Nová baterka + dobijanie

Moderátor: Moderátoři

Nová baterka + dobijanie

Příspěvekod andreykooo » ned pro 13, 2009 22:33

Caute, planujem kupit novu baterku, tusim mame mat 55Ah, co sa stane ak tam napcham 60Ah, alebo 72Ah? Predavac mi hovoril vraj to altik nemusi stacit dobit, ale ja si niesom isty ci je to pravda. Mate s tym niekto skusenosti? Ja mam len taku ze som dlhsiu dobu jazdil na 44Ah, dlho nebol problem a jedneho dna sa to proste posralo a baterka umrela. Ale za tu dobu nebol problem.

Duha otazka, na volnobehu mi ukazuje palubny voltmeter napatie nieco okolo 10V, ked pridam tak je to v "normalnom" policku, ale na volnobehu je to v tom cervenom. Kde je problem? Zla baterka? Altik? Regler? Netusim kde je problem. Ked kupim baterku a prestane to robit tak ok, ale ak to bude robit aj nadalej, tak neviem...
Diky za rady a skusenosti.
andreykooo
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 04, 2008 16:08
Bydliště: Ba

Příspěvekod Saša » pon pro 14, 2009 01:15

Dolní mez napětí určuje baterie . Pokud to klesá k 10ti V a není vada v měřáku nebo připojení je jasně vadná baterie . Pokud to ale normálně startuje hledej chybu jinde .
Větší kapacita baterie nevadí . To že jí altík nedobije je kec ! Pouze to trvá o něco déle .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Saša
 
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod utia » pon pro 14, 2009 02:04

Hlavne aby se Ti tam vesla rozmerove, jinak vetsi kapacita nevadi. Palubni voltmetr muze kecat, over si to radeji zkouseckou...
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
 
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod rezna » pon pro 14, 2009 08:30

Saša píše:Větší kapacita baterie nevadí . To že jí altík nedobije je kec ! Pouze to trvá o něco déle .


akorat je potreba si dat pozor na to co za baterku si koupi - pokud totiz koupi nejakou bezudrzbu muze se stat ze ta bude vyzadovat vyssi nabijeci proudy - pak ju altik nenabije

kdyz jsem do zigula kupovat 3 roky z5 novou tak jsem na tohle narazil, tehdy jsem bral Perion nejaky 50Ah

jinak jak rika Sasa - pokud ta baterka splnuje to ze ji altik vubec nabije (nabijeci proudy) pak je to jedno a zalezi co ti tam vleze - ted jsem do Sharana narval maximum 100Ah co mi tam vleze velikostne a je to jedno - na delsi ceste se dobije cela, po meste proste ne
rezna
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Petr HC » pon pro 14, 2009 12:22

Saša píše:. To že jí altík nedobije je kec ! Pouze to trvá o něco déle .

Kdysi běžel slogan : Nakupujte u odborníků . Už tenkrát jsem dával ty "odborníky" do uvozovek . Koukám, že je to ještě horší .
A for Rezna - neboj i tu bezúdržbu nabije, také jen o něco pomaleji . Nabíjecí křivka se v běžné oblasti prakticky neliší, jen ta "bezúdržba" snese o něco větší napětí při "přebíjení".
Uživatelský avatar
Petr HC
 
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvekod andreykooo » pon pro 14, 2009 13:31

Budem konkretny, planujem zakupit Banner Power bull, vo forstingeri maju v akci 44Ah, 55Ah a 74Ah. 44Ah nechcem, 55Ah je optimalne, 74Ah neviem ci sa mi zmesti.
Maju tam aj 60Ah, ale ta nie je v akcii a stoji viac ako 74Ah v akcii.
Kazdopadne maju ich dostat az v stredu, cize dovtedy kludne piste.
andreykooo
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 04, 2008 16:08
Bydliště: Ba

Příspěvekod rezna » pon pro 14, 2009 13:53

na baterky v akci pozor :) - aby to nebyly lezaky - ale vice nejspise tu v tematu "Baterka" nebo "Baterie" v poklabosme - tema zakladal Marek a je tam nekolik stran o tom co kdo ma a proc
rezna
 
Příspěvky: 203
Registrován: úte pro 19, 2006 19:03
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod andreykooo » ned pro 27, 2009 21:59

Diky za odkaz na topic, precital som to, je tam vela zaujimavych veci, fakt diky za info.
Kazdopadne kupil som si Banner Power Bull P55-19, v akcii za 70€, aj bezprostredne po vymene baterie pretrvava "stav", ze je tam napatie proste nizsie ako 12V na volnobehu, musim si tam nastalo pripojit voltmeter aby som mohol informovat konkretne Volty ale jazdim trasy priemer asi 5km cize velmi kratke. Bateria je sice predavana ako nabita, kazdopadne by som ju chcel vybrat a nabit doma na nabijacke, ak bude stale ukazovat na volnobehu malo V tak skusim skontrolovat nejako ten regler, alebo kupim nasupu novy stoji okolo 20€, rad by som si vytunil ten stary na vyssie nabijacie napatie, obavam sa tiez ze mam baterku s vyssim nabijacim napatim, vsetko este zistim a premeram.
Kazdopadne netusim kde v Bratislave zohnat suchu baterku... :-(
andreykooo
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned kvě 04, 2008 16:08
Bydliště: Ba

Příspěvekod FOMA » pon pro 28, 2009 18:47

..no nevím esi se ti podaří ,,vytunit,,regulátor.... poněvadž je polovodičový a tak má pevně stanovené parametry :?
spíše bych se zaměřil na spoje(ukostření motoru,vyhřáté svorky-očka,napnutí klín.řemenu) a co se dobíjení při volnoběhu týče tak bych to neřešil-to nestíhá u více aut,důležité jsou zvýšené otáčky-řekněmě od 1200-1500 nahoru

pokud však jezdíš pouze krátké trasy jakožto 5km tak se asi občasnému-externímu dobití baterie nevyhneš
Uživatelský avatar
FOMA
 
Příspěvky: 2177
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvekod Křečík Barbuška » pon pro 28, 2009 20:00

Vytunit lze podložením kostry na regulátoru diodou o úbytek co na ní vzniká. U "pětkového" krabicového regulátoru je to téměř neproveditelné, ale jestli se regler na samaře podobá íčkovému mělo by to jít. Saša to tu tuším někde dával přímo i s fotografií.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
 
Příspěvky: 11022
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno


Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků