Nefungujcúci imobilizer Niva - neštartuje

Moderátor: Moderátoři

Nefungujcúci imobilizer Niva - neštartuje

Příspěvekod propilot » ned říj 29, 2023 21:43

Prosim o radu, mozno niekto bude vediet. Mám Nivu ročník 2016. Nebliká imobilizér a po priložení čipu sa nič nedeje a nejde naštartovať. Zistil som že sa vypaluje poistka na 12 V zapalovač (na tej malej poistkovej skrinke tretia zprava). Poradili mi aj v Lada servise že treba vytrhnúť ten 12V zapalovač, že by to mohol robiť. A ano, vytrhol som ho z konektorov a imobilizér nabehol a išlo naštartovať. Ale o 2 hodiny už prestal a nejde do teraz. POtom mi poradili v Lade že ešte može byť problém v tom spínači otvorených dverí a treba ho vybrať a zaoxidované kontakty prebrúsiť. Imobilizér berie mínusovy pol z toho spínača vo dverách. Tak som to spravil, ale nepomohlo to. Vyzerá ako keby ten imobilizér zostal v zablokovanom stave a preto ta diódka nesvieti, neblika. Ešte uvediem že mi svieti žltá kontrolka, údajne to bude najpravdepodobnejšie senzor vačky. To by ale nemalo mať vplyv na imobilizér predpokladám. Čo s tým? aj som odpojil batériu ako mi poradili, aj vytiahol konektor z imobilizéru a zapojil, že či a to nejako samé resetne, ale nič sa nedeje. Viete proím poradiť? dakujem
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Zpět na Elektrická soustava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků