Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Moderátor: Moderátoři

Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod propilot » pon bře 30, 2020 17:01

Dobry den, minuly tyzden som sa stal novym a zatial hrdym majitelom 4 rocnej skoro novej Nivy. A uz sa vyskytli problemy, nejde mi totizto otvorit kufor a tak isto zavriet. Niekedy aj ide, ak je chladnejsie. Ale akonahle mi vcera pieklo slnko cely den na kufor, neslo vobec otvorit, skoro som vylomil packu na otvaranie. pravdepodobne to bude nejakou tepelnou roztaznostou zamku. Vie mi prosim niekto poradit co je potrebne spravit? nastavit zamok? Ako by sa to dalo vyriesit? Neverim ze som jediny s takymto problemom a to som prehladal cele forum a aj stranky zo zahranicia. No je to dost velka zavada. Dakujem velmi pekne za kazdu pomoc.
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod valda1971 » pon bře 30, 2020 18:32

Ano - seřídit zámek nebo protikus.
Toto mi dělalo na 5 dveřích u 112.
Jinak vítej v hejnu :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7204
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Mara » pon bře 30, 2020 19:33

Taky jsem to nedavno doladil. Nastavuju ten kus, co je na hrane kufru. 2x sroubek na 10tku klic. Je dobre to nejspis vic nasponovat do tesneni dveri, at to potahnutim packy odskoci. Sa mi povedlo aj zavit strhnut, tak jsem to zavitnikem pretahnul na 13tku klic.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1181
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Luděk Musil » úte bře 31, 2020 05:53

Mara píše:... 2x sroubek na 10tku klic. … zavitnikem pretahnul na 13tku klic.
M6 (desítka klíč) a M8 (13-ka klíč).
Jen pro pořádek :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10476
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod propilot » úte bře 31, 2020 09:04

Jasne:-) dakujem vsetkym, vyskusam snad dnes a dam vediet. Auto som kupil vo stvrtok, vecer mi neslo zavret zadne dvere tak som bol hned na druhy den v Lade na predajni reklamovat rano, lenze bolo rano a chladno tak to fungovalo..poobede ked bolo teplo tak uz zase nie a cez vikend ako som pisal tu otazku tak uz neslo vobec ani otvorit.
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » úte bře 31, 2020 15:19

2 propilot:
ja to u dlouhe uz resil tolikrat a vzdy jen na chvili, nez to zas jinak pokroutim nekde, nekdy za tu packu taham za jizdy v terenu a ono se to najednou otevre, na UA jsem na to zapomenul a bezel za nami mistni, ze mi z kuftu vypadl chleba :) pak jsem se vratil a nasel jsem jeste hever a klic na kola...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod propilot » úte bře 31, 2020 20:11

takze podarilo sa mi ist sa s tym pohrat. auto neslo stale otvorit. tak som musel vliest do kufra a tam som povolil zamok (tie dva sroby na 10 kluc) a otvorilo sa to. Potom som skusal sa hrat so zamkom na karoserii, rozne posuvat. Ked som ho dalviac dovnutra auta ta 2 mm, neslo uz vobec zavriet kufor. Tak som ho nakoniec vysunul do maximalnej polohy smerom von z karoserie, tiez tak 2 mm oproti tomu ako bol ked nesiel otvorit kufor a teraz to ako tak ide, aj zavriet kufor, aj ho nasledne otvorit. Aj tak sa mi ale nezda to zatvaranie, treba velmi silno buchnut kufrom, resp. ho spustit z velkej vysky. Je to taka pecka, ze sa bojim ze mi odpadne tretie brzdove svetlo, ked to budem tak stale zatvarat, alebo sa pokazi motorcek na zadny stierac. U vas to toez ide tak tazko zatvarat? oproti inym autam je to naozaj silna rana, ked to ma ten zamok zavret. Moze to byt silnou pruzinou v zamku?
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte bře 31, 2020 20:18

Také někdy záleží na poloze a tvaru toho lanovodu...
Jednou jsem to řešil i palicí, občas to chtělo prostě ránu :mrgreen: řešila úhel zámku ke karoserii...
u jedné nivy mi přestal jít zavírat, pak odešli i zámky ve dveřích a pro úplnost jsem se naučil nechávat klíčky v autě :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod tajga » stř dub 01, 2020 02:06

viem ze je to iny problem ale mne nejde zamknut auto predne vodicove dvere ked je menej ako 0 stupnov. ten kolik vysuvaci sa tam nejak zasekne a nejde s nim pohnut dolu. ked je +6 celzia a viac tak ide hore dole ako malina, zrazu je to vsetko uvolnene. plasty maju nejaku divnu tepelnu roztaznost, na spolujazdcovich dverach to ide ok aj za tepla aj v mraze. uz som mal aj dole cely plastovy kryt dveri a na nic som neprisiel. asi vyvrtam vacsiu dieru na ten kolik.

Zadny kufor tiez ma svoje muchy, ked chcem zavret musim s nim tresknut nenormalnou silou. inak sa zavre len na jeden zub a loka hore dole. Ale uz som ale prisiel nato ze staci nechat pootvorene predne dvere a zadnu kufor sa zavre elegantne malou silou. Dovod je ze ked je auto zavrete, nove tesnenia tesnia, tak vznikne tlak vzduchu v aute ktory zabrzdi padajuci zadny kufor a v bode zavierania ho vrati dozadu. Mal som 15 rocnu nivu a niektore veci isli lepsie ako na novej napriklad zadny kufor. Zkus to zabuchnut s otvorenymi prednymi dverami ci to nepojde lahsie.
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » stř dub 01, 2020 07:07

2 Ondra1,7mpi:
zabouchnuta niva? tu uz oteviram do 5s
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 866
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Teepee » stř dub 01, 2020 08:01

Na bouchání dveřmi kufru trochu pomůže chytit madlo oběma rukama v místech kde přechází do karoserie a dveře do zaklapnutí doprovodit (váha rukou pomůže). Pak (mi) stačí 5-10cm decentního přibouchnutí. Na těsnění dveří a zámek dej silikonový olej. Těsnění prohlídnout, jestli se někde nešprajcuje.
V NIVĚ vlastně není taková ta klapka, kterou uniká přetlak při zavírání dveří... U konvenčních strojů bývá po stranách pod zadním nárazníkem.
To vyladíš, je to NIVA, auto věčné péče a starostí. Taky jsem jí kupoval čtyřletou, před šesti lety. Tak ať Ti dobře slouží.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod propilot » stř dub 01, 2020 12:05

pozeral som vcera na youtube nejake ruske videa ako to robili, niekedy stacilo povolit jeden srob na zamku a zrazu to fungovalo.ale to predsa nemoze byt riesenie. Ja sa priznam ze vas vsetkych tu obdivujem, ze to zvladat s nervami. Ja som mal doteraz Jimny, kupovany ako 12 rocny, mal som ho teraz 3 roky, je to len vikendove auto do lesa na polovnicku chatu, ale fungovalo na 100%, ani jedna chybicka. No ale malo problem ze bolo naozaj male, a Niva bol taky sen z mladosti a navyse je o malicko vacsia a to bolo hlavne plus, presne velkost aku potrebujem. A ked sa mi naskytla moznost kupit zanovnu Nivu presne 4 rocnu s 30 tis km, nehrdzava, vyzera ako nova aj vo vnutri, tak som nevahal. No mam ju ani nie tyzden, a uz som mal 3-4 zavady a ten kufor je najvacsia zavada, ktora ma privedie o nervy :D neviem si predstavit ze tam budem mat nalozene krmivo alebo divocaka v kufri a nepojde to otvorit. Ale mozno treba len vychatat vsetky muchy a bude to dobre spolahlive vikendove auto.
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Dusan » stř dub 01, 2020 12:49

Mozno treba podlozit podlozku alebo pribrusit diery....
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Teepee » stř dub 01, 2020 12:55

No a kdyby přesto prasklo lanko otevírání, tak nejbližší cykloservis...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4258
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Křečík Barbuška » stř dub 01, 2020 14:50

Nejblizsi cykloservisy jsou ted zatvorene :-) . Teda u nas jak na Slovensku nevim :-) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11023
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků