Brzdy Niva

Moderátor: Moderátoři

Re: Brzdy Niva

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát dub 14, 2017 18:09

Díky za radu, jen trochu netuším kde a co je ten podtlak co přepojit? pak to stlačení tyčky má vypadat jak? Ztuha zlehka? Na tvrdo?
Já mám i posilovač řízení, pokud je to složitější, asi se na to vykašlu, zatím to jde i tak... Holt jezdit s rozumem...
Ale díky! Možná by stačilo psát jenom tobě Majo. :lol: .. Na tebe je spoleh, nivu znáš opravdu dobře...
Opel kadet 1,9D kombi po smrti, fiat punto 1.2 též kaput, BMW e46 318D, škoda Octavia 1,9D, Niva 1,9D. Bylo několik Nivuší 1,6, 1,7spi, MPI... Benzín ale raději leju do pily...
Ondra1,7mpi

Příspěvekod Majo » úte dub 18, 2017 13:58

:oops: neprehanaj, poradí ten, čo ma zrovna cas (A ja si práve doma váľam sunky) :)

Ten posilovač na konzole je celkom sranda. Stredom konzoly Rusi prepchali trubku od spojky,takže keď chceš zhodiť posilovač aj s konzolou, zavzdušníš spojkovú hydrauliku a máš robotu naviac. Ak chceš konzolu nechať na aute a vybrať iba posilovač, potrebuješ gynekologický kurz. Podstate sú to dve matky čo držia valec, dve držia posilovač a v interiéri musíš odpojiť tiahlo od pedála. (V pripade ze odmontuvas konzolu, tak dalsie 4 matky v interieri).Nebyť zlého prístupu, je to robota na chvíľu.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Majo

Příspěvekod Mara » úte dub 18, 2017 14:11

mi zaclo delat to same, brzdilo, nekdy hodne az blokovalo a postupne mene. Odvzdusnil jsem na nekolikrat a byl klid. Brzdovy valec jsem rozebral a byl ohly jeden dorazovy sroub a ten jsem vymenil (je pevny a srovnat taky sel). Jinak jsem v nem zavadu nenasel a auto uz brzdi dobre. Jen mi zacla prokapavat brzdovka na trubicce k brzd valecku (ktery jsem nedavno menil), tak jsem to dotahl a jeste to zrychlilo. No poresit to necekane pri odjezdu byla "sranda" :)

/////

Ondra: no nevyznam se v tom, ale povolil jsem tu 22 matici v predu na valci a vsechno to na me vyskakalo, bylo zajimave zjistit jak to patri zpatky, ale tak moc tam toho neni. Drive jsem povolil a vytahl ty 2 dorazove sroubky zespod valce - pri sundavani a nandavani tech sroubku se hodi mit mirne prislapnuty brzd pedal. Ale auto mam strasi nez ty a valec byl v klidu, az na ten sroubek a to ani nevim, jestli vubec nejak vadilo, ze je ohly (treba jsem jej mohl ohnout pri vyndavani, ale netusim)
Naposledy upravil Mara dne úte dub 18, 2017 16:05, celkově upraveno 1
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte dub 18, 2017 15:27

Diky za typ. Foto z toho valce a šroubu, případně postup pro amatéra by nebyl? :lol:

Majo: díkas, vemu si chirurgicke rukavice :mrgreen: , tedy až bude 2 dny pršat...
Opel kadet 1,9D kombi po smrti, fiat punto 1.2 též kaput, BMW e46 318D, škoda Octavia 1,9D, Niva 1,9D. Bylo několik Nivuší 1,6, 1,7spi, MPI... Benzín ale raději leju do pily...
Ondra1,7mpi

Příspěvekod Mara » ned dub 15, 2018 21:01

Dal jsem nove pakny do zadnich brzd a bubny sly nasadit az po povoleni rucni brzdy, coz je asi standart. Akorat i s dost povolenou rucni jedno kolo slo hure dostat do bubnu a ve vysledku zatim pribrzduje. Nevim jestli si to sedne, nebo je treba jeste neco pri vymene pokutit.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
Mara

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » pát kvě 11, 2018 10:58

Jestli mas samostavova prasatka, tak je to chtelo zatlacit nebo povolit samostavy...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Jarda_NIVA1.7

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní