Abraze laku

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Abraze laku

Příspěvek od veliz »

Vystavil jsem nivu zhruba měsíčnímu provozu po "silnicích" okresu Praha-západ a při mytí jsem objevil mnoho míst s odprýsknutým lakem od posypového materiálu. Lak je zoufale nekvalitní a nic nevydrží, navíc odprýsknutí je na holý plech, jakoby pod lakem ani nebyl žádný podklad, takže některá místa již korodují. Jak tento problém efektivně a levně řešit? Auto s LPG již vyšlo na 270000,-Kč a nerad bych do něj sypal další horentní peníze. Existuje nějaký nátěr nebo nástřik exponovaných míst, který odolá kamínkům a třeba by šel v budoucnu i smýt?
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

jako prvni bych zkusil jet do lady reklamovat. pokud nic tak bych se zabyval vlastni upravou. osobne bych u nivy koupil nejakej alkyton nebo podobnou barvu a strikl to s tim. jenze u me by niva jezdila hodne v terenu, takze na vzhledu mi nezalezi :oops:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4261
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Nejlevnější a nejúčinnější řešení je nandat zástěrky (couralky), přední i zadní. Pokud nejezdíš v ukrutným terénu, mohly by na autě i vydržet.
Můžeš to brát i tak, že se auto usazuje a seznamujete se. Časem budeš vědět, kde jsou slabiny a co se v jakém provozním prostředí ozve.
Určitě bych nelamentoval nad kvalitou barvy, jestli do toho řezaly kamínky a škvára tak to asi neobstojí nic, proto zástěrky.
A určitě na spodek a do blatníků nějakej ochranej nátěr trvalejšího rázu, nějaké BODY. Do blatníků nejlépe plastové podběhy (nejsou-li standardem při koupi auta a jestli se vůbec na Nivu dají aplikovat).
Bílý LADA a okřídlená spol.
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Příspěvek od jiri.k »

na nivu se plasty do blatniku davaji, bez nich potom blato a snih dela divy. stoji to par korun a funguje to...
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“