Stránka 1 z 1

Hladina elektrolytu v baterii 6CT-64VL

PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2019 09:47
od 3enit
Ahoj,
tahle baterka od výroby bydlí v mé Kalině Cross, doléval někdo ze zdejších majitelů do této baterky destilku? Sice má víčka, jaksi ale chybí nějaké ukazatele, kam má sahat hladina. . .

Díky za případné reakce :wink:

Re: Hladina elektrolytu v baterii 6CT-64VL

PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2019 14:54
od valda1971
Když má víčka máš výhodu, já u takových baterií měl ve zvyku mít hladinu cca 1-1,5cm nad horním koncem desek a nikdy s tím nebyl problém. Nyní mám už všechny neotvíratelné :(

Re: Hladina elektrolytu v baterii 6CT-64VL

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2019 11:49
od Luděk Musil
Ahoj Davide.
Předpokládám, že ve svý Grantě mám tentýž akumulátor.
Na hladinu se dívám vcelku pravidelně, ale zatím jsem potřebu doplnit neměl, ale:
- v každým případě musí být zaplavený desky
- já mám hladinu cca 6 - 7 mm pod spodkem víka
- doporučuju občasnou kontrolu.
Je to cca měsíc, kdy jsem se po nějakým čase nezabýval pouze doplněním nádobky ostřikovače. Při pohledové kontrole motorového prostoru mi zrak "zůstal" na baterii … zdála se mi mokrá … prostě byl na ní, jakoby mokrý, flek. Při důkladnější obhlídce jsem zjistil, že mi ubylo kapaliny v prvním oddíle, na doplnění to nebylo, ale hladina byla o poznání níž než ve zbývajících pěti oddílech.
A že plusový pól na sobě má oxidaci - takovou tu hnusnou šedozelenou "sůl". Takže jsem připojil autonabíječku abych náhodou neztratil data, odpojil jsem + pól, očistil a zlehka namazal jak konektor, tak + pól a seskládal zpátky. Což mi připomíná, že bych mohl opět vykonat pohledovou kontrolu.
L.

Re: Hladina elektrolytu v baterii 6CT-64VL

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2019 15:27
od Raduz
Já si kupují zásadně baterie šroubovací a co si pamatuji tak některé mají i takový vnitřní zobáček nebo můstek ke kterému má být kapalina. Mrkni dovnitř světýlkem.

Re: Hladina elektrolytu v baterii 6CT-64VL

PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2019 17:43
od Křečík Barbuška
Díval jsem se do baterky v Grantičce značky Akom stejného typového značení. Rusáci se kontrolními zobáčky zjevně nezdržují. Zaměřil bych se na to, aby byly desky rozumě a všude stejně zaplaveny a hotovo. Můžeš se ještě bavit s hustoměrem :-) .