Brzdy Niva

Moderátor: Moderátoři

Re: Brzdy Niva

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát dub 14, 2017 18:09

Díky za radu, jen trochu netuším kde a co je ten podtlak co přepojit? pak to stlačení tyčky má vypadat jak? Ztuha zlehka? Na tvrdo?
Já mám i posilovač řízení, pokud je to složitější, asi se na to vykašlu, zatím to jde i tak... Holt jezdit s rozumem...
Ale díky! Možná by stačilo psát jenom tobě Majo. :lol: .. Na tebe je spoleh, nivu znáš opravdu dobře...
Opel kadet 1,9D kombi, fiat punto 1.2, BMW e46 318D, Niva 1.7 s velkym zadkem
Ondra1,7mpi

Příspěvekod Majo » úte dub 18, 2017 13:58

:oops: neprehanaj, poradí ten, čo ma zrovna cas (A ja si práve doma váľam sunky) :)

Ten posilovač na konzole je celkom sranda. Stredom konzoly Rusi prepchali trubku od spojky,takže keď chceš zhodiť posilovač aj s konzolou, zavzdušníš spojkovú hydrauliku a máš robotu naviac. Ak chceš konzolu nechať na aute a vybrať iba posilovač, potrebuješ gynekologický kurz. Podstate sú to dve matky čo držia valec, dve držia posilovač a v interiéri musíš odpojiť tiahlo od pedála. (V pripade ze odmontuvas konzolu, tak dalsie 4 matky v interieri).Nebyť zlého prístupu, je to robota na chvíľu.
21043(dvojzimny spanok), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+(v zabehu), BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e
Majo

Příspěvekod Mara » úte dub 18, 2017 14:11

mi zaclo delat to same, brzdilo, nekdy hodne az blokovalo a postupne mene. Odvzdusnil jsem na nekolikrat a byl klid. Brzdovy valec jsem rozebral a byl ohly jeden dorazovy sroub a ten jsem vymenil (je pevny a srovnat taky sel). Jinak jsem v nem zavadu nenasel a auto uz brzdi dobre. Jen mi zacla prokapavat brzdovka na trubicce k brzd valecku (ktery jsem nedavno menil), tak jsem to dotahl a jeste to zrychlilo. No poresit to necekane pri odjezdu byla "sranda" :)

/////

Ondra: no nevyznam se v tom, ale povolil jsem tu 22 matici v predu na valci a vsechno to na me vyskakalo, bylo zajimave zjistit jak to patri zpatky, ale tak moc tam toho neni. Drive jsem povolil a vytahl ty 2 dorazove sroubky zespod valce - pri sundavani a nandavani tech sroubku se hodi mit mirne prislapnuty brzd pedal. Ale auto mam strasi nez ty a valec byl v klidu, az na ten sroubek a to ani nevim, jestli vubec nejak vadilo, ze je ohly (treba jsem jej mohl ohnout pri vyndavani, ale netusim)
Naposledy upravil Mara dne úte dub 18, 2017 16:05, celkově upraveno 1
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
Mara

Příspěvekod Ondra1,7mpi » úte dub 18, 2017 15:27

Diky za typ. Foto z toho valce a šroubu, případně postup pro amatéra by nebyl? :lol:

Majo: díkas, vemu si chirurgicke rukavice :mrgreen: , tedy až bude 2 dny pršat...
Opel kadet 1,9D kombi, fiat punto 1.2, BMW e46 318D, Niva 1.7 s velkym zadkem
Ondra1,7mpi

Příspěvekod Mara » ned dub 15, 2018 21:01

Dal jsem nove pakny do zadnich brzd a bubny sly nasadit az po povoleni rucni brzdy, coz je asi standart. Akorat i s dost povolenou rucni jedno kolo slo hure dostat do bubnu a ve vysledku zatim pribrzduje. Nevim jestli si to sedne, nebo je treba jeste neco pri vymene pokutit.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
Mara

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » pát kvě 11, 2018 10:58

Jestli mas samostavova prasatka, tak je to chtelo zatlacit nebo povolit samostavy...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Jarda_NIVA1.7

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní