STARTÉR u 211X

Moderátor: Moderátoři

STARTÉR u 211X

Příspěvekod Raduz » pon črc 21, 2008 17:25

Tatík na 12ce zavařil startér, prostě to úplně mlčelo. Nepomohlo ani ťukání ani bouchání. Po poradě s panem NEDBALEM (Sadská), jsme se dozvěděli že prý u starších ročníků (2001má tatík) se tato závada objevuje, udajně je to horší konstrukcí spínací skříňky, která muže zůstat déle sepnutá ve 2., čímž zůstane pastorek zakouslý v setrváku a když sním jedete pár desítek km, tak ten startér schoří.
Samotná výměna je jednoduchá, odpojí se dva kabely a povolí se dvě matky, a TO JE TO PROČ TO PÍŠI. Ty matky jsou pro klíč 15!!!! :shock: nejlepší je oříšek s nástavcem a ráčnou. Já měl pouze 16. tak jsem jej upravil několika ranami kladivem, ona ta 16 prokluzovala. :roll: jinak brnkačka. 8) Chtěl jsem to vyměnit za normální matku, ale bohužel je tam jemný závit. :roll:
Takže pořiďte si do výbavy 15. Já se s tímto rozměrem setkal poprvé! :shock:
CO VY?????????
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Roman » pon črc 21, 2008 17:32

To si nikdy neopravoval bicykel? Tam su 15 bezne :lol:
Roman
Uživatelský avatar
Roman
 
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr

Příspěvekod plavec » pon črc 21, 2008 18:05

v poviný výbavě mám klíč 14-15 mm ,tak ale proto že tu bednu s nářadím mám na všechno právě i na to kolo, jak řekl Roman.Vlastně když jsem šel do kovomatu pro tenhle klíč, tak se prodavač na mne usmál a pravil: "Aaa,pán je cyklista" :lol: Jo ale na startéru bych ho u lady fakt nečekal.Díky za info.Pro jistotu mám i klíček 11-12 na mazničky, a myslím že bych někde vyštrachal i 5,5-7 , ten jsem použil snad jen jednou a už nevím nač.
Jo a spínačku mám taky strašně vylágrovanou a někdy mám pocit, že v tý poloze 2 ten klíček je a není. mám ročník 2001 tak to by sedělo.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Raduz » pon črc 21, 2008 21:20

Roman píše:To si nikdy neopravoval bicykel?


Na ten mi stačí takový ten plecový klíč stranový a na něm nejsou čísla, tu je třeba oříšek. :(
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Raduz » pon črc 21, 2008 21:31

plavec píše:5,5-7

5,5 je matička M3

plavec píše:Jo a spínačku mám taky strašně vylágrovanou a někdy mám pocit, že v tý poloze 2 ten klíček je a není. mám ročník 2001 tak to by sedělo.


Já mám jinou než tatík, ale nepřijde mi to jako výhra, protože aby mi držela po hromadě tak mám pod těma plastovejma zobáčkama nacpaný špejle, aby to pružilo. :roll:
Výhledově počítam s předělávkou vypínač + spínač, takové ty velké, co mají zespoda takové kostky, u nas je teď nový typ a můžou být i prosvětlený. 8)
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: STARTÉR u 211X

Příspěvekod jjenik » stř dub 07, 2010 11:50

Raduz píše:Tatík na 12ce zavařil startér, prostě to úplně mlčelo. Nepomohlo ani ťukání ani bouchání. Po poradě s panem NEDBALEM (Sadská), jsme se dozvěděli že prý u starších ročníků (2001má tatík) se tato závada objevuje, udajně je to horší konstrukcí spínací skříňky, která muže zůstat déle sepnutá ve 2., čímž zůstane pastorek zakouslý v setrváku a když sním jedete pár desítek km, tak ten startér schoří.
Samotná výměna je jednoduchá, odpojí se dva kabely a povolí se dvě matky, a TO JE TO PROČ TO PÍŠI. Ty matky jsou pro klíč 15!!!! :shock: nejlepší je oříšek s nástavcem a ráčnou. Já měl pouze 16. tak jsem jej upravil několika ranami kladivem, ona ta 16 prokluzovala. :roll: jinak brnkačka. 8) Chtěl jsem to vyměnit za normální matku, ale bohužel je tam jemný závit. :roll:
Takže pořiďte si do výbavy 15. Já se s tímto rozměrem setkal poprvé! :shock:
CO VY?????????

Ahoj a kde si sehnal novej startér ?? mém stejný problém.
jjenik
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon lis 30, 2009 20:14
Bydliště: Počátky

Re: STARTÉR u 211X

Příspěvekod Wolf » stř dub 07, 2010 12:07

Raduz píše:...Takže pořiďte si do výbavy 15. Já se s tímto rozměrem setkal poprvé! :shock:

U Fiatů bych se bez 15 neobešel :) . Japonci mají i 20.
Wolf
 
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů

Příspěvekod Raduz » stř dub 07, 2010 20:00

jjenik píše:Ahoj a kde si sehnal novej startér ?? mém stejný problém.


V LADA CS v Praze 3 na Koněvově ulici.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod jjenik » pát dub 09, 2010 20:01

V praze ho maj za 4353 kč a v Sadký jen za 3900 což je skoro o 500
jjenik
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon lis 30, 2009 20:14
Bydliště: Počátky

Příspěvekod Raduz » sob dub 10, 2010 04:03

Zajímavá informace!

já jsem tenkrát probíral závadu s p.Nedbalem a on mi řekl, že jestli bych to nezvládl vyměnit tak ať si startér koupím na Koněvce, že by jej stejně musel jet k nim koupit, on to koupí se slevou a už si asi tolik nepřihodí co LADA-CS. Nebo nevím.

Jo a v Sadský také platí sleva pro ČLENY LADAKLUBU!
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
 
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod jjenik » úte dub 13, 2010 17:14

a zůstal mi ten starej, je pryč rotor, takže akorát mechanická část je v cajku... kdyby to někdo koupil byl bych rád. Byl sem stim u známýho co opravuje startéry a měl tam rozebranej podobnej a bylo u něj rozteklý plastový ozubený kolo po obvodu kde běhaj ty tři malý já to mam v přádku tak kdyby někdo měl zajem.
jjenik
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon lis 30, 2009 20:14
Bydliště: Počátky

Re: STARTÉR u 211X

Příspěvekod Antonin00 » pon dub 30, 2012 21:56

Caute .dneska ked som isiel z prace sa mi stal taky problem.sadnem do mojej lady 110-tky idem startovat a motor normalne nabehol asi....pre ten hluk startera som to nepocul,pricom starter tocil aj pri vytiahnuti klucika zo spinacej skrinky.tak som rychlo zobral kluc ze odpojim baterku,ale po chvilke to samo prestalo.potom som uz normalne nastartoval,pricom doma som skusal startovat este asi 5 krat pre istotu.nemal uz niekto podobny problem????co to moze byt????spinaci elektromagnet na startery alebo spinacia skrinka???????
Antonin00
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte bře 15, 2011 22:00
Bydliště: Michalovce

Re: STARTÉR u 211X

Příspěvekod zelvotron » úte kvě 01, 2012 07:01

No tak buď zůstal viset spínací elektromagnet, nebo relátko startéru. Mě se to stalo dvakrát s relátkem potkávaček, že zůstalo sepnutý a tudíž světla svítily i po vypnutí spínače, jednou sem si toho nevšim a vymlátilo to baterku, podruhý sem měl štěstí, že jsem šel od auta dopředu a viděl to, spravilo to poklepání na relátko, od tý doby to neudělalo.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: STARTÉR u 211X

Příspěvekod usirew » sob bře 15, 2014 13:04

Já zas občas mám problém s tím, že když chci startovat, tak jenom uslyším cvaknutí ve startéru, ale netočí. Je to možná divné, ale vysledoval jsem, že když je chladno a motor studený, tak to funguje. Ale když je auto např. na sluníčku nebo motor zahřátý, tak to jenom cvakne a nic. Přitom palubovka povadne, rádio se vypne, ale netočí. Může to být taky to relé? Neb kontakty čistím pravidelně, startér mám cca rok starý a spínací skřínku neřeším, jelikož jsem si udělal startovací tlačítko jedné záslepky :)
Kdo se v tom má vyznat o_O
usirew
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob bře 05, 2011 12:55
Bydliště: Orlová

Re: STARTÉR u 211X

Příspěvekod Luděk Ondrůch » sob bře 15, 2014 14:09

To spíš vypadá, že se nevysouvá pastorek. Silové kontakty motoru se spínají až po jeho vysunutí.
VAZ 1117
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
 
Příspěvky: 1499
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků