Lada 2111 větrák na chladiči nejde

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod tonda » ned úno 17, 2008 14:23

Schéma ovládání větráku
Přílohy
chlazení motoru 1.JPG
tonda
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod plavec » ned úno 17, 2008 15:49

tonda píše:Kup nový 2-vývodový snímač teploty motoru, vraž ho tam a je to.


Jako to čidlo co je na motoru?Můžeš mi říct číslo té součástky přesně nebo odkaz do katalogu ND? Abychom nemluvili jeden o voze a druhý o koze. :D večer na to kouknu.
JInak tu funkci už chápu, dík za vysvětlení. Takle lidově je to srozumitelnější než dalekosáhlé fylozofické úvahy o softwaru apod. :lol:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod tonda » ned úno 17, 2008 20:54

Je to snímač nebo čidlo chceš-li - na tomto obrázku nahoře :http://acat.autodealer.ru/index.php?tree=280_27593#pic
Má číslo 2112-3851010-02 až 01 a je použit v podstatě u všech ruských počítačů MIKAS, počítačů BOSCH i GM takže se nemůžeš splést.
Můžeš ho koupit u p. Vašenkova /obchod Ladadíly na tomto fóru/ nebo v Praze u zastoupení LADA. Objednáš a pošlou poštou.
Já preferuji p. Vašenkova, kupoval jsem od nej nedávno váhu vzduchu, protože mi kolísali otáčky motoru na volnoběhu a motor občas na volnoběhu zdechnul, neměl také potřebný výkon. Počítač JANVAR 5.1 se to sice snažil dorovnat, ale nesprávný signál byl už příliš mimo toleranci. Od p. Vašenkova mi přišla váha vzduchu za 2 600,-Kč i s poštovným, u zastoupení LADA stojí váha vzduchu 4 200,-Kč bez poštovného.
Při výměně čidla nevypouštěj vodu, vyšroubuj staré a ancvaj ho přehoď.
Napiš potom jak to dopadlo, já jedu na týden pryč, přečtu si to potom.
tonda
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod zelvotron » pon úno 18, 2008 13:22

tonda píše:25 Mhz za sekundu


Omlouvám se, ale tohle bude asi trošku chybka :wink:


Plavec: a zkoušel jsi přeměřit odpor toho čidla podle tý tabulky co sem dával Petr HC? Jestli ne tak bych to nejdřív zkusil, ať zase neměníš něco, co je v pořádku.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod plavec » pon úno 18, 2008 23:12

zelvotron píše:
tonda píše:25 Mhz za sekundu


Omlouvám se, ale tohle bude asi trošku chybka :wink:


Plavec: a zkoušel jsi přeměřit odpor toho čidla podle tý tabulky co sem dával Petr HC? Jestli ne tak bych to nejdřív zkusil, ať zase neměníš něco, co je v pořádku.


já nezkoušel ale předpokládám že elektrikář Lojza ano.Když tam měřil tak dvě hodiny a pak řekl že čidlo je v pořádku relé taky a že je to na 100 procent řídící jednotkou.
Nabízí se nějaký dobrodruh na zapůjčení toho čidla? Ale pochybuju že by to tím bylo, a stejně asi by se musela nějak vyresetovat jednotka aby už začala číst z toho čidla a vypla nouzový režim.Stačilo by vypnout a zapnout baterii předpokládám. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
plavec
 
Příspěvky: 4713
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Předchozí

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků