovej úpravy je predsa len také aké je, tak načo tomu ešte dopomáhať ďalšími dierami.
Prvou variantou, motivujúc sa aj rôznymi riešeniami z NETu bolo odklápanie do strany, ALE trt makový – pokiaľ nemáte vzadu pevnostný nárazník, prípadne nie ste ochotný “deflorovať“ karosériu tak zabudnite. Ostávala teda len 2 možnosť a to odklápanie dozadu. Nie je to síce veľmi elegantné riešenie, ba priam by som po týždennej skúsenosti z RO povedal, že dosť nepraktické, ale jediné možné. Vyrovnal som sa teda s tým, že počas dňa sa kufor bude otvárať skutočne minimálne a vo fakt nevyhnutnom prípade. Za týchto okolností sme sa teda dopracovali vzhľadom k časovej núdzi, dostupným konštrukčným a “výrobným“ možnostiam k myslím, že k celkom uspokojivému výsledku.


Zhrnutie : 2 rezervné koleso (aj keď nie MT, ale ... ) v identickom rozmere ako ostatné si úspešne splnilo svoju úlohu a spravilo si pekný výlet po Romanii.

Pozitíva :
Tuho dumám (keďže veľa praktických ich asi nebude) a napadá mi snáď len:
a) Auto “vypadá“ konečne ako OFF
b) Dané konštrukčné riešenie je na/de montovateľné nedeštrukčnou formou za cca 15 min
c) Pokoj “mojej“ duše a s tým súvisiaca istota dojazdu z Románie v kritickej / extrémnej situácii (ohnutie disku, pozdĺžne roztrhnutie pneumatiky)

Negatíva:
a) Tu jednoznačne dominuje nepraktická manipulácia (ani si nejdem predstaviť “zimnú alebo daždivú“ situáciu so špinavým kolesom a svetlou vetrovkou, brrr ) a komplikovaný prístup do už beztak malého kufra.
b) Pri neúplnom “dotiahnutí “ všetkých detailov (napr. fixačná vzpera) pribudne hlavne v teréne ďalší potencionálne “kmitajúci“ element.
c) Pri plne (expedične) naloženom a klesnutom aute ďalších X-10 kg na “priechodnosti“ v teréne určite nepridá, zato však dokáže “doraziť“ aj klietkou chránenú hmlovku.
Přílohy
P1010450.JPG
P1010449.JPG
P1010448.JPG
Lada Niva 1.6 LPG - teraz pevne verím, že sa o ňu vzorne stará už nový majiteľ
Dacia Duster 4x4 vo výhľade
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Ešte na doplnenie ...

Příspěvekod Paťo Zvolen » pon říj 25, 2010 21:27

Detail
Přílohy
P1010453.JPG
P1010452.JPG
P1010451.JPG
Lada Niva 1.6 LPG - teraz pevne verím, že sa o ňu vzorne stará už nový majiteľ
Dacia Duster 4x4 vo výhľade
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod cackler » úte říj 26, 2010 09:28

pěkne provedeno, o možnosti dát jí na střechu jsi nepřemýšlel?
cackler
 
Příspěvky: 312
Registrován: stř čer 11, 2008 10:08
Bydliště: Kladno

Strecha

Příspěvekod Paťo Zvolen » úte říj 26, 2010 09:50

Ďakujem cackler, bol to LEN experiment ktorý sa v teréne véééľmi neosvedčil. Ale snáď too niekoho vyburcuje k dotiahnutiu do dokonalosti. Pred garážou a nenaložená vypadá šmrncovne, ale full napráskaná to je už iné.
A áno, pri budúcoročnej Romanii si 2 koleso poveziem jednoznačne na streche....o tom už teraz niet pochýb.
Lada Niva 1.6 LPG - teraz pevne verím, že sa o ňu vzorne stará už nový majiteľ
Dacia Duster 4x4 vo výhľade
Uživatelský avatar
Paťo Zvolen
 
Příspěvky: 190
Registrován: úte bře 07, 2006 12:48
Bydliště: Zvolen

Re: Zahrádka

Příspěvekod wajcak » čtv bře 15, 2012 17:12

Takže pasuje na Nivu nosič aj z Felície?? Keďže na Nivu neviem nič zohnať resp. viem ale cca 80 eur a toľko za to nedám keďže to potrebujem na svetlnú rampu a na záhradku...vie niekto poradiť? ďakujem
wajcak
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 15, 2012 17:04
Bydliště: Veľké Kapušany

Re: Zahrádka

Příspěvekod martas » čtv bře 15, 2012 23:36

Třeba toto http://aukro.cz/zahradka-skoda-favorit- ... 11150.html super základ na zahrádku...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: Zahrádka

Příspěvekod Raduz » pát bře 16, 2012 08:22

martas píše:Třeba toto http://aukro.cz/zahradka-skoda-favorit- ... 11150.html super základ na zahrádku...

no tak to určitě nekupuj :!: :!: :!: podívej se na horní dva odkazy jak je zahrádka uchycena do okapničky :!: :!: :!:

Já jsem si sehnal zahrádku 2101 a vyměnil jsem na ní akorát jekly(za delší), protože Niva má širší střechu.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Zahrádka

Příspěvekod wajcak » pát bře 16, 2012 12:19

takže na nivu fakt pasuje z felície alebo z favorita?? lebo toto si viem zohnať za relatívne dobrú cenu. Alebo mi ešte núkali nosič čo niekedy dávno mali na tom policajti majáky ešte za čias VB :-D to by možno bolo aj silnejšie nie?? :-D Aby sme sa rozumeli mám podobnú predstavu ako to má spravené Majo už mám svetlá ale nemám ich kde dať :-D diky za rady ....
wajcak
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 15, 2012 17:04
Bydliště: Veľké Kapušany

Re: Zahrádka

Příspěvekod Raduz » pát bře 16, 2012 12:36

wajcak píše:takže na nivu fakt pasuje z felície alebo z favorita?? lebo toto si viem zohnať za relatívne dobrú cenu. Alebo mi ešte núkali nosič čo niekedy dávno mali na tom policajti majáky ešte za čias VB :-D to by možno bolo aj silnejšie nie?? :-D Aby sme sa rozumeli mám podobnú predstavu ako to má spravené Majo už mám svetlá ale nemám ich kde dať :-D diky za rady ....

Když píšu:
Raduz píše:
martas píše:Třeba toto http://aukro.cz/zahradka-skoda-favorit- ... 11150.html super základ na zahrádku...

no tak to určitě nekupuj :!: :!: :!: podívej se na horní dva odkazy jak je zahrádka uchycena do okapničky :!: :!: :!:

Já jsem si sehnal zahrádku 2101 a vyměnil jsem na ní akorát jekly(za delší), protože Niva má širší střechu.

tak myslím aby si to nekupoval protože ti to tam nebude pasovat. Opakuji podívej se na horní linky, že Majo i stav, mají zahrádku chycenou do okapniček, ty Favorit ani Felda nemá z toho vyplývá že ti ta zahrádka bude na ho*no. :angry5: :angry5: :angry5:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Zahrádka

Příspěvekod wajcak » pát bře 16, 2012 13:01

tak diky za radu budem musieť niečo vymyslieť :-D
wajcak
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 15, 2012 17:04
Bydliště: Veľké Kapušany

Re: Zahrádka

Příspěvekod Majo » pát bře 16, 2012 18:54

ja som pouzil prave to z linku :mrgreen:
u feldy sa to ani neviem ako chyta, ja som to buchol o okapnicky.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Re: Zahrádka

Příspěvekod martas » sob bře 17, 2012 20:10

Přesně Majo, stačí jen doladit délku ;)
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
martas
 
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

PředchozíDalší

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků