Zapojení upozorňovače rozsvícených světel

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod Vaz2112 » čtv črc 17, 2008 20:20

Nezná někdo z vás nějaký e-shop, ve kterém bych mohl sehnat sadu náhradních žárovek pro 211x řadu? Ptal jsem se už v několika kamenných obchodech v mém okolí, ale nikde ji neměli.
Vaz2112
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 14, 2008 18:09
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod tavri » čtv črc 17, 2008 20:48

Já ji mám, originál. Ale kde ji sehnat to nevím, byla v autě, když jsem ho kupoval.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » čtv črc 17, 2008 22:08

Tak si kup univerzální a co tam bude chybět tak si dokoupíš.Já měl taky v autě tu krabičku, když jsem ho kupoval.A je tam přímo sada od elta tuším. Ale když jsem kupoval na citroena, tak jsme s prodavačem dávali dohromady univerzální s tím, že jsem mu řekl jaký jsou tam všechny pojistky, jaký žárovky a on mi tam ty chybějící věci dostrkal bylo to vyřešený. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tavri » pát črc 18, 2008 08:50

Zapojení pípáku:
Přílohy
červený.jpg
Vydloubnout vypínač a červený drát připojit na volný pin obrysovek - úzký faston
modrý.jpg
Křížákem sundat spínač a na drátu udělat odbočku. Naklemovat modrý drát.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod tavri » pát črc 18, 2008 09:04

Umístění pípáku:
Přílohy
pípák.jpg
Pípák zamotat někam mezi kabely nad pojistky.
pojistky.jpg
Napíchnout kabel na pojistku moc nejde.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod plavec » pát črc 18, 2008 10:52

Tavri děkuji za inspirativní fotky, Jednosušší to už být nemůže s tím pípátkem.Jdu montovat. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Petr HC » pát črc 18, 2008 11:12

Takto zapojený "pípák" bude spolehlivě hlásit zapomenutá rozsvícená světla při otevření dveří, ale pokud dveře zavřeš dříve než se rozjedeš (což je obvyklé) ,neohlásí nerozsvícená světla za jízdy - takže funkce je jen poloviční . Pozor, mám na mysli pípák zapojený do diagonály můstku jak jsem popisoval . Pokud takto zapojíš samotný pípák zakoupený v obchodech s radiosoučástkami, nejspíš ho zničíš závěrným napětím (zase se to nemusí týkat všech typů - nekteré mají vestavěnou ochrannou diodu) .
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod tavri » pát črc 18, 2008 11:48

Petr HC: Moje verze je i pro úplného elektrolaika a navíc za pár desetikorun. Taky by se mi hodilo něco, co mi řekne, že nesvítím. Ale to bych bral až ve chvíli, kdy se rozjedu. A to by bylo hodně složité zapojení.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Vaz2112 » pát črc 18, 2008 15:26

tavri píše:Umístění pípáku:


Kabel na pojistky ale napojit jde, mám to roky vyzkoušené ve formanu (kde mají pojistky tvar z 99% stejný, jako v ladě).
Vaz2112
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 14, 2008 18:09
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod plavec » pát črc 18, 2008 22:05

se zapnutím problém nemám,skočim do auta dám si pás zapnu světla, pobídnu koně a hyjé :lol: S vypnutím, už jsem se párkrát nachytal, jak jsem nezhasnul. No tak jsem to dal podle toho jednoduchýho shématku od Tavriho, ale má to jeden háček.Nevím jak vy, ale já mám zpožďovač vnitřního osvětlení, takže zavřu dveře a světýlko na stropě ještě chvilku svítí pak postupně domžourává až zhasne úplně.No a to samý dělá to pípátko, po zavření dveří ještě chrčí chvilí a pak ztichne.Dá se tam dát nějaká dioda, nebo něco takovýho?Měl by nám poradit Saša. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod plavec » pát črc 18, 2008 22:12

Vaz2112 píše:
tavri píše:Umístění pípáku:


Kabel na pojistky ale napojit jde, mám to roky vyzkoušené ve formanu (kde mají pojistky tvar z 99% stejný, jako v ladě).


Favoritácká pojistkovka je ale úplně jinak řešená.Má ty patice vlastně jakoby výstupky z tý desky a tam se to asi nechá podstrčit, ale u lady je ta patice pro pojistku vlastně díra a šlo by to asi blbě. U favorita to pípátko mám jinak.Má to 3 vývody.Jeden vede ke spínačce, aby fungovalo jen při vypnutým klíčku, druhý mám podstrčený pod jedním vypínačem,resp. pod jeho podsvětlením a ten třetí vývod vede ke dvěřnímu spínači.Přijde mi to i logický když bude běžet motor není třeba pískat že svítím, když třeba někdo bude vystupovat tak to bude zbytečně pískat.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Vaz2112 » sob črc 19, 2008 19:12

plavec píše:
Vaz2112 píše:
tavri píše:Umístění pípáku:


Kabel na pojistky ale napojit jde, mám to roky vyzkoušené ve formanu (kde mají pojistky tvar z 99% stejný, jako v ladě).


Favoritácká pojistkovka je ale úplně jinak řešená.Má ty patice vlastně jakoby výstupky z tý desky a tam se to asi nechá podstrčit, ale u lady je ta patice pro pojistku vlastně díra a šlo by to asi blbě. U favorita to pípátko mám jinak.Má to 3 vývody.Jeden vede ke spínačce, aby fungovalo jen při vypnutým klíčku, druhý mám podstrčený pod jedním vypínačem,resp. pod jeho podsvětlením a ten třetí vývod vede ke dvěřnímu spínači.Přijde mi to i logický když bude běžet motor není třeba pískat že svítím, když třeba někdo bude vystupovat tak to bude zbytečně pískat.


To máš na mysli zřejmě provedení pojistkové skříně do 8/1991,
ale já měl ročník 1992, kde mají ty pojistky stejný tvar jako v ladě. OK?
Naposledy upravil Vaz2112 dne sob črc 19, 2008 19:52, celkově upraveno 1
Vaz2112
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 14, 2008 18:09
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod plavec » sob črc 19, 2008 19:30

Vaz2112 píše:
plavec píše:
Vaz2112 píše:
tavri píše:Umístění pípáku:


Kabel na pojistky ale napojit jde, mám to roky vyzkoušené ve formanu (kde mají pojistky tvar z 99% stejný, jako v ladě).


Favoritácká pojistkovka je ale úplně jinak řešená.Má ty patice vlastně jakoby výstupky z tý desky a tam se to asi nechá podstrčit, ale u lady je ta patice pro pojistku vlastně díra a šlo by to asi blbě. U favorita to pípátko mám jinak.Má to 3 vývody.Jeden vede ke spínačce, aby fungovalo jen při vypnutým klíčku, druhý mám podstrčený pod jedním vypínačem,resp. pod jeho podsvětlením a ten třetí vývod vede ke dvěřnímu spínači.Přijde mi to i logický když bude běžet motor není třeba pískat že svítím, když třeba někdo bude vystupovat tak to bude zbytečně pískat.


To máš na mysli zřejmě provedení pojistkové skříně do 9/1991,
ale já měl ročník 1992, kde mají ty pojistky stejný tvar jako v ladě. OK?


Ne, já mám na mysli ty nový pojistky,jako máme v ladě.Mám taky favorita, ročník 1992.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod Vaz2112 » sob črc 19, 2008 19:56

Aha, játotiž tu ladu nemám ještě tak prozkoumanou, jako svého bývalého formana.
Vaz2112
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon črc 14, 2008 18:09
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvekod plavec » sob črc 19, 2008 20:21

Tak to já taky ne z toho si nic nedělej.Já toho favorita mám delší dobu než ladu a udělal jsem si z toho nouzový povoz, kdyby lada stávkovala. :mrgreen:


ale k věci, jak se to nechá udělat s tím pípátkem zaplých světel, aby po zavření dveří dál nekňouralo?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků