Dálkové ovládání pro centrální zamykání

Moderátor: Moderátoři

Dálkové ovládání pro centrální zamykání

Příspěvekod tavri » stř lis 29, 2006 08:57

Asi půjdu do dálkového ovládání k centrálu. Zatím jsem zjišťoval jak je ten současný zapojený a kde je umístěný. Modul centrálu se nachází nad řídící jednotkou – počítačem směrem k popelníku a je blbě přístupný. Musí se odmotovat i držák a krabička imobilizéru. 4 matice M6, 10 klíč. Schema zpojení a fotky toho současného centrálu dávám do přílohy.
Možnosti zapojení se nabízí dvě.
1) Koupit jen přijímač/vysílač a ovládát současný centrál.
2) Současnou jednotku poslat do háje a nahradit novou s lepšími funkcemi, např. na blikače, příp. alarm, nebo čidla otřesu apod., tedy zachovat jen motorky a jejich kabeláž.
Má někdo podobný úmysl nebo zkušenost?
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod tavri » stř lis 29, 2006 08:59

рис. 7-44. Схема центрального замка дверей ваз 2110:
1 - монтажный блок; 2 - предохранитель на 8А; 3 - блок управления; 4 - моторедуктор блокировки замка правой передней двери; 5 - моторедуктор блокировки замка правой задней двери; 6 - моторедуктор блокировки замка левой задней двери; 7 - моторедуктор блокировки замка левой передней двери; А - к источникам питания; В - схема условной нумерации штекеров в колодке блока управления; С - схема условной нумерации штекеров в колодках моторедукторов блокировки замков
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod tavri » stř lis 29, 2006 09:02

Varianta 1) je zmíněná zde:
http://forum.ugona.net/topic12453.html
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod JakubN » stř lis 29, 2006 12:46

Úmysl mám podobný, ale až někdy na jaře/v létě příštího roku, auto už nebude v záruce, takže budu mít volnější pole působnosti. Rád tedy využiji Tvých zkušeností a rad :P .
Uživatelský avatar
JakubN
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Majo » stř lis 29, 2006 14:25

TAVRI: a co takto varianta 3) kupit za 800Kc alarm s dialkovym ovladanim a pripojit ho na stavajuci central?? Ziskas tym viac, nez obycajnym dialkovym k centralu(otrasovy snimac a cidla vsetkeho co sa da otvorit napojene na sirenu), nemusis rapidne zasahovat do elektroinstalacie(proste pripojis kabel "odomknut" a kabel "zamknut" na stavajuci central) a este je to aj najekonomickejsie riesenie.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Majo
 
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod tonda » pát pro 01, 2006 21:01

dobrý den, mám Lada 2112 r.v.2001 a namontoval jsem tam dálkové ovládání CZ FAI.Zdálo se mi to jako nejlepší řešení a taky se osvědčilo, používám ho asi rok bez závad. Má dosah 50 m, řídí zamykání, odemykání, otvírání kufru a lze provést pomocí modulu pro dojezd oken i tzv. superzamykání, kde při každém zamknutí zavře okna nebo můžeme zavírat okna samostatně bez zamčení vozu. Dálková ovládání dodává pro centrálu zámků mínusový impuls, pomocí kterého zamkne i odemkne. Montáž do auta není složitá, nemusíme hledat centrálu zámků, protože se k ní připojíme u dveří řidiče, kde máme i tlačítko otevření kufru, tam se také připojíme. K signálu směrových světel se připojíme u přepínače pod volantem.Napájení stálého + 12 V uděláme u spínací skříňky a ukostření provedeme pod přístr. deskou. Výhodou je, že je vše pohromadě, netaháme nikam metry drátu. Klíč od spínací skřínky upravíme a vložíme do dálkového ovládání, vcelku to dobře vypadá.
tonda
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod tavri » pon pro 04, 2006 08:13

tonda: dík za info, něco si na netu vyberu a objednám. Jen mi není zcela jasné to připojení na blikače, to se jen vydá impuls k přerušovači nebo to bliknutí řídící jednotka dálkového ovl. nacykluje? To samé s těmi okny, v Octavii jsou doběháky, Lada ale nepozná, kdy je okno nahoře, muselo by to být řešeno časovým intervalem výjezdu okna - do toho se pouštět ani nebudu.
P.S. Zatím se mi nejvíce zamlouvá RC 102 A http://www.autoalarmy.cz/katalog/centra ... _ovladani/
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod tonda » pát led 05, 2007 22:42

Vložení klíče do dálkového ovládání CZ-FAI
Přílohy
Resize of PICT0037.JPG
Vložení klíče do dálkového ovládání CZ-FAI
tonda
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod danielTIR » ned led 07, 2007 10:55

Máš to udělané opravdu pěkně.I já teď předělával centrál na escu, ze starého RS na rádiový univerzál.Je to poměrně nejjednoduchší cesta k dálkovému centrálu.
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
danielTIR
 
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava

Příspěvekod tavri » ned led 07, 2007 20:21

Já si časem koupím nějakou levnou srandu v Polsku, až tam pojedu, záležitost za pár stovek... takový, který "PRZEZNACZONY JEST DO WSPÓŁPRACY Z UNIWERSALNYMI ZESTAWAMI CENTRALNEGO ZAMKA" a má "wyjście potwierdzenia kierunkowskazami" event. "wyjście drugiego kanału np.otwieranie bagażnika" víc od dálkového ovládání ani neočekávám...
Spíš mě dneska překvapil původní centrál. Nezamyká klíčkem žádné dveře, prostě se nespustí. Musím otevřít levé zadní, zamáčkout ručně čudlík na předních a zadní dveře zabouchnout. :( Při odemykání funguje normálně. Tak nevím co to je zase za blbost, jestli někam do dveří zatekla voda... nechám to vyschnout a kdyžtak to rozmontuji.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
 
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Čahoun » sob úno 24, 2007 16:07

tavri, Tak jsem si dnes v Polsku koupil tu "levnou srandu" jak popisuješ,je od firmy AMT a stála necelé čtyři stovky.Ovládá původní jednotku centrálu a dokáže i kufr.Montáž trvala asi půl hodinky,jednoduché,připojí se čtyři eventuelně pět(na kufr) kabelů,funguje ihned.Není to asi poslední výkřik techniky,ale za ty prachy..... :twisted:
Víc mě překvapilo umístění pojistky centrálu,je za panelem s pojistkami a relátky,v takovém černém plastovém pouzdru.Kdo o ní neví a přepálí se mu,ten jí velice špatně hledá (jako já) :mrgreen:
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Čahoun
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvekod Čahoun » sob úno 24, 2007 16:14

tonda, ty klíče jsou super,ale řekni mi,který ročník je Tvoje Lada,já mám totiž pocit,že v mém klíči do zapalování(rok 2003) je nějaký čip,který spolupracuje s imobilizérem,proto se to bojím takhle rozebrat.Nevíte o tom někdo něco víc:?:
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Čahoun
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvekod Čahoun » pon úno 26, 2007 14:34

Tak se omlouvám za mystifikaci,ten domělej čip je jen prázdná díra v klíči a v ní je plasovej "šuplík".Nevím na co slouží,ale to je jedno.Takže ještě jednou sorry :oops:
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Čahoun
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvekod Jiri » pon úno 26, 2007 15:11

hmm ta dira je prave na ten chip:-)) staci to vykuchat a dat tam kam to patri


jen nevim jestli lada zmenila cidlo na snimani cipu .. drive to byl takovej malej cudlik s cervenou ledkou a k nemu se chipovej klic musel velmi tesne priblizit. jina auta to maji tak ze cip to umi precist když se klic zasune do zamku ,,,, nemel by to byt problem .....:-)
Jiri
 
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvekod tonda » pon úno 26, 2007 19:19

pro Čahouna. Moje Lada je z r. 2001 - je vybavená imobilizérem APS-4 starší konstrukce, kde mikročip je zvlášť v plastovém pouzdře mimo klíč. Nevím jaký typ imobilizéru je použit u novějších aut, četl jsem že kalina to už má v klíči, takže kolem spínací skřínky musí mít anténku přenašeče imobilizéru. Anténa je ve tvaru plastového kroužku.
Když nemáš kolem spínací skřínky anténu, tak nemůže být v klíči ani mikročip, chtělo by se podívat a hned máš jistotu.
tonda
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Další

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků