Motor nejde nastartovat

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod žež » ned lis 22, 2009 21:24

Tak auto už mám ze servisu doma. Oprava řj přišla asi na 6 tis. což není tak hrozný.( Ale doufám že se už řj nevysype. :D )
Děkuji všem za pomoc :wink:
žež
 
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Příspěvekod zelvotron » ned lis 22, 2009 21:29

A co přesně s tím bylo víš?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod žež » ned lis 22, 2009 21:42

A co přesně s tím bylo víš?

Co přesně v řj odešlo, tak to netuším. Ani jsem se o to nezajímal. :oops:
Auto si "přede" jak před poruchou, tak že spokojenost. :)
žež
 
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Příspěvekod staneko » ned lis 22, 2009 21:51

Tak co přesně tam odešlo neřekli ani mě :|
Přehráli jednotku do stavu, ve kterým chodí jednotky nový ..... takže nějaká soft chyba ...... jednotka přestala vyhodnocovat signál o otáčkách motoru ...... ale kde je přesná příčina, proč se tak stalo nevím ..... no snad se to už nestane :wink:
Uživatelský avatar
staneko
 
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 20, 2009 21:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod FOMA » pon lis 23, 2009 12:45

konec dobrý všecko dobré :wink: ...jen kdyby se i takové opravy děly v kratších termínech :( ,představa,že jsem na autě závislý a odstavím jej kvůli ,,krabičce,,(ŘJ) na 3 týdny je téměř děsivá, ale je mi jasný,že jde o Ladu a ŘJ je několik druhů a ani jeden ze servisů nemůže mít všechny :( ...ikdyž třeba na centrále v CS Auto by mít mohli a za nějaký poplatek ji třeba po dobu opravy zapůjčit :roll: ale s nimi je ta domluva pońekud těžší :evil: (a otázka je kolik ŘJ s e na 2110-12,vůbec pokazí)
..dám asi na modlení a budu doufat,že se mi něco podobného nepřihodí daleko od domova :)
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod staneko » pon lis 23, 2009 14:31

FOMA, moc by mě zajímalo, kde takovou službu se zapůjčováním jednotky nabízí??? Novou jednotku by jsme byli schopni řešit max.do dvou dnů, ale samozřejmě za jiný peníze ...... tahle se posílala na opravu a bohužel než se vrátila trvalo téměř 14dní .....
Uživatelský avatar
staneko
 
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 20, 2009 21:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod FOMA » pon lis 23, 2009 15:42

:) já taky nevím kde tu službu poskytují :) ,stejně tak nevím jak to chodí i u jiných značek,Jinak ani náhodou jsem se nechtěl dotknout servisu Lada,spíš mám na mysli tu fa.která opravuje ty ŘJ
Co vím z vlastní zkušenosti tak sousedovi odešla ŘJ na Oplu Astra ,servis to vyřešil tak,že mu nabídl novou(45 tis.czk)a nebo starou(z vraku) za 15 tis.czk,samozdřejmě že volba padla na tu starší ,ale to byl případ Oplu kterých je tu hafo. v případě Lady 2110 vzít něco ,,z vraku,,je téměř nemožné ponevadž jich moc není :roll:
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod staneko » úte lis 24, 2009 13:25

Mě jen zaujalo, že by toto někde dělali .... i když by to byla dobrá služba :shock: ale takovýhle věci se nikde skladem nedrží, alespoň co vím .....
A u těch OPELů je to docela častej problém .... zvlášť astry 1,6 a 1,8 .... už sem jich pár viděl ...... a ty ceny jsou opravdu úžasný ...... zlatá LADA :wink:
Uživatelský avatar
staneko
 
Příspěvky: 110
Registrován: sob čer 20, 2009 21:36
Bydliště: Brno

Příspěvekod žež » úte lis 24, 2009 22:12

.jen kdyby se i takové opravy děly v kratších termínech

Při předávání auta do servisu, jsem říkal, že na opravu nějak nekvaltuju. Takže ta doba mě osobně moc netrápila. Mám doma ještě další dva povozy k dispozici. Sice plečky ale jedou. :)
žež
 
Příspěvky: 214
Registrován: úte čer 17, 2008 20:39
Bydliště: Křtiny

Příspěvekod FOMA » stř lis 25, 2009 15:45

Jasné důležité je že je to spravené,představa že by jsi to dal do nějakého jiného servisu - neznačkového-zřejmě by na tom maturovali dodnes :)
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod tomassva » pon pro 27, 2010 13:37

já mám podobný problém. Již potřetí mě potkala takováto závada. Motor nejde nastartovat a když naskočí, tak jen na 1-2 válce odhadem. Naposled se mi tato závada objevila před cca 3mi týdny, kdy jsem normálně nastartoval popojel a poté už nenastartoval - motor jakoby naskakoval, ale nenaskočil. Poprvé mě tato závada potkala loni, kdy jsem zajel normálně do garáže a druhý den z ní nevyjel a chovalo se to stejně. Letos, když se mi to stalo , pomohla výměna zapalovacích svíček za nové, ale nyní mám i s těmi novými svíčkami stejnou závadu. Zapalovací kabely ohmicky proměřeny zatím neměněny - původní, svíčky nové bosch, rozvodový řemen měněn letos - ok. Palivo se zdá, že do systému jde vzhledem k "mokrým" svíčkám, čidlo polohy klikového hřídele proměřeno - ok. Kde by mohl být problém?Dá se v domácích podmínkách ještě něco vyzkoušet?

děkuji za Vaši odpověď
Tomáš Svátek
tomassva
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 06, 2010 11:35
Bydliště: Buková u příbramě

Příspěvekod FOMA » úte pro 28, 2010 18:54

Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod MartasBrno » stř pro 29, 2010 17:48

To je dobrá paleta, dva tisíce... Ale evidentně ho právě polovina odešla, což není nijak neuvěřitelné. Jsou přívody k němu v pořádku, čisté a suché? Jestli jo a jestli jsou třeba i změřené, tak je to asi on.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
 
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvekod FOMA » stř pro 29, 2010 20:08

[quote="MartasBrno"]To je dobrá paleta, dva tisíce...



No já si myslím,že je to právě dost dobrá cena nedávno to stávalo 3,5tis.czk a před tím snad i 5tis.czk
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2178
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod tomassva » stř pro 29, 2010 20:30

Podařilo se mi to včera ještě natočit - každá svíčka ve válci byla jiná a i tak byl chod motoru jiný, jakoby pálila nějaká svíčka méně, nechal jsem motor ohřát na 90stupňů a bez problému šel i potom nastartovat, tak sem si řekl, že mám vyhráno a dnes ráno motor naskočil a běžel cca 30sekund a potom se závada opakovala a samozřejmě jsem neodjel. Ještě jsem odpoledne zkoušel jiskry ani jednou svíčka neodskočila od víka hlavy válců, podařilo se mi dokonce motor nastartovat, ale běžel zase jen na pár válců, nedokážu odhadnout kolik snad 2-3, ale jiskry byly na všech svíčkách i když různě velké, největší byla na 1. válci a u jiného válce přeskakovala jiskra ne na elektrodu ale na závit svíčky. Měl bych ještě možnost vyzkoušet otcův zapalovací blok, má ladu 2112, ale je tam úplně jiný, daleko menší bude to kompatibilní? pokud půjde připojit kabelem tuším od řj. bude fungovat?Nemohly by být špatné zapalovací kabely? jsou tam ty původní už od roku 1999 tuším jsem již 3. majitelem a vůz má najeto cca 160tis km...Když koupím ten modul za 2070Kč půjde mi tam? Já tam mám takovou velikou cihlu chycenou k bloku motoru a k místu, kde se spojuje motor s převodovkou. Přívody jsou očištěné kontaktolem a lihem stejně tak i zapalovací kabely. přívodní kabely k modulu jsem bohužel neproměřil, ale předpokládám, že dva jsou přívodní napětí a zbylé dva jsou impulzy od řj.?Jinak co se týče toho modulu, mám nejblíže značkový servis v Příbrami, tj. cca 12km odemě - technolu, kde bych mohl mít modul za 3500Kč a psal jsem též do Lady - Koněvova v Praze p. Vozábovi a ten mi sdělil cenu tuším 5850Kč
Tomáš Svátek
tomassva
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 06, 2010 11:35
Bydliště: Buková u příbramě

PředchozíDalší

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků