Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Moderátor: Moderátoři

Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » stř črc 21, 2021 21:32

Mohli by sa prosim tupritomni Nivari vyjadrit k (ne)moznosti lozkovej upravy prednych original sedadiel na Nive? Ma to fungovat tak, ze najprv sa sedadlo posunie nadoraz dopredu po kolajnickach a potom sa uplne sklopi operadlo dozadu a predne sedadlo/jeho operadlo sa dostane do jednej roviny so zadnou lavicou. Pre nazornost ilustracny obrazok ako to vyzera v 2101, ale v sedanoch to funguje aj s original sedadlami 210x s (oddelenymi) hlavovymi opierkami, ktore pochopitelne treba docasne dat prec. Zaujimaju ma aj stare sedadla z 1600 aj novsie z 1700 SPI, aby som vedel, ktore mam zhanat. Dakujem!
Přílohy
Lozkova uprava.jpg
Lozkova uprava
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod scot » pon črc 26, 2021 20:14

Sedadla ze 1600 určitě rozložit na 180 stupňů jdou. Nevím ale, jak se sundává hlavová opěrka. Mám je teď mimo auto, nemůžu vyzkoušet jak to tam fyzicky vleze po rozložení.
Obrázek
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » pon črc 26, 2021 21:11

Dakujem za info! Zatial z mojich skusenosti je to skor vo vacsine (aj starsich) aut tak, ze predne operadlo by aj sklopit dozadu islo dostatocne, ale operadlu zavadzia zadna lavica, cize akoby je nedostatocna vzdialenost medzi prednym a zadnym sedadlom, ktora sa uz neda viac zvacsit posunutim predneho sedadla dopredu (doraz kolajniciek) a potom sa predne operadlo a zadna lavica prekryvaju, cize uz na tom nejde lezat v jednej rovine. Co je dost skoda, tato lozkova uprava sa postupne z aut uplne vytratila.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » čtv srp 12, 2021 21:50

Az teraz som si vsimol ten text na tej stranke, ktoru si sem hodil. Takze 1600 ma podla knizky lozkovu upravu! A videl som nejake video, podla ktoreho to funguje aj na 1700. Bohuzial sedadla 1600 vs. 1700 nie su vzajomne zamenitelne (aspon nie bez uprav) :!: Napisem sem, ked zozeniem sedadla, ci to naozaj ide. Zatial viem len tolko, ze sedadla 2105/2107 do Nivy 1700 nepasuju, pretoze su sirsie (kolajnice dalej od seba) a zaroven su kolajnice 2105/2107 prilis kratke.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod scot » čtv srp 12, 2021 22:14

Je to scan z navodu k obsluze, ktery jsem dostal k autu. Jeste jsem to nezkousel. Interier mam pred lakovanim komplet rozebrany.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » pát srp 13, 2021 23:41

bol som zvedavy tiez na prespanie. pozeral som ako je to na novej Nive. Tam sa to neda dat do roviny. Teoreticky by to islo ale prakticky to nejde lebo ked sa sedadlo posunie maximalne dopredu tak opierka na chrbat je dlha a oprie sa o zadnu lavicu. Teoreticky by bolo treba prednu sedacku posunut o 20 cm dopredu a potom by to islo do roviny. Posuvny mechanizmus to neumoznuje, zasekne sa moc skoro ale miesto na posunutie dopredu tam este je tych 20cm tam je. Treba vyriesit ako posunut sedadlo spolujazdca este viac dopredu. neviem ako je tam urobena aretacia a potom mas lozkovu upravu.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » sob srp 14, 2021 13:00

Sucasna Niva ma takmer urcite ine sedadla ako povodne 21213/SPI a neskor aj MPI tesne po roku 2000, nie? Ja zhanam tie originaly (obrazok). Jednoduchsie mi pride zohnat rovno sedadlo, s ktorym by ta lozkova uprava mala fungovat ako prerabat nieco ine. V dnesnej dobe lozkova uprava uz nikoho nezaujima, lebo sa predpoklada, ze kazdy si zaplati drahy hotel a tak su priority niekde uplne inde (pohodlie, bocne vedenie, airbagy, atd.).
Přílohy
Sedadlo 21213.jpg
Sedadlo 21213
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » sob srp 14, 2021 13:12

na obrazku su nove sedadla ake mam ja. som ti napisal ze sa nedaju sklopit do roviny ale keby sa sedadlo posunulo este viac dopredu lebo miesto tam je, potom by sa to dalo sklopit do roviny. stary typ sedadiel sa hadam 30 rokov nerobi a keby si ho aj chcel dat do novsich aut ta prerabka bude zlozitejsia a sedadla nepohodlnejsie, ako vyriesit posunutie noveho sedadla tych 20cm dopredu.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » sob srp 14, 2021 13:40

Ty mas na Nive z roku 2019 rovnake sedadla ake sa montovali uz od zavedenia novej karoserie 1994? :shock: Sa mi zdalo, ze ked som pozeral recenzie novych Niv z poslednych rokov, tak tam boli uplne ine, modernejsie sedadla, neviem ci nie aj s nejakym airbagom, aby splnili volajaku poziadavku. Ja som vychadzal z tohto videa, ktore je sice asi skor o tom zadnom operadle vyvratenom v kufri, ale mna zaujalo, ze sedak vzadu ostal na povodnom mieste a predok vedel sklopit do roviny a je to ten typ sedadiel ako na tom obrazku:
https://www.youtube.com/watch?v=1Rcv6DotBx0

Hm, tak aj Wikipedia potvrdzuje to, na co si prisiel ty:
Cargo space is 0.48 m³ (17 ft³), or 1.33 m³ (47 ft³) with the rear seats folded down and, like the classic Zhiguli, the front seats can be set up to make two berths (by removing headrests, shifting the seats into foremost position and setting the backrest in plane with the back seat – this feature later disappeared when the new model with different seats was introduced in 1994).

V tom pripade najprv musim zistit, ci je jednoduchsie modifikovat tie "nove" sedadla, aby sa dali sklopit do roviny alebo nainstalovat "stare" sedadla z 1600 do karoserie 1700. Dam to do prislusnej temy. Urcite pojdem cestou mensieho odporu/uprav, mne z hladiska pohodlia vyhovuju aj tie sedadla 1600.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » sob srp 14, 2021 16:43

Ja nemam ziadne airbagy. Mam tu generaciu sedadiel co bola po roku 2000.

v komentari rus napisal presne to co som ti hovoril. ze odblokovat aby sa predne sedadlo posunulo viac dopredu.

там фиксатор стоит на одной салазке. Я его толстой отвёрткой оторвал и сидение дальше вперёд уезжает, спинка ложиться.

pise ze tam je nejaky fixator ktory odrazil so srobovakom. potom sedadlo ide dalej dopredu. Ktory je to fixator hned ho zrusim ?
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod Henry » sob srp 14, 2021 17:08

Hej, medzicasom som tiez pozrel komentare a desifroval ten tip. Vyzera, ze ten doraz tam 2015 este nebol, az na neskorsich. Ale diky za upozornenie!

Budem teda zhanat sedadla na 1700, ak a ked ich zozeniem, podla toho ci budu vyzadovat upravu to sem potom hodim. Pripadne ak sa k tomu dostanes skor, mozes to sem dat.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » sob srp 14, 2021 18:29

je mozne ze to zacali fixovat proti posunu kvoli tomu ze na niektorych uz bolo vyhrievanie sedadiel a to ma kratky kabel. ten treba odpojit najprv a az potom to posunut dalej.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » sob srp 14, 2021 19:57

uz som to nasiel, na sedadle spolujazdca je navarene take Lko na pravej kolajnicke. to treba odtrhnut.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod scot » sob srp 14, 2021 21:05

No na stare Nive pokud se to nasilim posune mimo vymezeny rozsah, tak se z toho vysypou ty kulicky a valecek po kterem to jezdi. Nevim, jak je to na nove, ale radsi si to zkontrolujte.
Uživatelský avatar
scot
 
Příspěvky: 349
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Lozkova uprava prednych sedadiel Niva

Příspěvekod tajga » sob srp 14, 2021 21:59

scot píše:No na stare Nive pokud se to nasilim posune mimo vymezeny rozsah, tak se z toho vysypou ty kulicky a valecek po kterem to jezdi. Nevim, jak je to na nove, ale radsi si to zkontrolujte.


opakovane som to pozeral malo by to byt v poriadku, kolajnicky pokracuju dalej. je nutne prevarit tu zarazku dalej kde kolajnicky koncia, lebo doraz tam musi byt inak to naozaj vyleti von. Jediny problem tam nastane ze na dom dalsom useku nie su zuby tak sedadlo nebude zaaretovane ale na spanie v stojacom aute to nevadi.


Ked sme uz u spania, dalsie veci treba vyriesit ventilacia vzduchu v lete, kurenie v zime, zaclonky na okna, pripadne pohybove cidlo pri spani niekde v lese aby zosnimal hladneho medveda :D
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků